Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

 Gento - Ród - Sippe - Family
Worsztynowicz - Orsztynowicz - Bursztynowicz

 
Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Hauptseite
Homepage
Pochodzenie nazwiska
Deveno de la nomo
Původ příjmení
Namensherkunft
Origin of the surname
Statystyka
Statistiko
Statistika
Statistik
Statistics
Generacje 1-4
Generacioj 1-4
Generace 1-4
Generationen 1-4
Generations 1-4
Linie i gałęzie
Linioj kaj branĉoj
Linie a větve
Linien und Zweige
Lines and branches
Śluby 1745-1960
Nuptoj 1745-1960
Svatby 1745-1960
Hochzeiten 1745-1960
Weddings 1745-1960
Odgałęzienia żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Weibliche Zweige
Female branches
W książkach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In Adreßbücher
In directories
Ród Wurstów
Gento Wurst
Rod Wurstů
Sippe Wurst
Wurst family
 

Fondintinoj de inbranĉoj • Założycielki odgałęzień żeńskich

Nomo branĉo edzino edzo nupto matrikulo
Ast T-J-W-F Prakseda Worsztynowicz * 1896 Raszków Bronisław Ast * 1894 ∞ 25.01.1921 Raszków  
Banaszak T-J-B Antonina Orsztynowicz * 1820 Tomasz Banaszak * 1819 ∞ 7.11.1841 Karmin  
Bartczak T-J-J-K Wiktoria Bursztynowicz *1896 Orpiszewek Jan Bartczak * ∞ 23.04.1922 Sośnica  
Bestry T-J-W-F Antonina Worsztynowicz * 1887 Raszków Jan Bestry * 1888 (krawiec) ∞ 23.06.1914 Raszków  
Błaszak T-J-B-Mc Petronela Orsztynowicz * 1862 Czarnuszka Antoni Blaszak * 1861 ∞ 1882 Września PK Gozdowo, wpis 14 / 1882
USC Wrzesnia, wpis L-37 / 1882
Borowski T-J-J-W Agnieszka Bursztynowicz * 1871 Wincenty Borowski * 1868 ∞ 1890 Droszew PK Droszew, wpis 19 / 1890
USC Skalmierzyce, wpis 42/1890
Braun T-A-F-F Stanisława Orsztynowicz * 1899 Poznań Henryk Baun * 1898 Trzxemeszno ∞ ~ 1922  
Bronowski T-M-W Julianna Orsztynowicz * 1801 Śrem Felicjan Bronowski * ∞ 1825  
Bryl T-J-W-J Helena Worsztynowicz * 1883 Raszków Andrzej Bryl * Dobrzyca ∞ ~ 1913  
Chybiak T-J Katarzyna Jackowiak * 1866 Jarmużew Franciszek Chybiak * 1875 ∞ 1895 Sowina  
Cichoński T-A-W-J Franciszka Bursztynowicz * 1843 Pleszew Ignacy Cichoński * 1837 (rzeźnik) ∞ 9.11.1862 Pleszew PK Pleszew, wpis 28 / 1862
Czajkowski T-K- Nepomucena Rajewicz * 1830 Józef Czajkowski * ∞ 20.07.1849 Plonkowo  
Ćwikliński T-J-J-K Ktarzyna Bursztynowicz * 1892 Marszewo Maciej Ćwikliński * ∞ 22.01.1913 Niestronno  
Dąbrowski T-A-F Marianna Orsztynowicz * 1813 Franciszek Dąbrowski * 1805 ∞ 23,01.1833 Borek  
Dobiszewski T-J-W-K Stanisława Strzyżycka * 1869 Raszków Jan Dobiszewski * 1860 ∞ 29.02.1892 Raszków  
Drygas T-J-W-J Maria Worsztynowicz * 1857 Raszków Jan Drygas* 1858 (szewc) ∞  07.10.1879 Raszków PK Raszków, wpis 12 / 1879
USC Raszków, wpis 30 / 1879
Frelkiewicz T-J-W-K Antonina Strzyżycka * 1867 Raszków Stanislaw Frelkiewicz * ∞ 20,11,1888 Raszków  
Grygier   Katarzyna Bursztynowicz * 1784 Ludwik Grygier * ∞ 1804 Pleszew PK Pleszew, wpis 28 / 1804
Hildebrandt T-A-W Wiktoria Bursztynowicz * 1828 Ignacy Hildebrandt * 1815 ∞ 31.01.1847 Pleszew PK Pleszew, wpis 8 / 1847
Hoffmann T-F-J-W Józefa Orsztynowicz * 1889 Nowy Dębiec Fryderyk Hpffmann * ∞ 23.09.1924 Zedlitz (DE)  
Jackowiak T-J-J Dorota Bursztynowicz * 1827 Michał Jackowiak * 1825 ∞ 21.101849 Sośnica PK Sośnica, wpis 6 / 1849
Jankowski T-J-J-K Maria Bursztynowicz * Stanisław Jankowski * 1873 ∞ 29.06.1901 Sośnica  
Jewasiński   Wiktoria Rajewicz * 1815 Dolsk Antoni Jewasiński * 1815 ∞ 1842 Września  
Józefowski T-F-J-W Katarzyna Orsztynowicz * 1851 Manieczki Jakub Józefowski * 1846 ∞ 9.07.1882 Gryżyna PK Gryżyna, wpis 9 /1882
USC Gryżyna, wpis 7 / 1882
Jurgawczyński T-A Anna Orsztynowicz * 1778 Borek Antoni Jurgawczyński ∞ 6.10.1805 Borek PK Borek, wpis 8 / 1805
Kaczmarek T-A-W-J Franciszka Kozłowicz * 1864 Pleszew Ignacy Kaczmarek * ∞ 1886 Kamionacz PK Kamionacz, wpis 3 /1886
Kaczór T-J-J-K Katarzyna Bursztynowicz * 1852 Jan Kaczór * 1849 ∞ 3.11.1872 Sośnica  
Kaniewski T-A-F-P Cecylia Orsztynowicz * 1846 Borek Franciszek Kaniewski ∞ 1874 Borek PK Borek, wpis 28 / 1874
USC Borek, wpis 3 / 1874
Koenig   Maria Rajewicz * 1814 Carl Ferdinand Koenig * 1809 ∞ 1843 Zaniemyśl PE
Kordulasiński T-J-S-J Franciszka Bursztynowicz * 1862 Pleszew Wacław Kordulasiński *1850 (rzeźnik) ∞ 27.02.1881 Pleszew  
Kozłowicz T-A-W-J Marcjanna Bursztynowicz * 1837 Pleszew Józef Kozłowicz * 1834 (szewc) ∞ 26.11.1859 Pleszew PK Pleszew, wpis 8 / 1859
Krystkowiak T-F Marianna Orsztynowicz * 1830 Wojciech Krystkowiak * 1817 ∞ 12.08.1855 Śrem  
Krzyżak T-R-A-I Wiktoria Orsztynowicz * 1858 Smólniki Wojciech Krzyżak * 1864 ∞ 15.11.18586 Dęby Szl. PK Dęby Szl., wpis 20/1886
Księżniak T-A-W-J Katarzyna Bursztynowicz * 1850 Pleszew Józef Księżniak * 1830 (kowal) ∞ 15.05.1850 Pleszew  
Kubasik T-J-B-Mc Franciszka Orsztynowicz * 1886 Macew Warzyniec Kubasik * 1884 Brzezie ∞ 1906 Barop (Dortmund)  
Kubiak T-J-S Marianna Bursztynowicz * 1827 Raszków Michał Kubiak * 1804 ∞ 1859 Kosmów PK Kosmów, wpis 4 /1859
Kucharski T-J-J Maria Bursztynowicz * 1832 Chuby Jan Kucharski * ∞ 1855 Sośnica PK Sośnica, wpis 8 / 1855
Kulczyński T-A-I Michalina Szulc * 1841 Borek Jan Kulczyński * 1830 (szewc) ∞ 3.02.1858 Borek  
Lutyński T-M-W Antonina Orsztynowicz * 1812 Śrem Ignacy Lutyński * 1798 (kuśnierz) ∞ 1832  
Ławniczak T-J-W-F Marta Worsztynowicz * 1888 Raszkow Leon Ławniczak * 1888 ∞ 6.06.1921 Skalmierzyce  
Łuczak T-J-W-F Maria Worsztynowicz * 1880 Raszków Tomasz Łuczak * ∞ 6.02.1900 Raszków PK Raszkow, wpis  / 1900
Maciejewski T-A-I Antonina Orsztynowicz * 1811 Borek Klemens Maciejewski * (tkacz) ∞ 22.10.1834 Borek  
Matuszewski T-F-J-K Marianna Orsztynowicz * 18.06.1856 Śrem Michał Matuszewski * 11.08.1858 Cerekwica ∞ 31.10.1883 USC Poznań PK św Marcin Poznań,
wpis 131/1883
Nowakowski T-A-W Marianna Bursztynowicz * 1818 Antoni Nowakowski* 1818 ∞ 19.01.1842 Pleszew PK Pleszew, wpis 4 /1842
Ogórkiewicz T-J-W-J Teresa Worsztynowicz * 1902 Raszków Antoni Ogórkiewicz * ∞ 25.11.1931 Sokolniki  
Pilniak T-J-W-J Walentyna Worsztynowicz * 1867 Raszków Ludwik Pilniak * 1866 (murarz) ∞  28.01.1896 Grabów PK Grabów, wpis  / 1896
Piotrowski T-J-J Rozalia Bursztynowicz * 1820 Bógwidze Wojciech Piotrowski * ∞ 16.10.1836 Bógwidze  
Pośpieszyński T-F Ewa Orsztynowicz * 1780 Józef Sztar alias Pośpieszyński * 1791 ∞ 25.02.1816 Mórka  
Rajewicz T-K Katarzyna Worsztynowicz * ~ 1760 Jakub Rajewicz *  (młynarz) ∞ 24.01.1785 Borek  
Ratajczak T-F-J Franciszka Orsztynowicz * 1819 Mórka Jakub Ratajczak * 1816 ∞ 13.10.1844 Mórka PK Mórka, wpis 4 / 1844
Redkowski T-F-J-W Jadwiga Orsztynowicz * 1890 Wławie Franciszek Redkowski * 1887 ∞ 26,11.1911 Śrem  
Różycki   Marianna Orsztynowicz * Andrzej Różycki * ∞ 1814 Dolsk PK Dolsk, wpis 1 / 1814
Rubach T-A-W-J Marianna Bursztynowicz *1856 Pleszew Leon Rubach * 1843 (agronom) ∞ 6.06.1882 Pleszew PK Pleszew, wpis 13 / 1882
USC Pleszew, wpis 17 / 1882
Rudowicz T-R-A-I Marianna Orsztynowicz * 1857 Smólniki Antoni Rudowicz * 1855 ∞ 1879  
Ryster T-J-W-J Franciszka Worsztynowicz * 1897 Raszków Józef Ryster * ∞  4.06.1921 Raszków  
Skąpski T-J Maria Żeligowska* 1870Kaczyniec Józef Skapski * ∞ 1897 Czermin PK Czermin, wpis 21 / 1897
Skowroński T-A-W-W Franciszka Bursztynowicz * 1865 Józef Skowroński * 1871 ∞ 1895  
Skrobuszyński T-F-J-K Katarzyna Orsztynowicz * 1844 Wacław Skrobuszyński * 1847 ∞ 13.09.1871 Śrem  
Sobkowiak T-J-W-J Józefa Worsztynowicz * 1896 Raszków Stanisław Sobkowiak * 1889 ∞ 17.11.1914 Dobrzyca  
Sośnicki T-J-W-F Franciszka Worsztynowiocz * 1882 Raszków Adam Sośnicki * 1876 (stolarz) ∞ 21.06.1904 Raszków  
Straburzyński T-J-W-J Anna Worsztynowicz * 1888 Raszków Maksymilian Straburyński * 1888 (rzeźnik) ∞  7.07.1913 Raszków  
Strzyżycki T-J-W-K Rozalia Worsztynowicz * 1843 Szczury Marcin Strzyżycki * 1821 (kuśnierz) ∞ 28.01,1867 Raszkow PK Raszków, wpis R-2 / 1867
Szczepaniak T-J-J-K Józefa Bursztynowicz * 1894 Sośnica Franciszek Szczepaniak * ∞ 24.04.1921 Siedlemim  
Szerszeniewski T-J Tekla Żeligowska * 1862 Michał Szerszenewski * ∞  1886 Sośnica PK Sośnica, wpis 7 / 1886
USC Dobrzyca, wpis 30 / 18586
Szulc T-A-I Anna Orsztynowicz * 1817 Borek Jan Szulc * ∞ 16.11.1840 Borek  
Szymański T-A-F-F Helena Orsztynowicz * 1885 Ostrów Wlkp Kazimierz Szymański * 1885  Żerków ∞ ~ 1906 USA  
Świątek T-R-A-I Józefa Orsztynowicz * 1867 Smólniki Józef Świątek * 1872 ∞ 23.01.1893 Dęby Szl. PK Dęby Szl., wpis 2 / 1892
Tokarski T-J-W-K Rozalia Worsztynowicz * 1843 Szczury Józef Tokarski * 1851 (kuśnierz) ∞ 30.01.1877 Raszków PK Raszków, wpis 1 / 1877
Trybek T-J-J-K Helena Bursztynowicz * 1872 Kaczyniec Ignacy Trybek * ∞ 15.10.1899 Sośnica PK Sośnica, wpis 6 / 1899
Urbaniak T-J-W-J Wiktoria Worsztynowicz * 1889 Raszków Stanisław Urbaniak * 1878 ∞ 8.10.1912 Śrem  
Urbański T-J-W-J Pekagia Worsztynowicz * 1900 Raszków Jan Urbański *  (rzeźnik) ∞  23.01.1923 Koźmin  
Wichliński T-A-F Nepomucena Dąbrowska * 1837 Borek Stanisław Wichliński * 1836 ∞ 8.07.1861 Borek  
Woźnicki T-J-W-J Helena Worsztynowicz * 1900 Raszków Roman Woźnicki * 1890 ∞ 22.01.1929 Raszków  
Ziółkowski T-J-W-J Seweryna Worsztynowicz * 1890 Raszków Kazimierz Ziółkowski * 1893 ∞ 7.10.1919 Rszków  
Zunke T-J-W Rozalia Worsztynowicz * 1824 Raszków Gottfried Zunke * ∞ 1848 Pleszew PE Pleszew, wpis 10 / 1848
Żeligowski T-J-B Zuzanna Orsztynowicz * 1833 Maciej Żeligowski * 1829 ∞ 9.10.1855 Karmin  
           

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami