Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Potomkowie braci czeskich
Idaro de ĉeĥaj fratoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Gento - Ród - Sippe - Family
Smolny • Smolný

Branĉo de Jakub / Jacob Smolny (∞ ~1784)
kompilita de Edward Wojtakowski

Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Page initiale
Hauptseite
Página inicial
Homepage
Statystyka
Statistiko
Statistika
Estatística
Statistik
Statistique
Statistics
Rodziny
Familioj
Rodiny
Famílias
Familien
Familles
Families
Śluby 1
Nuptoj 1
Svatby 1
Casamentos 1
Traungen 1
Mariages 1
Weddings 1
Śluby 2
Nuptoj 2
Svatby 2
Casamentos 2
Traungen 2
Mariages 2
Weddings 2
Odnogi żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Ramos femininos
Weibliche Zweige
Branches femelles
Female branches
Czeskie pochodzenie
Ĉeĥa deveno
Český původ
Origem tcheca
Tschechische Herkunft
Origine thèque
Czech origin
Rody przodków Renaty
Praulaj gentoj de Renata
Rody předků Renaty
Famílias de antepassados
Sippen Renates Vorfahren
Familles des ancêtres de R.
Ancestral families of Renata
W księgach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In directories
In Adreßbücher
Dans les annuaires
In directories
 

Objaśnienia • klarigoj • objasnění • Erklärungen:
matrikulo (lgilo) • metryka (link) • matrika (odkaz) • Urkunde (Link)
••• → odsyłacz do ślubu rodziców
PEvR = parafia ewangelicko-reformowana • evangeliana-reformita paroko
PE = parafia ewangelicko-augsburska • evangeliana-augsburga paroko
PK = parafia katolcka • katolika paroko • katolická farnost
USC = Urząd Stanu Cywilnego • Oficejo pri la Civila Stato • Matriční úřad • Standesamt
gmina = komunumo • obec • Gemeinde
pow. = powiat • distrikto • okres • Kreis
gepatroj: x & y =  syn x i y (ojciec i matka) • syn x a y (otec a matka)
gepatroj: x & y =  córka x i y  (ojciec i matka) • gcera x a y (otec a matka)
infanoj = dzieci • děti • Kinder
baptogepatroj = rodzice chrzestni
vidvo = wdowiec • vdovec • Witwer •
vidvino = wdowa • vdova • Witwe
vidvino post = wdowa po • Witwe nach
 

0 generacja

TOMASZ Smolny (młynarz = mlynář = muelisto)
*
∞ ~ 1765 lub ~ 1785
xx
*
infanoj:
 

Dokument z 1793 roku spisany w Rojowie (gmina Ostrzeszow). Umowa między Tomaszem Smolnym - młynarzem a ówczesnym komisarzem Wojciechem Stefanem z dwóch imion z Psar Psarskim pozwalająca na postawienie młyna na strudze.  [Ten Tomasz mogł być ojcem lub bratem Jakuba]


I generacja

JAKUB Smolny   (młynarz = muelisto)
*
∞ ~ 1784
Rosina Lorek  (?? gepatroj: Jakub Lorek & Maria Kuh)
*
infanoj:
Jakub Smolny * ~ 1785, ∞ ~1805
Bogumił Smolny *  ~1791, † antaŭ 1828,  ∞  17.11.1812 PE Ostrzeszów → Marie Kusch


II generacja

JAKUB Smolny (młynarz,  gepatroj: Jakub Smolny & Rosina Lorek)  
* ~1785
∞ ~1805
xx
*
infanoj:
Jakub Smolny * 8.06.1806 Tokarzew (gm. Doruchów ?), † antaŭ 1843, ∞ 15.07.1827 PE Kępno → Elisabeth Zaun


BOGUMIŁ (Gottlieb) Smolny (młynarz el Rojów, gepatroj: Jakub Smolny & Rozalia Lorek) ••• → 1790 
* ~1791 , † antaŭ 1828
∞  17.11.1812 PE Ostrzeszów, wpis 9 & 17.11.1812 PK Ostrzeszów, wpis D-17
Anna Maria Kuś (kat,, gepatroj: Gottlieb Kuś & Rozalia Moś, II voto Brandel), II ∞ 1828 PE Ostrzeszów → Friedrich Koschmieder
* 1797
infanoj:
Carl Joseph Smolny * 17.01.1814
Josepha Francisca Smolny * 05.03.1817, ∞ 21.11.1832 PE Ostrzeszów → Bogumił Krause
Johann Gottlieb Smolny (młynarz) * 15.04.1820, ∞ 28.01.1849 PE Ostrów Wlkp → Johanna Christine Kuchler
Johanna Marianna Smolny * 07.01.1823
Franz Paul Smolny * 16.03.1826 (?1825) Rojów, I ∞ 1847 PE Ostrzeszów → Rozalie Kolusa, I v. Bąk, II  ∞ 1885 USC Ostrzeszów → Rosalie Szyszka, I v. Ginter


III generacja

JAKUB Smolny (ev, właściciel młyna, filo de Jakub Smolny - ☼ el Rojów) ••• → 1805
* 8.06.1806 Tokarzew (gm. Doruchów ?), † przed 1843
∞ 15.07.1827 PE Kępno wpis 9a
Elisabeth Zaun [Zahn] (ev, filino de Johann Zaun), II ∞ 1843 PE Kępno → Szymon Rother, młynarz)
* 1809
infanoj:
Marianna Johanna Smolny * 16.03.1829 Mikorzyn - młyn Ciupka (gm. Mikorzyn, gm. Kępno)
Jan Smolny * 1830 Mikorzyn - młyn Ciupla, † 4.01.1895  Szklarka Myśleniewska, ∞ 1862 → Emilia Herbke (ev)
Jacob Daniel Smolny * 03.11.1834 Mikorzyn - młyn Ciupka
Susanne Smolny * 1827, ∞ 1843 PE Kępno → Michael Viec
Julianna Rozalia Smolny * 1836, ∞ 1855 PE Kępno → Karol Viec
Joseph Alexander Smolny * 9.12.1838 Mikorzyn - młyn Ciupka
Caroline Auguste Smolny * 12.03.1841 Mikorzyn - młyn Ciupka (baptita Kępno)
 


JÓZEFA Franciszka Smolna  (gepatroj: Gottlieb Smolny - młynarz el Rojów & Anna Maria Kusch)  ••• → 1812 
* 05.03.1817
∞ 21.11.1832  PE Ostrzeszów, wpis 33
Gottlieb Krause (gepatroj: Christian Krause)
* 1805
infanoj:
Johanna Charlotte Krause * 1840, ∞ 1863  PE Kępno, wpis 9a / 1830 Ostrzeszów → Friedrich August Girth


Elisabeth Zaun, I voto Smolny (vidvino post Jacob Smolny, filino de Johann Zaun) ••• → 1827 
* 1809, † przed 1857
II ∞ I 1843  PE Kępno, wpis 34
Szymon Rother (młynarz, Tokarzew, gepatroj: Szymon Rother & Elżbieta Szubert), II ∞ 1857 PE Kępno, wpis 23 → Nathalie Heissing (* 1835, gepatroj: Wilhelm Heissing & Johanna Langner)
* 1820


FRANCISZEK PAWEŁ Smolny (el Kozły apud Niedźwiedź, gepatroj: Gottlieb Smolny - Miller = młynarz el Rojów & Marie Kusch) ••• → 1812
* 16.03.1825 (? 1826) Rojów (gmina Ostrzeszów), † 19.04.1906 Kozły - 80 lat → USC Ostrzeszów, wpis 96
I ∞ 23.11.1847 PE Ostrzeszów, wpis 35
Rozalia Kolasa, I voto Bąk (vidvino post Andrzej Bąk, gepatroj: Michał Kolasa & Rozalia Piękny)
* 1816
infanoj:
Catharina Smolny * 22.11.1848 (baptita Ostrzeszów)
Thomas Smolny * 26.11.1849 Kozły, ∞ 10.01.1887 USC Ostrzeszów → Johanna Schroda
Helena Smolny * 08.07.1851,  ∞ 1872 PE Ostrzeszów → Carl Friedrich Liebchen
Gottlieb Smolny * 07.10.1855 Cäcilienthal = Kozły, ∞ 22.04.1881 USC Ostrzeszów → Rozalia Siwek
Caroline Smolny * 12.01.1858, ∞ → Wojciech Marek
Johanna Bertha Smolny * 18.05.1860
Rosalie Smolna * 03.07.1860 Kozły,  ∞ 03.041880 USC Ostrzeszów → August Werner
Friedrich Wilhelm Smolny * 21.04.1862, † 26.01.1863
Gottfried Smolny * 31.01.1864
II ∞ 19.05.1885 Ostrzeszów → USC Ostrzeszów, wpis 47 matrikulo
Rosalie Szyszka, I voto Ginter (ev, el Niedżwiedź, gepatroj: Matthias Szyszka - Wirth el Szklarka Myślniewska & Rosina Dymała)
* 27.01.1822 Szklarka Myślniewska, † przed 1906


Johann GOTTLIEB Smolny (ev, właściciel młyna el Szklarka Myślniewska (Luisenthal), gepatroj: Gottlieb Smolny - ☼ & Anna Maria Kusch) ••• → 1812
*  15.04.1820 Rojów, † 13.06.1895 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 68 (w akcie podano rodzice Fryderyk Smolny ☼ & Zuzanna ??)
I ∞ 28.01.1849 PE Ostrów Wlkp, wpis 9
Johanna Christine Kuchler (gepatroj: Gottfried Kuchler)
* 1826, † antaŭ 1873
infanoj:
Adam Johann Adolf Smolny * 12.12.1856, † 16.06.1858
Albert Smolny * 18.04.1860 Szklarka Myślniewska, ∞ 15.10.1886 USC Przytocznica (gmina Doruchów, pow. Ostrzeszów) → Emma Pauline Ottilie Rother
Emilie Sophie Helene Smolna * 06.05.1863, ∞ 1.03.1881 USC Kobyla Góra → Carl Ernst Koschmider
II ∞ 1873 PE Czarny Las (gmina Przygodzice, pow. Ostrów Wlkp), wpis 9
Maria Kurzawska (gepatroj: Jan Kurzawski & Maria )
*1857
infanoj:
Klara Ewa Smolna * 14.11.1890 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 177   ¶m
Marianna Emma Smolna * 28.01.1893 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 21   ¶m


 


IV generacja

SUSANNE Smolny (gepatroj: Jacob Smolny & Elisabeth Zaun) ••• → 1827
* 1827
∞ 1843 PE Kępno, wpis 2
Michael Viec (gepatroj: Michael Viec & )
* 1815


JULIANNA ROZALIA Smolny  (gepatroj: Jacob Smolny & Elisabeth Zaun) ••• → 1827
* 1836,
∞ 1855 PE Kępno, wpis 16
Karol Viec (gepatroj: Michael Viec & )
* 1829


JOHANNA Krause (gepatroj: Gottlieb Kause & Josephine Smolna) ••• → 1832  
* 1840
∞ 1863 PE Ostrzeszów, wpis 40
Friedrich August Girth (gepatroj: Beniamin Girth & Susanne Preuss)
* 1840


HELENE Smolny (gepatroj: Paul Smolny - Wirt & Rosalie Kolosa) ••• → 1847
* 1852
∞ 1872 PE Ostrzeszów, wpis 15
Carl Friedrich Liebchen (gepatroj: Adalbert Liebchen &  Marie Kokot)
* 1848


JAN Smolny (ev. wlaściciel młyna, Szklarka Myślniewska - Około Mŭhle, gepatroj: Jakub Smolny - ☼ & Elisabeth Zaun) ••• → 1827   IV genrracja
* 1830 Mikorzyn, † 4.01.1895  Szklarka Myśleniewska → USC Kobyla Góra, wpis 3
∞ ~ 1861
Emilia Herbka (Herbke) (ev.
*
infanoj:
Jakub Jan Smolny * 11.08.1862 Osiek (gmina Galewice, pow. Wieruszów), ∞ 1889 USC Czarny Las, wpis 34 → Elżbieta Hoffmann, I voto Szyszka
Rudolf Smolny * 25.12.1863 Osiek (gmina Galewice, pow. Wieruszów), ∞ 24.04.1897 USC Ostrzeszów → Rozalia Hebisz
August Smolny ☼ * 1867 Dzietrzkowice (gm. Łubnice, pow. Wieruszów), ∞ 29.12.1900 USC Międzybórz, wpis 40 ¶m → Zuzanna Leja
PaulinaCecylia Julianna Smolna * 16.01.1874 Dzietrzkowice ∞ 2.09.1899 USC Kobyla Góra, wpis 25 → August Drygała
Emilia Augusta Smolna * 16.01.1875 Szklarka Myślniewska → USC Ostrzeszów-Borek, wpis 19 - m, † 4.04.1875 Szklarka Myślniewska → USC Ostrzeszów-Borek, wpis 72 - m
Augusta Smolna * 7.06.1876 Szklarka Myślniewska → USC Ostrzeszów-Borek, wpis 168 - m
Emilia Smolna * 1.04.1879 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 56 - m
Selma Smolna * 30.04.1881 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 56 - m, † 26.05.1881 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 64 - m
Emilia Smolna * 10.03.1884 Szklarka Myślniewska → USC Kobyla Góra, wpis 38 - m


ROSALIE Smolna (gepatroj: Paul Smolny - Wirt & Rosalie Kolassa) ••• → 1847 
* 03.07.1860 Cäcilienthal = Kozły
∞ 03.04.1880 USC Ostrzeszów, wpis 24 matrikulo parto A • matrikulo parto B
August Werner (ev, Wirt el Marydół, gepatroj: Matthias Werner - Wirt & Caroline Weiss)
* 19.04.1856 Marienthal = Marydół
infanoj:
Karolina Werner * 08.12.1880 Marydół → USC Ostrzeszów, wpis 382  matrikulo
Joanna Werner  * 08.12.1880 Marydół → USC Ostrzeszów, wpis 383  matrikulo
Marianna Werner * 13.12.1882 Marydół → USC Ostrzeszów, wpis 18
Fryderyk Werner * 10.01.1883 Marydół → USC Ostrzeszów, wpis 18
Julianna Werner * , † 1887

??? brak skanów za lata 1988-1893

Anna Werner * 18.06.1899 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 239


EMILIA ZOFIA HELENA Smolna (gepatroj: Gottlieb Smolny - Mühlenbesitzer & Christine Kuchler †) •••  → 1849
* 06.05.1863 Szklarka Myślniewska
∞ 01.03.1881 USC Kobyla Góra, wpis 14 matrikulo parto A • matrikulo parto B
(atestantoj: Adolph Schwarzenbach - Mŭhlenbesitzer el Rojów & Carl August Koschmider -Grundbesitzer el Myje)
Karl Ernst Koschmider (ev, ☼ właściciel młyna el Olszyna, gepatroj: Carl Koschmider - wlaściciel młyna & Johanna Gotschling)
* 25.05.1853 Olszyna
infanoj:
Emma Koschmieder * 1894, † 1.10.1894 Groß Gondek Mühle
Cael Adan Koschmieder * 7.01.1896 Groß Gondek Mühle
Maksymiian Marcin Koschmieder * 12.11.1898 Ostrów Wlkp → USC Ostrów, wpis 464


GOTTLIEB Smolny (ev, rolnik el Maria Alois = Potaśnia, gepatroj: Paul Smolny - Wirt el Kozły & Rozalia Kolassa, nepo de Rozalia Piękna) ••• → 1854
* 07.10.1855 Cäcilienthal = Kozły
∞ 22.04.1881 USC Ostrzeszów, wpis 23 matrikulo parto A • matrikulo parto B
(atestantoj: August Drygalla - policjnt & Jan Kinastowski - policjant, oboje z Ostrzeszowa)
Rozalia Siwek (ev, el Siedlików, gepatroj: Johann Siwek - Wirth & Susanne Dziesiąta)
* 19.08.1862 Siedlików (gmina Ostrzeszów)
infanoj:
Zuzanna Smolna * 9.08.1882 Potaśnia → USC Ostrzeszów, wpis 230 matrikulo
Adolf Jan Smolny * 11.05.1886 Potaśnia  matrikulo
Rozalia Janina Smolna * 01.05.1887 Maria Alois = Potaśnia → USC Ostrzeszów, wpis 160 ¶m
??? brak skanów za lata 1988-1893
?
Marta Smolna * 19.10.1894 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 378  ¶m
Paulina Smolna * 20.01.1897 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 40 ¶m
Emil Jan Smolny * 09.06.1899 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 229 ¶m
Emma Smolna * 16.08.1901 Kozły → Myje (gmina Ostrzeszów) → USC Ostrzeszów, wpis 303
Ernestyna Smolna * 24.11.1903 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 463, † 25.12.1903 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 290  ¶m
Anna Smolna * 14.06.1905 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis  232 ¶m
 


KAROLINA Smolna (ev.gepatroj: Paul Smolny - Wirt & Rozalia Kolasa) ••• → 1847
* 12.01.1858 Kozly
† 6.04.1884 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 74
∞ 22.11.1876 USC Otrzeszów-Borek, wpis 56
Wojciech Marek (ev., Wirt = rolnik, gepatroj: Michał Marek & Rozalia Nokielska)
* 01.03.1854 Niedźwiedź
infanoj:
Marianna Marek * 30.08.1877 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 220
Katarzyna Marek * 19.08.1878 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 291
Jan Marek * 03.06.1880 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 195, † 22.08.1880 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 209
Rozalia Marek * 21.08.1881 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 229
Karolina Marek * 21.08.1881 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 230, † 4.02.1882 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 33
Zuzanna Marek * 25.03.1883 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 108, † 19.04.1883 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 101
Johanna Marek * 6.03.1884 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 147, † 17.11.1884 Niedźwiedź → USC Ostrzeszów, wpis 224


ALBERT JULIUS STANISLAUS Smolny (ev, Lehrer el Garki, gepatroj: Gottlieb Smolny - Mühlenbesitzer & Christine Kuchler) ••• → 1849
* 18.04.1860 Luisenthal = Szklarka Myśleniewska, † 15.05.1925 Poznań
∞ 15.10.1886 USC Przytocznica / Godzientów (gmina Doruchów, pow. Ostrzeszów)  matrikulo parto A • matrikulo parto B
Emma Pauline Ottilie Rother (ev, el Tokarzew, fiino de Simon Rother - Mühlenbesitzer & Nathalie Heising)
* 31.01.1866 Kępno, † ?
infanoj:
Erna Else Margarethe Smolny * 15.08.1887 Garki (gmina Odolanów) → USC Odolanów, wpis 270, ∞ 28.12.1909 USC Leszno, wpis 126 → August Karl Herman Pahl
Irene Dorothea Ruth Sophie Smolny * 09.01.1890 Garki, † 21.12.1945 Babelsberg, Potsdam, DE, ∞ Kurt Adolf Karl Theurich
Bruno Emil Erich Smolny * 31.05.1892 Garki → USC Odolanów, wpis 156, † 1946
Oswald Arnold Smolny * 8.05.1896 Garki  → USC Odolanów, wpis 169, † 22.08.1896 Garki → USC Odolanów, wpis
Gertrud Emma Emilie Smolny * 24.10.1897Garki  → USC Odolanów, wpis 353, ∞ Franz Betkierowitz


TOMASZ Smolny (ev, gospodarz, zam. Kozły, gepatroj: Paul Smolny el Kozły & Rosalie Kolasa) ••• → 1847 
* 26.11.1849 Kozly
I  ∞ 31.05.1879 USC Ostrzeszów, wpis 35 matrikulo parto A • matrikulo parto B
atestantoj: Mendel Feibelsohn - Borek, Józef Gunthal-Ostrzeszów)
Rozalia Schroda (gepatroj: Paweł Schroda & Katarzyna Kolasa)
* 28.12.1858 Kozly
infanoj:
Marianna Smolna * 20.05.1880 Kozly → USC Ostrzeszów, wpis 174 matrikulo
Karl Smolny * 27.02.1882 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 64  matrikulo
Zuzanna Smolna * 29.09.1883 Kozły  matrikulo , ∞ 14.01.1905 USC Ostrzeszów, wpis 3 → Michał Kukla

II ∞ 10.01.1887 USC Ostrzeszów, wpis 1
(atestantoj: Mendel Fabelsohn & Lauix Bensch)
Johanna Schroda (ev, el Kozły, gepatroj: Karol Schroda - Wirt & Katarzyna Kolasa)
* 19.01.1866 Kozły
infanoj:
??? brak skanów za lata 1988-1893

Godfryd Smolny * 26.04.1891 Kozły  ∞ 26.05.1915 USC Grabów → Anna Maria Tomczak
Bogumił Smolny * 1893, † 5.12.1896 Kozły nr 245 → USC Ostrzeszów, wpis 245 ¶m
Bogumil Smolny * 20.06.1898 Kozly → USC Ostrzeszów, wpis 232  matrikulo
Paweł Smolny * 29.01.1901 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 50 ¶m
Paulina Smolna * 3.06.1903 Kozły nr 197  → USC Ostrzeszów, wpis 197  ¶m
Friedrich Smolny * 31.12.1905 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 6  matrikulo
Helena Smolna *  31.12.1905 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 7  matrikulo


V generacja

ERNA ELSE MARGARETE Smolny (gepatroj: Albert Julius Stanislaus Smolny - Lehrer & Emma Paulie Ottilie Rother) ••• → 1886
* 15.08.1887 Garki (gmina Odolanów, pow. Ostrów Wlkp.)  → USC Odolanów, wpis 270
∞ 28.12.1909 USC Leszno, wpis 126 matrikulo
(atestantoj: Karl Reim & Emil Hannemann)
August Karl Herman Pahl (gepatroj: Gustav Pahl † - ŝuisto = szewc & Ottilie Müller)
* 27.11.1885 Gościejewo =  Bülowsthal (gmina Rogoźno, pow. Oborniki)|
infanoj:
Grisela Annemarie Pahl *
Herbert Hellmut Günter Pahl * 19.10.1910 Ostrów Wlkp →  USC Ostrów Wlkp, skan 487 matrikulo
Ilse Margarete Hedwig Pahl * 1911


JAKUB JAN Smolny (gepatroj: Jan Smolny ☼ el Szklarka Myślniewska & Emilia Herbka)
* 11.08.1862 Osiek (gmina Galewice, pow. Wieruszów),, 
∞ 16.11.1889 USC Czarny Las, wpis 34
Elżbieta Hoffmann, I voto Szyszka (gepatroj: Gottfried Hoffmann, rolnik & Zuzanna Mosch el Chojnik)
* 5.02.1854 Chojnik (gm. Sośnie)

Elżbieta Hoffmann (gepatroj: Gottfried Hoffmann, rolnik & Zuzanna Mosch el Chojnik)
I ∞ ??
Wojciech Szyszka (ew., gepatroj:xx Szyszka & Agnieszka Kurzawka)
* 1844 Laski, † 16.08.1889 Czarny Las → USC Czarny Las, wpis 99
infanoj:
NN


RUDOLF Smolny (ev., rolnik, zam. Gęstwa, gepatroj: Jan Smolny ☼ Szklarka Myślniewska & Emilia Herbka)
* 25.12.1863 Osiek, Rosja
∞ 24.04.1897 USC Ostrzeszów. wpis 76
(atestantoj: August Smolny - młynarz el Około Mŭhle ur 1867)
Rozalia Hebisz (ev.gepatroj: Johann Hebisch - Wirt & Johamma Furda el Rojów)
* 25.08.1872 Rojów
infanoj:
Ryszard Jan Smolny * 26.02.1898 Gęstwa (gm. Ostrzeszów) → USC Ostrzeszów, wpis 78 ¶m
xx Smolny * 24,06.1903 Kępno ???
Rudolf Ernst Smolny * 3.10.1904 Rojów 385 → USC Ostrzeszów, wpis 385  ¶m


PAULINA CECYLIA JUIANNA Smolna (ev., gepatroj: Jan Smolny ☼ & Emilia Herbka)  ••• → ∞ ~ 1861
* 15.01.1874 Dzietrzkowice
∞ 2.09.1899 USC Kobyla Góra, wpis 25
August Drygalla (ev., gepatroj: Karol Drygalla † & Maria Matyba †)
* 1842 (Mariendorf), † 1913 Ostrzeszów
infanoj:
August Michał Drygalla * 10.09.1900 Ostrzeszów → USC Ostrzeszów, wpis 344
Marta Drygalla * 2.12.1901 Ostrzeszów→ USC Ostrzeszów, wpis 473


AUGUST Smolny ☼ (el Czarny Las. gepatroj: Jan Smolny † ☼ Szklarka Myślniewska & Emilia Herbka)
* 1867 Dzietrzkowice (gm. Łubnice, pow. Wieruszów)
∞ 29.12.1900 USC Międzybórz, wpis 40 ¶m
Zuzanna Leja (el Kotowskie, gepatroj: Karol Leja + & Rozalia Gottschling +)
* 23.04.1878 Kotowskie USC Międzybórz, wpis 59 ¶m
infanoj:
Emil Adolf Smolny * 9.02.1902 Kotowskie → USC Międzybórz, wpis 26  ¶m
Emma Smolna * 30.08.1903 Kotowskie → USC Międzybórz, wpis 141  ¶m
August Smolny * 14.10,1904 Kotowskie → USC Międzybórz, wpis 163  ¶m


ZUZANNA Smolna (ev, gepatroj: Tomasz Smolny & Rozalia Środa)
* 29.09.1883 Kozły,
∞ 14.01.1905 USC Ostrzeszów, wpis 3
Michał Kukla (ev, Arbeiter, gepatroj: Michał Kukla el Kozly & Zuzanna Kr...)
* 05.12.1866 Kotowski
infanoj:
Wilhelm Emil Kukla * 5.12.1905 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 467 ¶m


ALBERT Smolny (ev) ????
*

Ernestyna Gądek (ev.)
*
infanoj:
Anna Smolna * 14.12.1903 Najmów→ USC Ostrzeszów, wpis 499 ¶m
Paulina Smolna * 10.07.1906 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 260 ¶m
Maria Smolna * 23.09.1908 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 384 ¶m


KAROL Smolny (ev., rolnik, filo de Tomasz Smolny & Rozalia Środa)
* 27.02.1882 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 64
∞ ~ 1905
Zuzanna Pustal (ev., probable: gepatroj: Baltazar Pustal - górnik el Leimbach & Marianna Trzebiatowska)
*
infanoj:
Maria Paulina Smolna * 12.08.1906 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 298 ¶m
Augusta Smolna * 11.09.1907 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 320 ¶m


IRENE Dorothea Ruth Sophie Smolny  (gepatroj: Albert Julius Stanislaus Smolny - nauczyciel & Emma Paulie Ottilie Rother) ••• → 1886
* 09.01.1890 Garki, † 21.12.1945 Babelsberg, Potsdam, DE,
 ∞ 19.04.1911 Leszno
Kurt Adolf Karl Theurich
*
infanoj:
Hans-Peter Theurich *  (Dr.)


GODFRYD  Smolny (rodzice: Tomasz Smolny & Johanna Schroda)
* 26.04.1891 Kozły → USC Ostrzeszów, wpis 149
∞ 26.05.1915 USC Grabów, wpis 6 matrikulo
Anna Maria Tomczak I voto Zaremba (ev, gepatroj: Karol Tomczak - Ackerwirth & Katharina Mau)
* 30.06.1892 Marszalki → USC Grabów, wpis 83, matrikulo, † 19.09.1969
infanoj:
Fryderyk Smolny * 23.05.1916 Marszałki, † 11.06.1878 Wrocław, ∞ ~ 1950 → Erna
Ewa Smolna


GERTRUD EMMA EMILIE Smolny (gepatroj: Albert Julius Stanislaus Smolny - nauczyciel & Emma Paulie Ottilie Rother) ••• → 1886
* 24.10.1897 Garki,

Franz Betkierowitz
*


BRUNO EMIL ERICH Smolny (gepatroj: Albert Julius Stanislaus Smolny - nauczyciel & Emma Paulie Ottilie Rother) ••• → 1886
* 31.05.1892 Garki → USC Odolanów, wpis 156, † 1946

xx
infznoj: Chrita Smolma + 1


VI generacja

FRYDERYK Smolny (rodzice: Godfryd Smolny & Anna Maria Tomczak)
* 23.05.1916 Wrocław, † 11.06.1878 Wrocław

Erna Schwarz (rodzice: Fryderyk Schwarz & Zuzanna Schwan)
* 14.12.1925 Niwki Książęce, † 30.03.1987 Wrocław
infanoj:
Karol Smolny
Lidia
Renata
Erwin


VII generacja

Renata Smolna (gepatroj / rodzice: Fryderyk Smolny & Erna Schwarz)

☼  ☼  ☼  ☼  ☼

Nasze grupy na Fejsbuku • Niaj grupoj fejsbuke • Unsere gruppen auf Facebook
Naše skupiny na Facebooku • Nuestros grupos en Facebook • Nossos grupos no Facebook

Grupa dyskusyjna Smolny na Fejsbuku • Diskutgrupo Smolny sur Fejsbuko • Diskussionsgruppe Smolny auf Facebook
Diskusní skupina Smolný na Facebooku • Grupo de discusión Smolny en Facebook • Grupo de discussão Smolny no Facebook

Rody transgraniczne • Transgentaro • Grenzüberschreitender Familien • Transhraniční rody • Familias transfronterizas  • Famílias transfronteiriças

Dalecy kuzyni z Wielkopolski • Foraj Kuzoj el Grandpolio • Ferne Cousins aus Großpolen • Vzdálení bratranci z Velkopolska
Los Primos lejanos de Gran Polonia • Primos distantes da Grande Polônia

Potomkowie braci czeskich • Idaro de čeĥaj fratoj • Nachkommenschaft der böhmischen Brüder
Potomci českých bratří • Los descendientes de los hermanos checos • Descendentes de irmãos checos

Protestantyzm na Śląsku i w Wielkopolsce • Protestantismo en Silezio kaj Grandpolio • Protestantismus in Schlesien und Großpolen
Protestantismus ve Slezsku a Velkopolsku • Protestantismo en Silesia y Gran Polonia • Protestantismo na Silésia e na Grande Polônia


Rodziny z gałęzi Jakuba Smolngo z Rojowa występują w następujących drzewach genealogicznych
Familioj el la branĉo de Jakub Smolny el Rojów troviĝas en jenaj genealogiaj arboj
Familien aus den Zweigen von Jakub Smolny aus Rojów erscheinen in den folgenden Stammbäumen
Rodiny z větví Jakuba Smolného z Rojowa se objevují v následujících rodokmenech

Bär Web Site ‒ Christoph Bär (MyHeritage) • Familienseite ‒ Renate Zebisch (MyHeritage) • Strutzberg Web Site ‒ Uwe Strutzberg (MyHeritage)
Theurich Web Site ‒ Karlheinz Theurich (MyHeritage) • Website der Familie Berger ‒ Thomas Berger (MyHeritage) • Wittig Web Site ‒ Silke Wittig (MyHeritage)


Oryginały metryk znajdują się w Archiwum Państwowym ( Poznań i Kalisz), a skany pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.


Dotychczas zebrane informacje o rodzie Smolnych w latach 1730-1950 prezentujemy w formie gałęzi. Protoplaści tych gałęzi byli rodzeństwem lub kuzynami. Niestety z braku metryk nie udalo się dotychczas połączyć tych gałęzi.


  Protoplasta gałęzi
Protopatro de branĉo
małżonka
edzino
miejscowości
loĝlokoj
01 Andrzej ∞ ~ 1820 ? Mielęcin (gm Brlin), Weronikopole (gm Bralin), Jawor (gm Kobyla Góra)
02 Andrzej ∞ ~ 1769  ☼ ∞ Anna Parcice (gm Czastary) • Góra (gm Warta) • Chabierów i Kobylniki (gm Błaszki) • Staw (gm Szczytniki)
03 Bogumił ∞ ~ 1810  rolnik ∞ Anna Galas Mielęcin (gm. Bralin), Weronikopole, Przybyszów (gm. Kępno)
04 Bogumił ∞ ~ 1815  ☼ Rozalia Jeszke Wójcin (gm Łubnice) • Gola (gm Boleslawiec)
05 Friedrich ∞  ~ 1863  Rosina Kaiser Mąkoszyce (gm Kobyla Góra)
06 Godfryd  ∞ ~ 1802 ? Raduchów (gm. Sieroszowice)
07 Henryk ∞ ~ 1820 Hanka Klusz Mielęcin i Tabor Mały (gm. Bralin)
08 Jakub ∞ ~ 1783 ? Mąkoszyce (gm Kobyla Góra)
10 Jakub ∞ ~ 1784 Rosina Lorek Rojów, Kozły i Szklarka Myśleniewska (gm. Ostrzeszów) • Tokarzew (gm. Doruchów)
12 Jan ∞ ~ 1811 Marianna Furman Godziętowy (gm Doruchów) • Kobyla Góra • Zelów • Argentyna
13 Jan ∞ ~ 1792 Maria Bąk Niedźwiedż (gm Ostreszów)
14 Jan  ∞ ~ 1787 Anna Wojtas Nosale (gm Bralin)      ??? może brat 19 Jerzy
15 Jan ∞ ~ 1793
Jan  ∞ ~  1817
Maria Buchwald
Susanna Pohl
Kotowskie (gm Ostrzeszow) • Ulrykowo = Rekińce (gm. Mikstat) • Chlewo (gm. Grabów)
16 Jan ∞ ~ 1808 Zuzanna Preder Nalepa (gm Czastary) • Czermin (gm. Bralin) • Marcinki (gm. Kobyla Góra)
17 Jan Cierpka a Smolny ∞ ~ 1876
stolarz
Christiane Pietsch Kobyla Góra, Niemcy, Brazylia
19 Jerzy ∞ ~ 1790 Agnieszka Szubert Bralin, Nosale (gm Bralin)    ???? może brat 14 Jan
21 Krystian ∞ ~ 1826  ☼ Maria Kusch (Kuś) Myjomice (gm. Kępno)
22 Krzysztof ∞ ~ 1785  rolnik Maranna Kukla Doruchów
23 Michał ∞ ~ 1782 Marie Fresia PK Ostrzeszów
24 Michał ∞ ~ 1808 ?? Bierzów (gm. Kobyla Góra)
28 Tomasz ∞ ~ 1810  rolnik Rozalia Smuk Mielęcin (gm Bralin) • Walichnowy i Maksymów (gm Sokolniki, pow. Wieruszów) → PE Wieluń
29 Wojciech ∞ ~ 1798 ?? Kierzno (gm. Kępno)
☼ = młynarz (pl) • mlynář (cs) • muelisto (eo) • Miller (de) • mlynár (sk) • мельник (uk) • moleiro (pt) • molendero (es) • mugnaio • meunier (fr) • molnár (hu) • miller (en)
¶m = kopia metryki w posiadaniu • kopie listtu v držení • eine Kopie der Urkunde im Besitz

Mapa okolic Ostrzeszowa z roku 1913
Regiono de Ostrzeszów • Ostrzeszowská oblast • Schildberger Region • Região de Ostrzeszów

☼ = młyn wodny                                                              Kozły ↓  


Szklarka
Myślniewska →
(Cäcilienthal)





Kozły →
(Kamilienthal)





Gęstwa →
Ostrzeszów →
(Schildberg)
Rojów →


Tokarzew →























Tabor Mały →



Tabor Wielki →








 








←  Marszałki



















































                         
     

„Słownik geograficzny Królestwa Polskiego in innych krajów słowiańskich“ z roku 1881, 1883 podaje:

Rojów ‒ albo Rojewo, okręg wiejski, dominium i okręg dominalny, pow. ostrzeszowski, o 2 klm. na płd-zachód od Ostrzeszowa, gdzie parafia, poczta i stacja drogi żelaznej. W roku 1400 Władysław, książę opolski, poświadczył, ulegając prośbom Anny, żony Jana ze Scieniawy, że Mikołaj z Katowic zastawił mu (graniczące z sobą) dobra Olszynę i Rojów, które niegdyś (r. 1396) znajdowały się pod panowaniem jego (Kod. dypl. Pol., IV, 19).
Rojów należał w zeszłym wieku do Psarskich, potem do Frezerów a w końcu do Wężykow. Na pobliskiej górze kościelnej stał niegdyś kościół, który spalił  się około roku 1830; w nowszych czasach wystawił tam Bolesław Wężyk kaplicę publiczną z cegły palonej. Pod Rojowem odkryto 4 doły z zuźlami. Wieś ma 35 domów i 276 mieszkańców.
Okrąg wiejski składają: Dąbrowa, Gęstwa, Meszyny, Piły i Rataje; cały okrąg ma 83 domów, 600 mieszkańców (406 katolików, 195 protestantów i 907 ha obszaru (607 roli, 64 łak, 55 lasu);
Dominnim ma 10 domów, 134 mieszkańców i z osadami Coraniec, Stamina, Wygoda i Zawada 1209 ha obszaru (300 roli, 44 łąk, 833 lasu); gorzelnia parowa, cegielnia,  chów bydła holenderskiego, nabiał i tucz różnego bydła; właścicielem jest Bolesław Wężyk.

Kozły ‒ Koziel, niem Cecilienthal, kolonia, pow. ostrzeszowski.

Gęstwa ‒ pustkowie, pow. Ostrzeszowski, należy do wsi i gminy Rojów.


Według Gemeindelexikon für das Königreich Preussen... H. 5. Provinz Posen w 1905 roku:

Rojów: obszar: 907.6 ha, 118 domów, 144 wielosobwe rodziny, 13 samotnych osób, 728 mieszkańców (M-354, K-374), 225 ewangelików (w tym Polacy 158, Niemcy 67), 503 katolików (w tym Polacy 499, Niemcy 4). Do Rojowa należały osady: Dąbrowa (5 domów, 36 mieszkańców), Gęstwa 34 domy, 220 mieszkańców, Meszyny (18 domów, 123 mieszkańców), Pilamühle (1 dom, 12 mieszkańców). Parafia ewangelicka, parafia katolicka oraz USC w Ostrzeszowie

Majątek (dominium) Rojów: obszar 1244,9 ha, 13 domów. 32 wieloosobowe rodziny, 185 mieszkańców (M-74, K-111), 17 ewangelików (w tym Polacy 8, Niemcy 9), 168 katolików ( w tym Polacy 157, Niemcy 10, inni 1). Do majątku Rojów należały osady: Wygoda (1 dom, 7 mieszkańców), Zawada (1 dom, 8 mieszkańców).

Kozły (= Cäcilienthal): obszar 162,9 ha, 19 domów, 31 wieloosobowych rodzin, 2 samotne osoby, 151 mieszkańców (M-71, K-80), 128 ewangelików (w tym Polacy 116, Niemcy 12), 23 katolików (w tym Polacy 23). Parafia ewangelicka, parafia katolicka oraz USC w Ostrzeszowie.


mehrsprachige Webseite, auf der du dich über Esperanto informieren und es lernen kannst - kostenlos und einfach.
https://lernu.net/de
http://kurso.com.br/index.php?de
Esperanto ist eine lebendige Sprache, die sich hervorragend für die internationale Kommunikation mit ferne Cousins eignet.