Transgentaro
Rody transgraniczne

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

godło Moraw Klub dla seniora i nie tylko
Muzyka, esperanto i znacznie więcej

 

SIŁOWNIA CIAŁA I UMYSŁU

W dniu 28.03 zapoczątkowaliśmy nasze spotkania w ramach już prowadzonego (i lubianego) cyklu „Siłownia ciała i umysłu”. Gościem spotkania pt.: „Pokochać siebie” była wrocławianka Anna Jelenik (którą zdążyliśmy już polubić i docenić w trakcie ubiegłorocznych spotkań).

Anna Jelenik jest uznaną terapeutką, psychoonkologiem (z międzynarodowym certyfikatem Simonton Cancer Centerz), edukatorką i promotorką zdrowia oraz Prezesem Fundacji Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji. Ma na swoim koncie wiele lat wolontariatu w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu (również w opiece paliatywnej).  Na niezwykle ciekawym spotkaniu mogliśmy się dowiedzieć dlaczego tak ważna jest akceptacja siebie i jakie działania można podejmować w jej kierunku. Prelegentka wskazała, że „w walce są wygrani i przegrani a na samą walkę trzeba posiadać też dosyć siły i energii”. Lepiej więc pokochać siebie, zaopiekować się sobą – to pomaga nam odzyskiwać moc i zdrowie, dostrzegać piękno i doznawać radości życia.

Pani Aniu, bardzo dziękujemy za jak zwykle interesujące i mądre słowa!

Na następne spotkanie z w/w cyklu serdecznie zapraszamy w maju. O terminie niedługo poinformujemy.

Bogusia Kurek

 
Klub dla seniora i nie tylkoMiędzypokoleniowy konkurs interpretacji „Muzyka w poezji“ (8 czerwca 2019)Arboretum w Wojsławicach (19 maja 2019)Koncert z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej (18 maja 2019)Spacer po Oleśnicy z Beatą Maciejewską (11 maja 2019)Wyjście do Opery Wrocławskiej, Śpiewnik domowy, S. Moniuszko (5 maja 2019)Stanisław Moniuszko. Życie i twórczość. Halka (4 kwietnia 2019) • Siłownia ciała i umysłu (28 marca 2019)
 

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami