Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Potomkowie braci czeskich
Idaro de ĉeĥaj fratoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Gento - Ród - Sippe - Family
Smolny • Smolný
Branĉo de Bogumił Smolny el Mielęcin
kompilita de Edward Wojtakowski

Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Page initiale
Hauptseite
Página inicial
Homepage
Statystyka
Statistiko
Statistika
Estatística
Statistik
Statistique
Statistics
Rodziny
Familioj
Rodiny
Famílias
Familien
Familles
Families
Śluby 1
Nuptoj 1
Svatby 1
Casamentos 1
Traungen 1
Mariages 1
Weddings 1
Śluby 2
Nuptoj 2
Svatby 2
Casamentos 2
Traungen 2
Mariages 2
Weddings 2
Odnogi żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Ramos femininos
Weibliche Zweige
Branches femelles
Female branches
Czeskie pochodzenie
Ĉeĥa deveno
Český původ
Origem tcheca
Tschechische Herkunft
Origine thèque
Czech origin
Rody przodków Renaty
Praulaj gentoj de Renata
Rody předků Renaty
Famílias de antepassados
Sippen Renates Vorfahren
Familles des ancêtres de R.
Ancestral families of Renata
W księgach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In directories
In Adreßbücher
Dans les annuaires
In directories
 

I generacja ‒ 3 ∞ ~1810

BOGUMIŁ Smolny (ev, Wirth el Weronikopole)
* , † antaŭ 1836
∞ ~1810 PE
Anna Galas [Hanka Galaszonka], II voto Pietrz, ∞ 1836  PE Kępno, wpis 21 / 1836 → Jura Pietrz
* 1791
infanoj:
Marie Smolna * 1811, ∞ 1842 PE Kępno → Johann Weihrauch
Josefa Smolny * 19.03.1815 Mielęcin (gmina Bralin)
Katarina Smolny * 10.04.1817  → PE Kępno, †
Carolina Smolny * 10.01.1819 Mielęcin, ∞ 1850 PE Kępno, wpis 2
Johann Smolny * 16.06.1820 Mielęcin, I ∞ 18.01.1846 PE Kępno → Johanna Wichura, I ∞ 1857 PE Kępno → Johanna Gerlitz
Johanna Smolny * 01.01.1823, ∞ 1845 PE Kępno → Johann Reich
Katarina Smolny * 25.07.1825 → PE Kępno, ∞ 1846 PE Kępno → Andreas Sliwanski
Gottlieb Smolny * 02.06.1827 Mielęcin  → PE Kępno, ∞ 17.11.1852 PE Kępno → Maria Thaler
Susanne Smolny * 12.08.1830  → PE Kępno
Franciska Smolny * 24.05,1834.


Anna Galas, I voto Smolna (vidvino post Gottlieb Smolny) ••• → 1814
* 1791
∞ 1836  PE Kępno, wpis 21 / 1836
Jura Pietrz (vidvo)
* 1793


II generacja

MARIE Smolna (gepatroj: Gottlieb Smolny & Anna Galas)
* 1811
∞ 1842 PE Kępno, wpis 1
Johann Weihrauch (gepatroj: Matheus Weihrauch & Helene Łysik)
* 1821


JOHANNA Smolny (gepatroj: Gottlieb Smolny & Anna Galas)
* 1823
∞ 1845 PE Kępno, wpis 2
Johann  Reich (gepatroj: Johan Reich)
* 1822, † 02.12.1878 Kępno
infanoj:
August Reich * 1861, ∞ 1882 USC Podzamcze (gmina Wieruszów) → Rosina Reinsch


JOHANN Smolny (ev, Wirth el Przybyszów, gepatroj: Gottlieb Smolny - Wirth el Weronikopole & Anna Galas)
* 16.06.1820 Weronikopole, † 31.10.1886 Przybyszów → USC Kępno, wpis 282 matrikulo
I ∞ 18.01.1846 PE Kępno, wpis 3 / 1846
Johanna Wichura (gepatroj: Adalbert Wichura)
* 1824
infanoj:
Johanna Susanna Smolny * 13.06.1847
Carolina Smolny * 20.07.1849 (baptita Kępno)
Carl Smolny * 15.11.1851 Weronikopole / Mielęcin (gmina Bralin), †  28.10.1883 Przybyszów, I ∞ 18.04.1878 USC Kępno → Marie Pauline Trompke,   II  ∞ 1882 USC Kępno → Johanna Gerlitz
Johann  Smolny * 02.05.1854, ∞ 20.11.1882 USC Kępno → Marie Susanne Lentwojt
II ∞ 1857 PE Kępno, wpis 33 / 1857
Johanna Gerlitz (gepatroj: Matthias Gerlitz)
*
infanoj:
Marie Susanne Smolny * 29.05.1858 Przybyszów, ∞ 19.10.1881 USC Kępno → Carl Gottlieb Smolny
Joseph Gottlieb Smolny * 12.12.1859 Przybyszów, ∞ 04.04.1882 USC Kępno → Caroline Susanne Giernat
Pauline Albertine Smolny * 1865, ∞ 1885 USC Kępno → Ignatz Kaleja


CATHARINE Smolny (gepatroj: Gottlieb Smolny Anna Galas)
* 1825
∞ 1846 PE Kępno, wpis 20
Andreas Sliwanski (gepatroj: Simon Sliwanski)
* 1817


CAROLINE Smolny (gepatroj: Gottlieb Smolny & Anna Galas) ••• → 1810
* 10.01.1819 Mielęcin
∞ 1850 PE Kępno, wpis 2
Peter Bednarek (vidvo, gepatroj: Johann Bednarek)
* 1816


GOTTLIEB Smolny (Arbeiter el Remiszówka, gmina Rychtal, gepatroj: Gottlieb Smolny & Anna Galas) ••• → 1810
* 02.06.1827 Mielęcin
∞ 17.11.1852 PE Kępno, wpis 31
Marie Thaler (gepatroj: Johann Thaler)
* 1825
infanoj:
Susanne Smolny * 1862, ∞ 1896 PE Drożki (gmina Rychtal, pow. Kępno) → Carl Joseph Giernat 
Jędrzej Smolny * 15.10.1853 (baptita Kepno), † 02.11.1855
Carl Gottlieb Smolny * 03.10.1857 Żurawiniec (gmina Baranów), ∞ 19.10.1881 USC Kępno, wpis 87 → Marie Susanne Smolny


III generacja

CARL Smolny (ev., Wirth el Przybyszów, gepatroj: Johann Smolny - Wirth & Johanna Wichura) ••• → 1846
* 15.11.1851 Weronikopole / Mielęcin (gmina Bralin), † 28.10.1883 Przybyszów → USC Kępno, wpis 404 matrikulo
I ∞ 18.04.1878 USC Kępno, wpis 37 matrikulo parto A matrikulo parto B
Marie Pauline Trompke (gepatroj: Joseph Tromple & Józefa Kozioł)
* 13.01.1862 Przybyszów
II  ∞ 20.01.1882 USC Kępno, wpis 6 matrikulo parto A matrikulo parto B
Johanna Gerlitz (ev, el Przybyszów, gepatroj: Jacob Gerlitz & Johanna Schubert)
* 28.04.1852 Przybyszów


CARL GOTTLIEB Smolny (ev, Arbeiter el Remiszówka, gepatroj: Gottlieb Smolny & Marie Talar) ••• → 1852
* 03.10.1857 Żurawiniec (gmina Baranów)
∞ 19.10.1881 USC Kępno, wpis 87 matrikulo parto A matrikulo parto B 
Marie Susanne Smolny (ev,. gepatroj: Johann Smolny - Wirt & Johanna Gerlitz) ••• → 1857
* 29.05.1858 Przybyszów (gmina Kepno)
infanoj:
Józef Karol Smolny * 16.02.1882 Przybyszów → USC Kępno, wpis 77 matrikulo
Paulina Smolna * 05.03.1883 Remiszówka (gmina Rychtal) → USC Kępno, wpis 145 matrikulo
Maria Anna Smolna * 1885


AUGUST Reich (gepatroj: Johann Reich & Johanna Smolny) ••• → 1845
* 1861
∞ 1882 USC Podzamcze (gmina Wieruszów). wpis 7
Rosina Reinsch (gepatroj: Gottlieb Reinsch & Elisabeth Vidl)
1849


JOSEPH Gottlieb Smolny (gepatroj: Johann Smolny - Wirth  & Johanna Gerlitz) ••• → 1846
* 12.12.1859 Przybyszów
∞ 04.04.1882 USC Kępno, wpis 31 matrikulo parto A matrikulo parto B
Caroline Susanne Giernat (gepatroj: Johann Giernat & Marie Buchwald)
* 1851
infanoj:
Maria Smolna * 23.09.1882 Przybyszów → USC Kępno, wpis 473 matrikulo
August Smolny * 1885, † 02.11.1886 Przybyszów
Augusta Zuzanna Smolna * 27.04.1887 Przybyszów


JOHANN Smolny (ev., Wirth el Przybyszów, gepatroj: Johann Smolny - Wirth & Johanna Wichura) ••• → 1846
* 02.05.1854 Przybyszów
∞ 20.11.1882 USC Kępno, wpis 111 matrikulo parto A matrikulo parto B
Marie Susanne Lentwojt (ev, el Przybyszów, gepatroj: Johann Lentwojt - Wirth & Susanne Giernat)
* 08.01.1861 Przybyszów
infanoj:
Pauline Smolna * 15.09.1883 Przybyszów (gmina Kępno) → USC Kępno, wpis 494 matrikulo, † 26.12.1944 → USC Kępno-Płn, wpis 1215 / 1944
August Smolny * 1885
Augusta Maria Smolna * 20.11.1888 Przybyszów


PAULINE ALBERTINE Smolny (gepatroj: Johann Smolny & Johanna Gerlitz) ••• → 1857
* 1865
∞ 1885 USC Kępno, wpis 29
Ignatz Kaleja (gepatroj: Daniel Kaleja &  Josephine Tomczak)
* 1861


SUSANNE Smolny (gepatroj: Gottlieb Smolny & Marie Thaler) ••• → 1852
* 1862
∞ 1896 PE Drożki (gmina Rychtal, pow. Kępno), wpis 96
Carl Joseph Giernat  (gepatroj: Johann Giernat & Marie Buchwald)
* 1854


IV generacja

 


V generacja

 


VI generacja

 


Oryginały metryk znajdują się w Archiwum Państwowym ( Poznań, Kalisz, Łódź), a skany pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.


Dotychczas zebrane informacje o rodzie Smolnych w latach 1730-1950 prezentujemy w formie gałęzi. Protoplaści tych gałęzi byli rodzeństwem lub kuzynami. Niestety z braku metryk nie udalo się dotychczas połączyć tych gałęzi.

  Protoplasta gałęzi
Protopatro de branĉo
małżonka
edzino
miejscowości
loĝlokoj
01 Andrzej ∞ ~ 1820 ? Mielęcin (gm Brlin), Weronikopole (gm Bralin), Jawor (gm Kobyla Góra)
02 Andrzej ∞ ~ 1769  ☼ ∞ Anna Parcice (gm Czastary) • Góra (gm Warta) • Chabierów i Kobylniki (gm Błaszki) • Staw (gm Szczytniki)
03 Bogumił ∞ ~ 1810  rolnik ∞ Anna Galas Mielęcin (gm. Bralin), Weronikopole, Przybyszów (gm. Kępno)
04 Bogumił ∞ ~ 1815  ☼ Rozalia Jeszke Wójcin (gm Łubnice) • Gola (gm Boleslawiec)
05 Friedrich ∞  ~ 1863  Rosina Kaiser Mąkoszyce (gm Kobyla Góra)
06 Godfryd  ∞ ~ 1802 ? Raduchów (gm. Sieroszowice)
07 Henryk ∞ ~ 1820 Hanka Klusz Mielęcin i Tabor Mały (gm. Bralin)
08 Jakub ∞ ~ 1783 ? Mąkoszyce (gm Kobyla Góra)
10 Jakub ∞ ~ 1784 Rosina Lorek Rojów, Kozły i Szklarka Myśleniewska (gm. Ostrzeszów) • Tokarzew (gm. Doruchów)
12 Jan ∞ ~ 1811 Marianna Furman Godziętowy (gm Doruchów) • Kobyla Góra • Zelów • Argentyna
13 Jan ∞ ~ 1792 Maria Bąk Niedźwiedż (gm Ostreszów)
14 Jan  ∞ ~ 1787 Anna Wojtas Nosale (gm Bralin)      ??? może brat 19 Jerzy
15 Jan ∞ ~ 1793
Jan  ∞ ~  1817
Maria Buchwald
Susanna Pohl
Kotowskie (gm Ostrzeszow) • Ulrykowo = Rekińce (gm. Mikstat) • Chlewo (gm. Grabów)
16 Jan ∞ ~ 1808 Zuzanna Preder Nalepa (gm Czastary) • Czermin (gm. Bralin) • Marcinki (gm. Kobyla Góra)
17 Jan Cierpka a Smolny ∞ ~ 1876
stolarz
Christiane Pietsch Kobyla Góra, Niemcy, Brazylia
19 Jerzy ∞ ~ 1790 Agnieszka Szubert Bralin, Nosale (gm Bralin)    ???? może brat 14 Jan
21 Krystian ∞ ~ 1826  ☼ Maria Kusch (Kuś) Myjomice (gm. Kępno)
22 Krzysztof ∞ ~ 1785  rolnik Maranna Kukla Doruchów
23 Michał ∞ ~ 1782 Marie Fresia PK Ostrzeszów
24 Michał ∞ ~ 1808 ?? Bierzów (gm. Kobyla Góra)
28 Tomasz ∞ ~ 1810  rolnik Rozalia Smuk Mielęcin (gm Bralin) • Walichnowy i Maksymów (gm Sokolniki, pow. Wieruszów) → PE Wieluń
29 Wojciech ∞ ~ 1798 ?? Kierzno (gm. Kępno)

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
http://kurso.com.br/index.php?pl
https://lernu.net/pl/esperanto
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami