Transgentaro
Rody transgraniczne

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

godło Moraw Klub dla seniora i nie tylko
Muzyka, esperanto i znacznie więcej

 

Spacer po Oleśnicy z Beatą Maciejewską
(11 maja 2019)

„Czystość tam i porządek wielki panują. Piękne jest onejże położenie. Wyjeżdżając stamtąd, spostrzega się natomiast górę Zobtenberg (Ślężę) i Schneekoppe (Śnieżkę), piękny to jest widok i wspaniały” – zanotował Fryderyk Skarbek, który w 1809 r. przejeżdżał przez Oleśnicę w drodze do Paryża.
11 maja sprawdzimy, czy Skarbek miał rację. Spacer zacznie się o godz. 11, spotykamy się na dziedzińcu zamku, odwiedzimy wszystkie skarby oleśnickie.
Zwiedzimy zamek, bazylikę i bibliotekę łańcuchową, pójdziemy do ratusza, zobaczymy miejsce egzekucji mordercy i kanibala Melchiora Hedloffa (Gedlofa), budzącego postrach na całym Śląsku, zajrzymy do dawnej synagogi i podwójnego kościoła. Będzie ciekawie! Wstęp wolny.

 
Klub dla seniora i nie tylko Międzypokoleniowy konkurs interpretacji „Muzyka w poezji“ (8 czerwca 2019)Arboretum w Wojsławicach (19 maja 2019)Koncert z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej (18 maja 2019) • Spacer po Oleśnicy z Beatą Maciejewską (11 maja 2019) • Wyjście do Opery Wrocławskiej, Śpiewnik domowy, S. Moniuszko (5 maja 2019)Stanisław Moniuszko. Życie i twórczość. Halka (4 kwietnia 2019)Siłownia ciała i umysłu (28 marca 2019)
 

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami