Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

 Gento - Ród - Sippe - Family
Worsztynowicz - Orsztynowicz - Bursztynowicz

 
Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Hauptseite
Homepage
Pochodzenie nazwiska
Deveno de la nomo
Původ příjmení
Namensherkunft
Origin of the surname
Statystyka
Statistiko
Statistika
Statistik
Statistics
Generacje 1-4
Generacioj 1-4
Generace 1-4
Generationen 1-4
Generations 1-4
Linie i gałęzie
Linioj kaj branĉoj
Linie a větve
Linien und Zweige
Lines and branches
Śluby 1745-1960
Nuptoj 1745-1960
Svatby 1745-1960
Hochzeiten 1745-1960
Weddings 1745-1960
Odgałęzienia żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Weibliche Zweige
Female branches
W książkach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In Adreßbücher
In directories
Ród Wurstów
Gento Wurst
Rod Wurstů
Sippe Wurst
Wurst family
 

La gento Worsztynowicz (Wurst)
Linio el Borek Wielkopolski (generacioj 1-4)
kompilita de Edward Tadeusz Wojtakowski

     

1701-1750


1745

TOMASZ Worsztyn (Orstyn) alias Worsztynowicz (muelisto, gepatroj: ? ) La unua generacio
* ĉ. 1709/1720, † 11.01.1786 Borek (77 jaroj)
∞ ĉ. 1745 to Barbara (gepatroj: )
* ĉ. 1712/1722, † 20.01.1786 Borek (74 jaroj)
infanoj:
1. Andrzej Worsztynowicz (Orsztyn) * 08.11.1746
{baptogepatroj: Samuel Szodkiewicz & Teresa Piotrowska
2. Roch Worsztynowicz (Orstyn) * 16.08.1750 Gostyń, † antaŭ 27.09.1781, ∞ 02.11.1777 Borek al Marianna Poplenowska
{baptogepatroj: Walenty Szura & Marianna Janiszewska)
3. Maciej Worsztynowicz (Orsztyn) * 20.02.1753 Gostyń
{baptogepatroj: Franciszek Rzanski & Regina Formanowicz - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
4. Franciszek Worsztynowicz * 01.10.1755 Stary Gostyń, † 018.03.1798 Lubiatowo, ∞ 26.01.1780 Dolsk al Regina Stęzak el Osieczna
{baptogepatroj: Paweł Maruszewski, forĝisto el Gostyń & Regina Formanowicz el Gostyń - edzino de Jan Formanowicz, ĉarfaristo)
5. Antoni Worsztynowicz * 1756, † ?, I ∞  ĉ. 1774 al Agnieszka, II ∞ 27.05.1806 Borek al Rozalia Tyc
6. Jan Worsztynowicz * 1759, † ?, ∞ 14.09.1783 Borek al Ewa Sokołowska
7. Katarzyna Worsztynowicz * ?. † ?, ∞ 24.01.1785 Borek al Jakub Rajewicz
8. Ignacy Jakub Worsztynowicz (Orsztynowicz) * 26.07.1761 Błażejewo
{baptogepatroj: Walenty Krzemieniewski & Jadwiga Kaczkowa)
9. Marianna Worsztynowicz (Orstenowicz) * 28.04.1765 Błażejewo
{baptogepatroj: Mikołaj Loykiewicz & Łucja Wierzejska)


1751-1800


1774

ANTONI Worsztynowicz (Orsztynowicz) (radfaristo, gepatroj: Tomasz Wurst alias Worsztynowicz & Barbara ) La dua generacio
* ĉ. 1756
I ∞ ĉ. 1774 to Agnieszka (gepatroj: )
* 1744, † 20.12.1804 Borek
infanoj:
1. Małgorzata Orsztynowicz * 09.07.1775 Borek
2. Anna Orsztynowicz * 26.07.1778 Borek, ∞ 06.10.1805 al Antoni Jurgawczyński
3. Franciszek Orsztynowicz * 08.10.1782 Borek, † 12.12.1827 Borek, ∞ 08.02.1808 Borek al Apolonia Borecka
4. Regina Orsztynowicz * 26.03.1786 Borek, † 04.12.1797 Borek
II ∞ 27.05.1806 Borek al
Rozalia Tyc (gepatroj: )
* 1766

1777

ROCH Worsztynowicz (gepatroj: Tomasz Wurst alias Worsztynowicz & Barbara ) La dua generacio
* 16.08.1750 Gostyń, † ĉ. 1780
∞ 02.11.1777 Borek al Marianna Poplenowska (gepatroj: )
* ?
infanoj:
1. Ignacy Worsztynowicz alias Orsztynowicz * 30.07.1778 Borek, † 21.05.1931 Borek, ∞ ĉ. 1810 al Karolina Ciglarz
2. Adam Worsztynowicz * 05.09.1780 Borek

1780

FRANCISZEK Worsztynowicz alias Orsztynowicz (młynarz = muelisto, gepatroj: Tomasz Worsztynowicz & Barbara) La dua generacio
* 01.10.1755 Stary Gostyń, † 18.03.1798 Lubiatowo (Dolsk)
∞ 26.01.1780 Dolsk al
Regina Stęzak (gepatroj: )
* Osieczna, † 06.02.1809 Mórka (Śrem)
infanoj:
1. Ewa Orsztynowicz * Błażejewo 20.12.1780, † 22.12.1832 Mórka, ∞ 25.02.1816 Mórka al Józef Sztar alias Pośpieszyński
2. Katarzyna Orsztynowicz * 01.09.1782 Dolsk
3. Franciszek Orsztynowicz * 1784, I ∞ al ?, II ∞ 22.09.1811 Mórka al Marianna Kamienka
4. Józef Orsztynowicz * 16.03.1785, I ∞ al Marianna, II ∞ 14.07.1816 Mórka al Marianna Lorenc, III ∞ 24.01.1819 Mórka al Brygida Sobczak
5. Kazimierz Orsztynowicz * 04.03.1788 Błażejewo, ∞ 19.09.1815 Mórka al Zofia Zuch
6. Jadwiga Orsztynowicz * 17.10.1790 Błażejewo, † 23.01.1829 Dalewo
7. Mateusz Orsztynowicz * 08.09.1796 Mełpin, † 17.03.1830 Dalewo

1783

JAN Worsztynowicz (młynarz = muelisto, loĝis in Dobrzyca (1785-1796), Sośnica No 24 (1798), gepatroj: Tomasz Wurst alias Worsztynowicz & Barbara) La dua generacio
* 1759  [w 1798 miał 39 lat], † ?
∞ 14.09.1783 Borek Wielkopolski al
Ewa Sokołowska (gepatroj: )
1758  [w 1798 miała 40 lat], †
(atestantoj: Mateusz Zdzieszyński, advocato & Maciej Kapitulski)
infanoj:
1. Mateusz Worsztynowicz * 09.09.1784 Borek
    {baptogepatroj: Mateusz Zdzieszyński & Katarzyna Paprzyczyna)
2. Stefan Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 02.09.1785 Dobrzyca, † 28.11.1849 Grudzielec, ∞ al  Katarzyna Karasińska
    {baptogepatroj: Franciszek Skoraczewski & Katarzyna Wierzbicka)
3. Stanisław Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 02.12.1786 Dobrzyca, I ∞ al Elżbieta Płonkiewicz, II ∞ al  Marianna Wojtyńska I voto Kordylasińska
   {baptogepatroj: Maciej Jankowicz (woźnica miejski) & Eleonora Sokołowska)
4. Wojciech Worsztynowicz * 29.04.1788 Borek, † 28.10.1831 Raszków, ∞ Sośnica (?) al Zuzanna Kaczmarek (ev.)
    {baptogepatroj: Gaspar Zawadzki & Franciszka Tomaszowa)
5. Błażej Worsztynowicz alias Orsztynowicz * 24.01.1790 Dobrzyca, ∞ al Urszula Majcher
    {baptogepatroj: Maciej Tabaczkiewicz & Katarzyna Ćwiklińska)
6. Augustyn Worsztynowicz * 14.08.1791 Dobrzyca
    {baptogepatroj: Stanisław Łukomski (burmistrz) & Konstancja Jaszczutówna (szlachcianka)
7. Marcin Worsztynowicz * 03.11.1793 Dobrzyca
    {baptogepatroj: Franciszek Fonferski & Franciszka Sławieńkiewiczowa)
8. Józef Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 17.03.1796 Dobrzyca, † 04.06.1839 Sośnica, ∞ 04.08.1818 Holendry Boruckie al Anna Kaczmarek (ev.)
     {baptogepatroj: Maciej Sokalski & Salomea Sokalska)
9. Jakub Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 1797, † post 1832, I ∞ al Józefa Woźniak, II ∞ 16.06.1832 Droszew al Katarzyna Robaszczanka
10. Jan Worsztynowicz * 05.07.1798 Sośnica,
     {baptogepatroj: Kazimierz Godyński, piwowar & Rozalia Bajerowicz)

1785


KATARZYNA Worsztynowicz (gepatroj:: Tomasz Worsztynowicz & Barbara ....) La dua generacio
* ĉ. 1765
∞ 24.01.1785 Borek Wielkopolski (atestantoj: Antoni Worsztynowicz, Walenty Szurkoski & Józef Szelczyński) al
Jakub Rajewicz (muelisto, gepatroj: Andrzej Rajewicz (?) & )
*
infanoj:
1. Szymon Rajewicz * 24.10.1785 Dolsk, ∞ 26.11.1806 Dolsk al Antonina Latanowicz
(baptogepatroj: Malzinski, proconsuli &  Jadwiga Stryczyńska, edzino de muelisto)
2. Jakub Rajewicz * 08.07.1787 Dolsk
(baptogepatroj: Antoni Bryciński & Małgorzata Molińska)
3. Łukasz Rajewicz * 13.10.1790 Dolsk
(baptogepatroj: Józef Kamiński, muelisto & Jadwiga Sterczyńska)

W latach 1796-1797 Katarzyna i Jakub Rajewiczowie mieszkali w Śremie. Jakub był świadkiem na ślubie Walentego Worsztynowicza, a Katarzyna matką chrzestną jego dziecka. W księgach metrykalnych odnotowano: „młynarz ze Śremu“, „żona młynarza ze Śremu“. Walenty Worsztynowicz (ur. 1776, „molendarium juvenem de civitate Śrem“, z zawodu pilarz)  był prawdopodobnie bratankiem Katarzyny.

Ina branĉo de Katarzyna Worsztynowicz voto Rajewicz

1796

WALENTY Worsztynowicz alias Orsztynowicz (młynarz = muelisto, gepatroj: ? ) La tria generacio
* 1776, † ?
∞ 09.07.1796 Śrem al
Elżbieta Wysocka (gepatroj: )
* 1773
infanoj:
1. Katarzyna Orsztynowicz * 14.02.1797 Śrem
2. Marianna Orsztynowicz * 15.09.1799 Śrem
3. Julianna Orsztynowicz * 12.05.1801 Śrem, ∞ al Felicjan Bronowski
4. Roch Orsztynowicz * 21.08.1803 Śrem
5. Wincenty Orsztynowicz * 05.04.1805 Śrem
6. Michał Orsztynowicz * 19.09.1806 Śrem
7. Antonina Orsztynowicz * 14.06.1812 Śrem, ∞ al Ignacy Lutyński
8. Urszula Orsztynowicz * 03.04.1815 Śrem


 


1801 ‒ 1850


1801

WALENTY Bursztynowicz (murarz = masonisto, gepatroj: ? ) La tria generacio
* ĉ. 1775 / 1777, † ?
I ∞ ĉ. 1801  → Parafia katolicka Pleszew, wpis 3 / 1801
Zofia Wysocińska (gepatroj: )
* 1778, † 29.06.1821 Pleszew
infanoj:
??? 1. Jan Bursztynowicz * 1801, † 09.08.1852 Pleszew, ∞ 18.02.1821 Pleszew al Agnieszka Jaźwiecka
2. Tomasz Bursztynowicz * 1803, † 01.03.1804 Pleszew
??? 3. Michał Bursztynowicz * 1808, I ∞ al Agnieszka Kołodziejczyk, II ∞ 14.11.1853 Korytnica al Marianna Derszczakówna
??? 4. Andrzej Bursztynowicz * 1809, † 08.11.1852 Pleszew. ∞ 27.01,1833 Pleszew al Marianna Rymarkiewicz
??? 5. Józef Bursztynowicz * 1814, † 05.08.1877 Pleszew, ∞ 02.02.1842 Pleszew al Marianna Hatlińska
??? 6. Marianna Bursztynowicz * 1818, ∞ 19.01.1842 Pleszew al Antoni Nowakowski
7. Franciszek Bursztynowicz * 16.04.1820 Pleszew, † 16.04.1820 Pleszew
8. Wincenty I Bursztynowicz * 16.04.1820 Pleszew, † 17.04.1820 Pleszew
{baptogepatroj: Adam Miecznik & Agnieszka Malczewska}
9. Antonina Bursztynowicz * 11.06.1821 Malenie, † 12.10.1822 Pleszew
II ∞ ĉ. 1822 al
Elżbieta Müller (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Wincenty Bursztynowicz * 1825, † 19.05.1900 Pleszew, ∞ 06.03.1859 Pleszew al Rozalia Kempińska
2. Wiktoria Bursztynowicz * 1828, ∞ 31.01.1847 Pleszew al Ignacy Hildebrandt

1804

KATARZYNA Bursztynowicz (gepatroj: ? )   ☼ Linio de ?
* 1784
 ∞ 1804 Pleszew  → Parafia katolicka Pleszew wpis 28 / 1804
Ludwik Grygier
*

1805

ANNA Orsztynowicz (gepatroj: Antoni Orsztynowicz & Agnieszka ) La tria generacio
* 26.07.1778 Borek,
∞ 06.10.1805 al
Antoni Jurgawczyński (gepatroj: )
*

1806

SZYMON Rajewicz (gepatroj: Katarxyna Worsztynowicz kaj Jakub Rajewicz)
* 24.10.1785 Dolsk, †
∞ 26.11.1806 Dolsk →
Antonina Latanowicz
* , †
infanoj:
Maria Rajewicz * 1814, ∞ 1843 Zaniemyśl / Środa ev.→ Carl Ferdinand Koenig
Wiktoria Rajewicz * 22.12.1815 Dolsk, † , ∞ 1842 Września → Antoni Jewasiński
Michał Rajewicz * 25.09.1817 Dolsk, † , ∞ 1840 Nietrzanowo → Wiktoria Olikowska

1808

FRANCISZEK Orsztynowicz (radfaristo, gepatroj: Antoni Orsztynowicz & Agnieszka ) La tria generacio
* 08.10.1782 Borek, † 12.12.1827 Borek
∞ 08.02.1808 Borek al
Apolonia Borecka (gepatroj: )
* 1792, † 24.10.1848 Borek
infanoj:
1. Franciszek Orsztynowicz * 03.10.1809 Borek, † 06.03.1834 Borek
2. Marianna Orsztynowicz * 1813, ∞ 23.01.1833 Borek al Franciszek Dąbrowski
3. Paweł Orsztynowicz * 07.01.1814 Borek, † 25,10,1873 Borek, ∞ 27.07.1841 Borek al Małgorzata Rutecka
4. Feliks I Orsztynowicz * 22.05.1816 Borek, † 20.04.1818 Borek
5. Jan Orsztynowicz * 25.12.1818 Borek
6. Feliks II Orsztynowicz * 12.08.1821 Borek, † 15.06.1864 Borek, ∞ 05.02.1849 Borek al Jadwiga Szelczyńska
7. Antoni Orsztynowicz * 28.05.1824 Borek, † 18.07.1855 Borek (szewc = ŝuisto)
8. Aniela Orsztynowicz * 17.01.1827 Borek, † 01.04.1831 Borek

~1808

FRANCISZEK Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Regina Stęzak) La tria generacio
* 1784,
I ∞ al
? (gepatroj: )
*
II ∞ 22.09.1811 Mórka al
Marianna Kamienka (gepatroj: )
*

1810

ADAM Orsztynowicz (o. Roch Orsztynowicz, m. Marianna Poplenowska) La tria generacio  ♥♥♥
* 5.09.1780 Borek, † 9.06.1836 Smólniki  metryka • matrikulo
I  ∞
Katarzyna Pinkowska (o. Stanisław Pinkowski - Jeziora Wielkie, m. Marianna)
* , † 11.07.1830 Smólniki metryka • matrikulo
dzieci • infanoj:
Wiktoria Orsztynowicz * ok 1811 Buszkowo, † , ∞ 27.01.1828 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo Wojciech Stojkowski
II  ∞ 25.04.1831 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo
Dorota Białkoska (o. Józef Białkoski - Janowice, m. Marianna Pietrowicz)
* 1806 Racięcice, †
dzieci • infanoj;
1. Ignacy Orsztynowicz * 23.01.1833 Smólniki metryka • matrikulo, † ok. 1905 • I  ∞ 27.09.1855 Osiek Wielki metryka • matrikulo Małgorzata Gruberska  •  II  ∞ 29.02.1892 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo Antonina Cisielska


IGNACY Worsztynowicz alias Orsztynowicz (teksisto, o. Roch Worsztynowicz , m. Marianna Poplenowska) La tria generacio
* 30.07.1778 Borek, † 21.05.1931 Borek
∞ ĉ. 1810 al Karolina Ciglarz (gepatroj: )
* 1781, † 27.02.1829 Borek
infanoj:
1. Antonina Orsztynowicz * 09.06.1811 Borek, ∞ 22.10.1834 Borek al Klemens Maciejewski
2. Rozalia Orsztynowicz * 02.09.1814 Borek, † 11.07.1817 Borek
3. Anna Orsztynowicz * 04.07.1817 Borek, ∞ 16.11.1840 Borek al Jan Szulc
4. Teresa Orsztynowicz * 07.03.1820 Borek, † 07.03.1820 Borek

1813

JÓZEF Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Worsztynowicz alias Orsztynowicz & Regina Stęzak) La tria generacio
* 16.03.1785,
I ∞ al Marianna (gepatroj: )
infanoj:
1. Kazimierz Orsztynowicz * 1814, † 17.04.1887 Śrem, ∞ 31.10.1841 Śrem to Apolonia Gmerda alias Andrzejewska
II ∞ 14.07.1816 Mórka al Marianna Lorenc (gepatroj: )
infanoj:
1. Helena Orsztynowicz * 01.08.1817 Mórka
III ∞ 24.01.1819 Mórka al Brygida Sobczak (gepatroj: )
infanoj:
1. Franciszka Orsztynowicz * 04.10.1819 Mórka, ∞ 13.10.1844 Mórka al Jakub Ratajczak
2. Stanisław Orsztynowicz * 1824, ∞ 24.11.1850 Mórka al Małgorzata Ciechańska
3. Walenty Orsztynowicz * 07.02.1827 Jeleńczewo, † 05.02.1896 Śrem, I ∞ 29.06.1850 Brodnica al Agnieszka Krystkowiak, II ∞ 06.02.1859 Brodnica al Anna Urbaniak
4. Marianna Orsztynowicz * 1830, I ∞ 12.08.1855 Śrem al Wojciech Krystkowiak, II ∞ 24.07.1881 Śrem al Franciszek Małecki


STEFAN Worsztynowicz alias Bursztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 02.09.1785 Dobrzyca, † 28.11.1849 Grudzielec
∞ ĉ. 1815 al
Katarzyna Karasińska (gepatroj: Jan Karasiński & ...)
* ĉ. 1785
infanoj:
?? Katarzyna Worsztynowicz *     ∞  Józef Woźniacki
1. Franciszka Worsztynowicz * 1816, † 30.01.1823 Raszków
2. Magdalena Worsztynowicz * 07.07.1819 Grudzielskie Olendry, † 04.03.1823 Raszków
3. Jan Nepomucen Worsztynowicz * 13.05.1822Raszków, † 18.03,1823 Raszków
4. Wojciech Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 05.04.1824 Raszków, ∞ 05.08.1851 Koryta al Zofia Forycka
5. Marianna Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 05.03.1827 Raszków, † ,  ∞  1859 Kosmów → Michał Kubiak

1814

MARIANNA Orsztynowicz  (gepatroj: ) ☼ Linio de ?
*
∞  1814 Dolsk  → Parafia katolicka Dolsk, wpis 1 / 1814
Andrzej Różycki
*
Jakub Różycki * , † 1814 Dolsk → PK Dolsk, wpis 53 / 18
Marianna Różycka * 1820 Stary Gostyń


JADWIGA Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Regina Stęzak) La tria generacio
* 17.10.1790 Błażejewo, † 23.01.1829 Dalewo
infanoj:
1. Agata Orsztynowicz * 28.01.1814 Mórka
2. Wojciech Bursztynowicz * 09.04.1827 Nochowo

1815



KAZIMIERZ Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Regina Stęzak) La tria generacio
* 04.03.1788 Błażejewo,
∞ 19.09.1815 Mórka (gmina i powiat Śrem)  → Parafia katolicka Mórka, wpis 6 / 1815
Zofia Zuch (gepatroj: )
* 1793, †
infanoj:
1. Jadwiga Orsztynowicz * 21.10.1816 Jaskółki
2. Marianna Orsztynowicz * 15.04.1819 Jaskółki
3. Wiktoria Orsztynowicz * 19.12.1821 Masłowo
4. Wawrzyniec Orsztynowicz * 05.08.1825 Koźmin, † 05.08.1825 Koźmin,
{baptogepatroj: Piotr Musielewicz & Apolonia Jabłońska}
5. Mikołaj Orsztynowicz * 04.09.1826 Dolsk   wpis 93 / 1826 brak skanu
6. Franciszka Orsztynowicz * 30.09.1831 Dolsk

Konstancja * ? † 1825 brak skanu

 

1816


EWA Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Regina Stęzak) La tria generacio
* Błażejewo 20.12.1780, † 22.12.1832 Mórka,
∞ 25.02.1816 Mórka al
Józef Sztar alias Pośpieszyński (gepatroj: )
* 1791, † 27.06.1856 Mórka
infanoj:
1. Wincenty I Sztar * 01.04.1816 Mórka
2. Franciszek Pośpieszyński * 16.09.1817 Mórka
3. Wincenty II Pośpieszyński * 20.01.1819 Mórka, † 09.03.1857 Mórka, ∞ 05.07.1846 Mórka al Elżbieta Dolata
4. Wawrzyniec Pospieszyński *30.07.1823 Mórka


WOJCIECH Worsztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 29.04.1788 Borek, † 28.10.1831 Raszków
∞ Sośnica (?) al
Zuzanna Kaczmarek (ev., gepatroj: Jan Kaczmarek & Ewa ...)
* 31.05.1789 Olędry Biegańskie
infanoj:
1. Karol Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 16.07.1817 Olędry Biegańskie, † 23.06.1881 Chruszczyny, I ∞ 23.10.1842 Szczury al Małgorzata Polańska, II ∞ 13.10.1853 Janków Zaleśny al Anna Ziętkiewicz
2. Tomasz Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 01.12.1819 Raszków, I ∞ 30.01.1844 Lenartowice al Agnes Mianowska alias Filipiak, II ∞ Teofila
    {baptogepatroj: Jan Witkowski & Juliana Hylewska)
3. Jan Worsztynowicz * 30.06.1822 Raszków, † 14.12.1883 Raszków, ∞ 20.01.1849 Raszków al Eleonora Kornatowska
    {baptogepatroj: Mateusz Witkowski (kasjer miejski) & Katarzyna Szczepecka (szynkarka)
4. Rozalia Worsztynowicz * Raszków 16.09.1824
    {baptogepatroj: Mateusz Witkowski & Tekla Suchocka)
5. Franciszek Worsztynowicz * 24.01.1828 Raszków, † 07.09.1900 Ostrów Wielkopolski, ∞ 08.11.1853 Raszków al Karolina Pawlicka
    {baptogepatroj: Józef Tomaszewski & Katarzyna Szczepecka)


BŁAŻEJ Orsztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz kaj Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 24.01.1790 Dobrzyca
∞ 1817 Karmin (gmina Dobrzyca, pow. Pleszew)  → Parafia katolicka Karmin, wpis 5 / 1817
Urszula Majcher (gepatroj: )
* 1796
infanoj:
1. Dorota Orsztynowicz * 05.02.1819 Karmin
2. Antonina Orsztynowicz * 11.06.1820 Karmin, ∞ 07.11.1841 Karmin al Tomasz Banaszak
3. Maciej Orsztynowicz * 24.02.1824 Karmin, † 24.04.1900 Staw, I ∞ 17.10.1847 Karmin al Maria Balcer, II ∞ 15.07.1860 Dobrzyca al Helena Zmyślona
4. Marcjanna Orsztynowicz * 09.01.1827 Karmin
5. Marcin Orsztynowicz * 07.12.1830 Karmin, † 02.03.1911 Stajkowo, ∞ 08.02.1858 Karmin al Michalina Białas
6. Zuzanna Orsztynowicz * 14.10.1833 Karmin, ∞ 09.10.1855 Karmin al Maciej Żeligowski
7. Adam Orsztynowicz * 05.06.1837 Karmin, † 17.11.1899 Karminek, ∞ 06.11.1864 Karminek al Karolina Mikołajczak

1818

JÓZEF Bursztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 17.03.1796 Dobrzyca, † 04.06.1839 Sośnica
∞ 04.08.1818 Holendry Boruckie (gmina i pow. Pleszew) → Parafia katolicka Kuczków, wpis 1 / 1818
Anna Kaczmarek (ev.) (gepatroj: Jan Kaczmarek & Ewa ...) [II ∞ 28.06.1840 Sośnica al Jan Karasiński]
* 1798/1800
infanoj:
1. Katarzyna Bursztynowicz * 1819, ∞ 21.05.1843 Bronów al Józef Woźniak
2. Rozalia Bursztynowicz * 15.10.1820 Bógwidze, ∞ 16.10.1836 Bógwidze al Wojciech Piotrowski
3. Dorota I Bursztynowicz * 15.10.1820 Bógwidze, († 03.12.1820 ?)
4. Karol Bursztynowicz * 28.01.1824 Lóba Pustkowie (parafia ...), † ? post 1876 Borzęciczki, I ∞ 03.11.1850 Sośnica al Franciszka Karasińska, II ∞ 16.05.1858 Sośnica al Salomea Pankowiak
5. Dorota II Bursztynowicz * 05.03.1827 Kotarby, ∞ 21.10.1849 Sośnica al Michał Jackowiak
6. Wojciech Bursztynowicz * 06.04.1831 Baranówek, † 16.05.1831 Józefina
7. Maria Bursztynowicz * 29.08.1832 Chuby, ∞ al Jan Kucharski

1819

JAKUB Worsztynowicz (gepatroj: Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 1797
I ∞ al
Józefa Woźniak (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Marianna Bursztynowicz * 13.07.1820 Raszkówek
2. Wojciech Bursztynowicz * 31.03.1823 Raszkówek
3. Mikołaj Bursztynowicz * 03.10.1825 Raszkówek, † 06.10.1825 Raszkówek
4. Walenty Bursztynowicz * 20.01.1828 Raszkówek, I ∞ 01.11.1853 Pogrzybów al Marianna Polańska (wdowa), II ∞ 02.07.1865 Skalmierzyce al Marianna Kurzawa, III ∞ 1867 Gostyczyna al Marianna Mielczarek
II ∞ 16.06.1832 Droszew al
Katarzyna Robaszczanka (gepatroj: )
* 1807, † 06.12.1849 Przybysławice

1821

JAN Bursztynowicz (murarz, gepatroj: ?? Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska aŭ gepatroj:Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska)
* ??
∞ 18.02.1821 Pleszew {atestantoj: Józef Szymankiewicz - sutor & Walenty Straburzyński - linteo} al   
Agnieszka Jaźwiecka (gepatroj: )
* ?, † 11.12.1861 Pleszew
infanoj:
1. Antoni Bursztynowicz * 12.06.1822 Pleszew, † 26.03.1823 Pleszew
{baptogepatroj: Dionizy Gonerowicz - pistor & Zofia Marecka}
2. Walenty Bursztynowicz * 07.02.1824 Pleszew, † 10.03.1873 Pleszew, ∞ 03.01.1856 Pleszew al Antonina Bielawska
{baptogepatroj: Wawrzyniec Malczewski & Barbara Stefanowska}
3. Marianna Bursztynowicz * 25.03.1826 Pleszew, † 02.03.1845 Pleszew
{baptogepatroj: Sebastian Kuczyński & Maria Malińska}
4. Elżbieta Bursztynowicz * 25.10.1828 Pleszew, † 07.09.1831 Pleszew
5. Katarzyna Bursztynowicz * 28.04.1831 Pleszew, ∞ 15.05.1850 Pleszew al Józef Księżniak
{baptogepatroj: Walenty Rymarkiewicz - kuśnierz & Tekla Miecznikowa}
6. Ignacy Bursztynowicz * 21.07.1834 Pleszew, † 02.04.1843 Pleszew
{baptogepatroj: Piotr Jaskulski - sutor & Franciszka Malaczewska - piekarzowa)
7. Marcjanna Bursztynowicz * 30.01.1837 Pleszew, ∞ 26.01.1859 Pleszew
{baptogepatroj: Kazimierz Woźnicki - sutor & Apolonia Płonkowa}
8. Antoni II Bursztynowicz * 16.01.1841 Pleszew, † 20.08.1875 Pleszew
{baptogepatroj: Karol Stragierowicz & Marianna Świderska|
9. Franciszka Bursztynowicz * 03.10.1843 Pleszew, ∞ 09.11.1862 Pleszew al Ignacy Ciechoński
{baptogepatroj: Mateusz Kozarek & Marianna Świderska}


STANISŁAW Worsztynowicz alias Bursztynowicz (szewc = ŝuisto, gepatroj: Jan Worsztynowicz & Ewa Sokołowska) La tria generacio
* 03.12.1786 Dobrzyca, † ?
I ∞ antaŭ 1823 al
Elżbieta Płonkiewicz (gepatroj: )
* ?, † ?
infanoj:
1. Jan Bursztynowicz * 22.06.1823 Pieruszyce, † ?, ∞ 28.04.1861 Pleszew al Urszula Dąbkiewicz
2. Stanisław Bursztynowicz * 23.05.1826 Pieruszyce, † 13.03.1837 Pleszew
II ∞ 30.01.1831 Pleszew al
Marianna Wojtyńska I voto Kordylasińska (gepatroj: )
* 1802, † ?
infanoj:
1. Szymon Bursztynowicz * 26.10.1831 Pieruszyce, † 02.07.1836 Pleszew
2. Magdalena Bursztynowicz * 25.05.1838 Pleszew

1822

MARIANNA Rajewicz (gepatroj: Katarzyna Worsztynowicz kaj Jakub Rajewicz)
* 1800
∞ 1822 Dolsk → PK Dolsk, wpis 6 / 1822
Franciszek Radax (vidvo)
* 1782
(vidvo)

1827

JULIANNA Orsztynowicz  (gepatroj: Walenty Orsztynowicz & Elżbieta Wysocka) La kvara generacio
* 12.05.1801 Śrem,
infanoj:
1. Feliks Orsztynowicz * 07.03.1826 Śrem
∞ al
Felicjan Bronowski (o.  )
*
infanoj:
1. Wiktoria Bronowska * 23.12.1827 Śrem
2. Agnieszka Bronowska * 09.12.1829 Śrem

1828

WIKTORIA Orsztynowicz (o. Adam Orsztynowicz. m. Katarzyna Pinkoska)  ♥♥♥
* 1811 Buszkowo
I ∞ 27.01.1828 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo
Wojciech Stojka alias Stojkowski (o. Jan Stojka, m. Katarzyna Prybacka)
* 1802 Kazubek, †
dzieci • infanoj:
1. Elżbieta Stojkowska * 7.10.1829 Smólniki  metryka • matrikulo, † 1.12.1830 Smólniki  metryka • matrikulo
II ∞ 23.01.1851 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo
Jan Pszczeliński (o. Szymon Pszczeliński, m. Franciszka)
* 1796

1830

ANTONI Rajewicz (gepatroj: Katarzyna Worsztynowicz kaj Jakub Rajewicz)
* ok. 1796, †
I ∞ ok. l830
Jadwiga
*
infanoj:
Nepomucena Rajewicz * ok. 1830, ∞ 20.07.1849 Płonkowo → Józef Czajkowski
Zygmunt Rajewicz * ok.1847, † , ∞ 1871 Środa → Katarzyna Waligóra
II ∞ 1872 Środa
Rozalia Zielińska
* ok. 1827,. †

1832

ANTONINA Orsztynowicz (gepatroj: Walenty Orsztynowicz & Elżbieta Wysocka) La kvara generacio
* 14.06.1812 Śrem,
∞ al
Ignacy Lutyński (kuśnierz = peltisto, gepatroj: )
* 03.08.1798 Śrem
infanoj:
1. Wincenty Augustyn Lutyński * 30.03.1833 Śrem, † 12.04.1833 Śrem
2. Nepomucena Lutyńska * 02.05.1834 Śrem, † 03.09.1836 Śrem
3. Tomasz Lutyński * 16.12.1837 Śrem
4. Prakseda Lutyńska * 02.08.1840 Śrem
5. Zuzanna Lutyńska * 14.09.1848 Śrem
6. Michalina Lutyńska * 14.09.1848 Śrem, ∞ 29.11.1893 Śrem al Kazimierz Latanowicz
7. Antoni Lutyński *20.05.1851 Śrem
8. Ignacy Lutyński * 27.01.1854 Śrem
9. Nikodem Lutyński * 03.09.1856 Śrem, † 26.09.1856 Śrem

1833

MARIANNA Orsztynowicz (gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Apolonia Borecka) La kvara generacio
* 1813,
∞ 23.01.1833 Borek al
Franciszek Dąbrowski (tkacz = teksisto, gepatroj: )
* 24.01.1805 Borek
infanoj:
1. Julia Dąbrowska * 13.02.1834 Borek, †  Borek 02.03.1834
2. Jan Dąbrowski * 01.05.1835 Borek, †  Borek 15.02.1838
3. Nepomucena Dąbrowska * 09.05.1837 Borek, †  Borek , ∞ 08.07.1861 Borek al Stanisław Wichliński
4. Rozalia Dąbrowska * 20.08.1840 Borek, † 22.09.1842 Borek
5. Maria Dąbrowska * 21.03.1843 Borek, † 11.04.1843 Borek
6. Julian Dąbrowski * 11.04.1844 Borek, † 06.08.1844 Borek
7. Katarzyna Dąbrowska * 15.04.1845 Borek,


MICHAŁ Bursztynowicz (gepatroj: ??? Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska) La kvara generacio
* 1808,
I ∞ al
Agnieszka Kołodziejczyk (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Antoni Bursztynowicz * 10.01.1842 Pieruszyce
{baptogepatroj: Mateusz Nowicki & Tekla Kołodziejczyk}
II ∞ 14.11.1853 Korytnica {atestantoj: Tomasz Kaczór & Mateusz Rogacki} al
Marianna Derszczakówna (gepatroj: )
* 1822

Branĉo de Michał Bursztynowicz el xx


ANDRZEJ Bursztynowicz (peltisto, gepatroj: Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska) La kvara generacio
* 1809, † 08.11.1852 Pleszew
∞ 27.01.1833 Pleszew al
Marianna Rymarkiewicz (gepatroj: )
* 1815
infanoj:
1. Marianna Bursztynowicz * 1834, † 19.05.1837 Pleszew
2. Antoni Bursztynowicz * 09.01.1837 Pleszew
3. Franciszka Bursztynowicz * 25.09.1839 Pleszew
4. Stanisław Bursztynowicz * 05.02.1942, ∞ 21.01.1873 Pleszew al Ludwika Jaskulska
5. Feliks Bursztynowicz 29.05.1845 Pleszew, † 22.04.1855 Pleszew
6. Józef Bursztynowicz * 18.03.1848 Pleszew, ∞ 14.04.1875 Pleszew al Waleria Jankowska
7. Teofila Bursztynowicz * 22.04.1851 Pleszew, ∞ 27.10.1878 Pleszew al  Teodor Maciejewski

Branĉo de Andrzej Bursztynowicz el Pleszew


ANTONINA Orsztynowicz (gepatroj: Ignacy Orsztynowicz & Karolina Ciglarz) La kvara generacio
* 09.06.1811 Borek,
∞ 22.10.1834 Borek al
Klemens Maciejewski (tkacz, gepatroj: )
*
infanoj:
1. Tomasz Maciejewski * 12.09.1835 Borek, † 03.05.1842 Borek
2. Antonina Maciejewska * 30.05.1838 Borek, † 01.05.1847 Borek
3. Nepomucena Maciejewska * 03.05.1842 Borek, † 27.01.1849 Borek
4. Maria Maciejewska * 30.01.1845 Borek


ROZALIA Bursztynowicz (gepatroj: Józef Bursztynowicz & Anna Kaczmarek) La kvara generacio
* 15.10.1820 Bógwidze,
∞ 16.10.1836 Bógwidze al
Wojciech Piotrowski (gepatroj: )
*

1840

ANNA Orsztynowicz (gepatroj: Ignacy Orsztynowicz & Karolina Ciglarz) La kvara generacio
* 04.07.1817 Borek,
∞ 16.11.1840 Borek al
Jan Szulc (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Michalina Szulc * 27.09.1841 Borek, ∞ 03.02.1858 Borek al Jan Kulczyński
2. Ignacy Szulc * 16.01.1851 Borek, † 22.09.1851 Borek
3. Stanisław Szulc * 03.11.1852 Borek
4. Marianna Szulc * 31.05.1858 Borek


MICHAŁ Rajewicz (muelisto, gepatroj: Szymon Rajewicz kaj Antonina Latanowicz)
* 25.09.1817 Dolsk, †
∞ 1840 Nietrzanowo
Wiktoria Olikowska
* 1821, †
infanoj:

1841

PAWEŁ Orsztynowicz (radfaristo, gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Apolonia Borecka) La kvara generacio
* 07.01.1814 Borek, † 25.10.1873 Borek
∞ 27.07.1841 Borek al
Małgorzata Rutecka (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Konstancja Orsztynowicz * 06.04.1842 Borek
2. Marianna Orsztynowicz * 08.04.1844 Borek, † 14.05.1853 Borek
3. Cecylia Orsztynowicz * 17.10.1846 Borek, ∞ al Franciszek Kaniewski
4. Elżbieta Orsztynowicz * 30.10.1848 Borek, † 07.09.1851 Borek
5. Marcin Orsztynowicz * 05.10.1850 Borek
6. Anna Orsztynowicz * 11.07.1853 Borek
7. Franciszek Orsztynowicz * 03.10.1855 Borek, I ∞ ĉ. 1882 al Julianna Grocholska, II ∞ 15.01.1902 Skalmierzyce al Helena Żurakowska
8. Katarzyna Orsztynowicz * 23.04.1858 Borek, † 12.09.1859 Borek

Branĉo de Paweł Orsztynowicz el Borek Wielkopolski


KAZIMIERZ Orsztynowicz (gepatroj: Józef Orsztynowicz & Marianna ....) La kvara generacio
* 1814, † 17.04.1887 Śrem
∞ 31.10.1841 Śrem al
Apolonia Gmerda alias Ansrzejewska (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Wiktoria Orsztynowicz * 17.12.1842 Śrem, † 06.01.1843 Śrem
2. Katarzyna Orsztynowicz * 10.11.1844 Śrem, ∞ 13.09.1871 Śrem al Wacław Skrobuszyński
3. Antoni Orsztynowicz * 09.01.1848 Śrem
4. Feliks Orsztynowicz * 23.05.1849 Śrem, † 16.10.1880 Śrem ∞ 06.07.1873 Śrem al Petronela Krzesińska
5. Józef Orsztynowicz * 01.03.1853 Śrem, ∞ 25.05.1884 al Marianna Ratajczak
6. Marianna Orsztynowicz * 18.06.1856 Śrem
7. Elżbieta Orsztynowicz * 24.07.1860 Śrem, † 25.07.1860 Śrem

Branĉo de Kazimierz Orsztynowicz el Śrem


ANTONINA Orsztynowicz  (gepatroj: Błażej Orsztynowicz & Urszula Majcher) La kvara generacio
* 11.06.1820 Karmin,
∞ 07.11.1841 Karmin al
Tomasz Banaszak (gepatroj: )
* 1819
infanoj:
1. Brygida Banaszak * 26.09.1842 Karmin
2. Teresa Banaszak * 10.10.1845 Karmin

1842

MARIANNA Bursztynowicz (gepatroj: Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska) La kvara generacio
* 1818,
∞ 19.01.1842 Pleszew {atestantoj: Szymon Krzyżankiewicz & Tomasz Gonerowicz} al
Antoni Nowakowski (gepatroj: )
* 1818, ∞ 09.01.1848 Pleszew
infanoj:
1. Jan Nowakowski * 19.05.1842 Pleszew
{baptogepatroj: Tomasz Przybyłowicz, muelisto & Konstancja Muszyńska}
2. Florentyna Nowakowska * 02.05.1844 Pleszew
{baptogepatroj: Kajetan Warczyński & Józefa Szymankiewicz}
3. Antonina Nowakowska * 08.06.1846 Pleszew
{baptogepatroj: Jan Słobiecki & Konstancja Muszyńska}
II ∞ al
??? Zabacki
*


JÓZEF Bursztynowicz (szewc = ŝuisto, gepatroj: Walenty Bursztynowicz & Zofia Wysocińska) La kvara generacio
* 1814, † 05.08.1877 Pleszew,
∞ 02.02.1842 Pleszew {atestantoj: Piotr Walendowski & Franciszek Świderski} al
Marianna Hatlińska (gepatroj: )
* 1818, † 13.05.1867 Pleszew
infanoj:
1. Tomasz Bursztynowicz * 22.12.1842 Pleszew, † 11.03.1853 Pleszew
{baptogepatroj: Jan Bursztynowicz & Franciszka Ko..}
2. Konstancja I Bursztynowicz * 15.02.1949 Pleszew, † 31.10.1852 Pleszew
{baptogepatroj: Jakub Szymankiewicz, ŝuisto & Konstancja Jeziorska}
3. Elżbieta Bursztynowicz * 17.11.1850 Pleszew, † 31.10.1852 Pleszew
{baptogepatroj: Mateusz Kozankiewicz, potisto & Infuła Vogt, kudristino)
4. Konstancja II Bursztynowicz * 18.02.1854 Pleszew
{baptogepatroj: Mateusz Kozankiewicz & Joanna Kozankiewicz}


KAROL Worsztynowicz alias Bursztynowicz (gepatroj: Wojciech Worsztynowicz & Zuzanna Kaczmarek) La kvara generacio
* 16.07.1817 Holendry Biegańskie, † 23.06.1881 Chruszczyny
I ∞ 23.10.1842 Szczury al
Małgorzata Polańska (Adamska?) (gepatroj: )
infanoj:
1. Rozalia Worsztynowicz * 31.08.1843 Szczury, † 25.12.1907 Raszków, I ∞ 28.01.1867 Raszków al Marcin Strzyżycki, II ∞ 30.01.1876 Raszków al Józef Tokarski
2. Teofila Bursztynowicz * 1847, ∞ 23.02.1887 Sulmierzyce al Antoni Krysmalski
3. Agnieszka (?Aniela) Bursztynowicz * ĉ. 1850
II ∞ 13.10.1853 Janków Zaleśny al
Anna Ziętkiewicz (gepatroj: )
* 1829 Daniszyn
{atestantoj: Jakób Bartczak & Jakób Materna}
infanoj:
1. Franciszka Bursztynowicz * 18.01.1855 Chruszczyny, ∞ 03.05.1874 Sulmierzyce al Józef Błaszczyk
{baptogepatroj: Jan Maroszek & Katarzyna Kołodziejczyk}
2. Marianna Bursztynowicz * 28.04.1858 Chruszczyny, † 10.05.1864 Chruszczyny
{baptogepatroj: Franciszek Błaszczyk & Agata Maroszek}
3. Ignacy Bursztynowicz * 26.07.1863 Chruszczyny, † 13.07.1883 Chruszczyny
{baptogepatroj: Mateusz Błaszczyk & Barbara Andrzejewska}
4. Agnieszka Bursztynowicz  * 15.01.1866 Chruszczyny, ∞ 03.02.1884 Sulmierzyce al Jan Maleska
{baptogepatroj: Jan Worsztynowicz from Raszków & Agata Maroszek}

Branĉo de Karol Bursztynowicz el Chruszczyny


WIKTORIA Rajewicz (gepatroj: Szymon Rajewicz kaj Antonina Latanowicz)
* 22.12.1815 Dolsk, †
∞ 1842 Września
Antoni Jewasiński
* 1815

1843

MARIA Rajewicz (gepatroj: Szymon Rajewicz kaj Antonina Latanowicz)
* 1814
∞ 1843 Zaniemyśl / Środa ev.
Carl Ferdinand Koenig (gepatroj: Daniel Koenig kaj Anna Rosina Kunschke)
*1809

1844

TOMASZ Worsztynowicz alias Bursztynowicz (gepatroj: Wojciech Worsztynowicz & Zuzanna Kaczmarek) La kvara generacio
* 01.12.1819 Raszków,
I ∞ 30.01.1844 Lenartowice (atestantoj: Piotr Nowak el Jedlec & Karol Bursztynowicz el Szczury) al
Agnieszka Mianowska alias Filipiak (gepatroj: )
* 1829
infanoj:
1. Kasper Bursztynowicz * 29.12.1845 Lenartowice
{baptogepatroj: Mikołaj Matuszak & Marianna Napierała}
2. Rosalia (Róża) Bursztynowicz * 27.08.1847 Lenartowice (bapt. 29. 08) , † 02.11.1854 Lenartowice
{baptogepatroj: Franciszek Musielewski & Marianna Dopierała}
3. Andrzej Bursztynowicz *18.11.1849 Lenartowice (bapt.. 20.11)
{baptogepatroj: Stanisław Krolkowski & Elżbieta Gil}
4. Maria Bursztynowicz * 28.06.1851 Lenartowice (bapt. 01.07)
{baptogepatroj: Jakub Osuch & Petronella Gil}
5. Agnieszka Bursztynowicz * & bapt. 01.01.1854 Lenartowice
{baptogepatroj: Andrzej Kazmierczak & Julia Walendowska}
6. Antoni Bursztynowicz * 29.12.1857 Lenartowice (bapt. 31.12)
7. Józef Bursztynowicz * ĉ. 1860, ∞ ĉ. 1886 al Marianna Banach
II ∞ 1863 Kliczków Mały
Teofila Stojecka (o. Andrzej Stojecki, m, Franciszka Urbańczyk )
*
infanoj:
1. Walenty Bursztynowicz * 27.01.1874 Zgórz (Sieradz), † 02.06,1954 Aleksandrów Łódzki, I ∞ al Waleria Aleksandrowicz, II ∞ al Teofila Kwiatkowska

Branĉo de Tomasz Bursztynowicz el Zgórz


FRANCISZKA Orsztynowicz (gepatroj: Józef Orsztynowicz & Brygida Sobczak) La kvara generacio
* 04.10.1819 Mórka,
∞ 13.10.1844 Mórka al
Jakub Ratajczak (gepatroj: )
* 1816
infanoj:
1. Stanisław Ratajczak  * 09.11.1845 Mórka
2. Wiktoria Ratajczak * 08.12.1847 Mórka
3. Ignacy Ratajczak * 18.07.1850 Mórka

1847

WIKTORIA Bursztynowicz (gepatroj: Walenty Bursztynowicz & ....) La kvara generacio
* 1828,
∞ 31.01.1847 Pleszew {atestantoj: Augustyn Gnatowski & Ignacy Komorski} al
Ignacy Hildebrandt (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Jan Hildebrandt * 10.05.1847 Pleszew, † 16.06.1848 Pleszew
{baptogepatroj: Ignacy Komorski & Elżbieta Berger}


MACIEJ Orsztynowicz (gepatroj: Błażej Orsztynowicz & Urszula Majchar) La kvara generacio
* 24.02.1824 Karmin, † 24.04.1900 Staw,
I ∞ 17.10.1847 Karmin al {atestantoj: Ignacy Kozieraż, St. Balcer & Piotr Bakcerek}
Maria Balcer (gepatroj: Piotr Balcer & Urszula Skrzypczak)
* 1828, † 26.05.1860 Czarnuszka
infanoj:
1. Jakub Orsztynowicz * 27.04.1849 Karmin, † 07.07.1853 Czarnuszka
    {baptogepatroj: Stanisław Rybka & Agnieszka Łabudkowa}
2. Ignacy Orsztynowicz * 28.07.1850, † 15.07.1853 Czarnuszka
    {baptogepatroj: Tomasz Banaszak & Katarzyna Przybylak}
3. Jan Orsztynowicz * 19.06.1853 Czarnuszka, † ?, ∞ al Jadwiga Borecka
    {baptogepatroj: Wojciech ... & Antonina Tomczak}
4. Ludwik Orsztynowicz * 15.07.1856 Czarnuszka
    {baptogepatroj: Kazimierz Balcer & Julia Przybylska}
II ∞ 15.07.1860 Dobrzyca al
Helena Zmyślona (gepatroj: )
* 1840, † 14.12.1925 Staw (distrikto de Września)
infanoj:
1. Petronela Orsztynowicz * 27.05.1862 Czarnuszka, † Germanio, ∞ al Błaszak
{baptogepatroj: Marcin Orsztynowicz el Karmin & Franciszka Szvzepaniak el Kaczyniec}
2. Ignacy Orsztynowicz * ?, ∞ al Magdalena Wachowiak
3. Stanisław Orsztynowicz * ?, ∞ al ?
4. Anna Orsztynowicz * ĉ. 1873, ∞ al Jan Walter
5. Jadwiga Orsztynowicz * 18.09.1876 Strzegowa, † 13.07.1961 Staw, ∞ Staw al Jakub Kuropaczewski
{baptogepatroj: Jan Bartoś & Zofia Łusiak}
6. Tomasz Orsztynowicz * 12.12.1881 Chotów, † pereis 1916 Verdun, ∞ Kawęczyn al Anna Zagórska
{baptogepatroj: Stanisław Niklac & Marianna Jazwiec}

Branĉo de Maciej Orsztynowicz el Staw

1848

ROZALIA Worsztynowicz (ev, gepatroj: Wojciech Worsztynowicz kaj Zuzanna Kaczmarek)    ☼  Linio de Jan
* 16.09.1824 Raszków
∞ 1848 Pleszew   →  Patafia ewangelicka Pleszew, wpis 10 / 1848
Gottfried Zunke
* 1824 (24-jaraĝa)

1849

JAN Worsztynowicz (kuśnierz = peltisto, gepatroj: Wojciech Worsztynowicz & Zuzanna Kaczmarek) La kvara generacio
* 30.06.1822 Raszków, † 14.12.1883 Raszków
∞ 20.01.1849 Raszków al:
Eleonora Kornatowska (gepatroj: Andrzej Kornatowicz alias Kornatowski & Antonina Paprocka)
* 17.02.1831 Raszków, † 05.10.1909 Raszków
infanoj:
1. Maria I Worsztynowicz * 07.12.1850 Raszków, † 20.12.1850 Raszków
2. Józef Worsztynowicz * 23.06.1852 Raszków, † 02.08.1912 Raszków, ∞ 20.05.1877 Sośnica al  Bolesława Mikołajewska
    {baptogepatroj: Franciszek Worsztynowicz & Ludwika Wesołowska)
3. Ewa Worsztynowicz * 11.09.1856 Raszków, † 14.09.1856 Raszków
4. Maria II Worsztynowicz * 07.09.1857 Raszków, † 12.04.1944 Skalmierzyce, ∞ 07.10.1879 Raszków al Jan Drygas
5. Jadwiga Worsztynowicz * 12.08.1861 Raszków, † 28.11.1944 Ostrów Wielkopolski, ∞ 18.06.1889 Raszków al Andrzej Chiżyński
6. Wiktoria Worsztynowicz * 20.12.1862, † 10.06.1928 Raszków, ∞ 24.12.1880 Raszków al Adam Worsztynowicz
    {baptogepatroj: Andrzej Kornatowski & Karolina Worsztynowicz)
7. Ignacy Worsztynowicz * 14.01.1865 Raszków, † 26.02.1939 Krotoszyn, ∞ 26.02.1889 Sośnica al Kazimiera Mikołajewska
8. filo NN *† 13.03.1866 Raszków
9. Walentyna Worsztynowicz * 11.02.1867 Raszków, † 17.10.1921 Grabów, ∞ 28.01.1896 Grabów al Ludwik Pilniak
    {baptogepatroj: Marcin Strzyżycki & Józefa Sobczyńska)
10. Stanisław Worsztynowicz * 15.09.1869 Raszków, † 01.04.1870 Raszków
    {baptogepatroj: Ignacy Haraszkiewicz & Agnieszka Frelkiewicz)
11. Kazimierz Worsztynowicz * 10.061871 Raszków, † 10.07.1946 Raszków, ∞ 21.11.1898 Odolanów al Elżbieta Pawłowska
    {baptogepatroj: Jan Frelkiewicz & Antonina Kornatowska)
12. Franciszek Worsztynowicz * 30.06.1873 Raszków, † 25.06.1915 Raszków, ∞ al Albertyna Gärtner
    {baptogepatroj: Teofil... & Rozalia Strzyżycka)
13. Jan Worsztynowicz * 26.11.1876 Raszków, † 18.01.1877 Raszków
    {baptogepatroj: Wincenty Bucfiński & Rozalia Strzyżycka)

Branĉo de Jan Worsztynowicz el Raszków


FELIKS Orsztynowicz (metiisto, gepatroj: Franciszek Orsztynowicz & Apolonia Borecka) La kvara generacio
* 12.08.1821 Borek, † 15.06.1864 Borek
∞ 05.02.1849 Borek al
Jadwiga Szelczyńska (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Feliks Orsztynowicz * 14.11.1849 Borek, † 23.02.1854 Borek
2. Piotr Orsztynowicz * 17.11.1852 Borek, † 27.01.1899 Poznań, ∞ ĉ. 1880 Dobrzyca al Agnieszka Machnicka
3. Rozalia Orsztynowicz * 03.09.1855 Borek, † 03.06.1863 Borek
4. Leon Orsztynowicz * 07.04.1858 Borek, ∞ to ? (szewc = ŝuisto)
5. Marianna Orsztynowicz * 31.08.1861 Borek, † 03.06.1863 Borek
6. Józef Orsztynowicz * 09.03.1864 Borek, † 13.03.1947 Kępno, ∞ ĉ. 1893 al Pelagia Chmielewska

Branĉo de Feliks Orsztynowicz el Borek Wielkopolski


NEPOMUCENA Rajewicz (gepatroj: Antoni Rajewicz kaj Jadwiga )
* ok. 1830
∞ 20.07.1849 Płonkowo → PK Płonowo, wpis 16 / 1849
Józef Czajkowski
*1821


DOROTA Bursztynowicz (gepatroj: Józef Bursztynowicz & Anna Kaczmarek) La kvara generacio
* 05.03.1827 Kotarby,
 ∞ 21.10.1849 Sośnica al
Michał Jackowiak (gepatroj: )
*
infanoj:
1. NN   * ?., † 03.03.1859 Jarmużew
2. Józef Jackowiak * 27.01.1851 (loĝis en Taczanów)
3. sennoma filino * † 11.08.1865 Jarmużew
4. Katarzyna  Jackowiak * 27.08.1866 Jarmużew, ∞ 06.10.1895 Sowina al Franciszek Chybiak
5. Ewa  Jackowiak * 02.10.1869 Jarmużew, † 03.10.1869 Jarmużew
6. Maria Jackowiak *15.07.1871 Sośnica

1850

KATARZYNA Bursztynowicz  (gepatroj: Jan Bursztynowicz kaj Agnieszka Jaźwiecka)    ☼ Linio de Andrzej, branĉo de Jan  T-A-W-J
* 28.04.1831 Pleszew, †
∞ 15.05.1850 Pleszew
Józef Księżniak ( forĝisto = kowal)
* .... 1830, †


WALENTY Orsztynowicz (gepatroj: Józef Orsztynowicz & Brygida Sobczak) La kvara generacio
* 07.02.1827 Jeleńczewo, † 05.02.1896 Śrem
1st ∞ 29.06.1850 Brodnica to Agnieszka Krystkowiak (gepatroj: )
infanoj:
1. Katarzyna Orsztynowicz * 02.11.1851 Manieczki, ∞ 09.07.1882 Gryżyna to Jakub Józefowski
2nd ∞ 06.02.1859 Brodnica to Anna Urbaniak (gepatroj: )
infanoj:
1. Maciej Orsztynowicz alias Ostynowicz * 12.02.1860 Manieczki, † 04.01.1925 Baszków, ∞ 14.08.1881 Gryżyna to Petronela Cholewa
2. Piotr Orsztynowicz * 26.05.1862 Manieczki, ∞ to Franciszka Kmiećkowiak
3. Józefa Orsztynowicz * 06.03.1866 Błociszewo
4. Bartłomiej Orsztynowicz * 22.08.1867 Błociszewo, ∞ 09.09.1888 Gryżyna to Katarzyna Bączyk
5. Stanisław Orsztynowicz * 30.04.1870 Błociszewo

Branĉo de Walenty Orsztynowicz el Błociszewo


KAROL Bursztynowicz (gepatroj: Józef Bursztynowicz & Anna Kaczmarek) La kvara generacio
* 28.01.1824 Łóba Pustkowie (parafia ...), † ? post 1900 Borzęciczki
I ∞ 03.11.1850 Sośnica al
Franciszka Karasińska (gepatroj: Jan Karasiński & Wiktoria Grabarek)
* 1825 (08.02.1827 Wrześnica),  † 21,02.1858 Kaczyniec
(atestantoj: Simon Forycki, Petrus Wasyl, de Sosnica)
infanoj:
1. Ludwik Bursztynowicz * 21.03.1851 Sośnica, † 21.12.1851 Sośnica
2. Katarzyna Bursztynowicz * 31.10.1852 Sośnica, † 30.07.1910 Karmin, ∞ 03.11.1872 Sośnica al Jan Kaczór
3. Józef Bursztynowicz * 13.05.1855 Sosnica, † 13.02.1931 Orpiszewek, ∞ 16.02.1879 Sośnica al Agnieszka Szymczak
II ∞ 16.05.1858 Sośnica (Kaczyniec) al
Salomea Pankowiak (Panczak) (gepatroj: )
* 1837, † 18.01.1876 Kaczyniec
(atestantoj: Benedictus Dymny & Franciscus Musielowski)
infanoj:
1. Gaspar Bursztynowicz * 05.01.1860 Kaczyniec, † 24.09.1875 Sośnica
2. Marcin Bursztynowicz * 16.10.1862 Kaczyniec, † 03.03.1944 Fabianów, I ∞ 27.01.1889 Sośnica al Jadwiga Balcer, II ∞ 28.01.1894 Sośnica al Franciszka Pankowiak
3. Sebastian Bursztynowicz * 06.01.1866 Kaczyniec, † Kujawy, ∞ ?
4. Andrzej Bursztynowicz * 15.10.1868 Kaczyniec, † 05.10.1937 Siedlemin, ∞ 18.10.1891 Sośnica al Maria Kolacyak
5. Helena Bursztynowicz * 26.04.1872 Kaczyniec, † 30.08.1958 Siedlemin, ∞ 15.10.1899 Sośnica al Ignacy Trybek
6. Tomasz Bursztynowicz * 18.12.1875 Kaczyniec, † 12.03.1876 Kaczyniec

Branĉo de Karol Bursztynowicz el Sośnica


STANISŁAW Orsztynowicz (gepatroj: Józef Orsztynowicz & Brygida Sobczak) La kvara generacio
* 1824, †
∞ 24.11.1850 Mórka (gmina i powiat Śrem)  →  Parafia katolicka Mórka, wpis 14 / 1850
Małgorzata Ciechańska (gepatroj: )
* 1826, †


1851 ‒ 1900


1851

WOJCIECH Worsztynowicz alias Bursztynowicz (gepatroj: Stefan Worsztynowicz & Katarzyna Karasińska) La kvara generacio
* 05.04.1824 Raszków,
∞ 05.08.1851 {atestantoj: Piotr Majchrzak & Wojciech Kaźmierczak} Koryta al
Zofia Forycka (gepatroj:  )
* 1827
infanoj:
1. Teofil Bursztynowicz * 27.04.1854 Grudzielec, † ?, ∞ al Agnieszka Lachman

Branĉo de Wojciech Bursztynowicz el Grudzielec


MARIANNA Worsztynowicz alias Bursztynowicz (gepatroj: Stefan Worsztynowicz & Katarzyna Karasińska) La kvara generacio
* 05.03.1827 Raszków
infanoj:
1. Antonina Bursztynowicz * 18.09.1852 Grudzielec

1853

WALENTY Bursztynowicz (gepatroj: Jakub Bursztynowicz & Józefa Woźniak) La kvara generacio
* 20.01.1828 Raszkówek,
I ∞ 01.11.1853 Pogrzybów al
Marianna Polańska (wdowa = vidvino, gepatroj: )
*
infanoj:
1. Mikołaj Bursztynowicz * 29.08.1854 Przybysławice (distrikto de Ostrów Wlkp.)
II ∞ 02.07.1865 Skalmierzyce al
Marianna Kurzawa (gepatroj: )
* 1835 Boczków, † 16.11.1866 Gniazdów
infanoj:
1. Wojciech Bursztynowicz * 28.03.1866 Gniazdów (distrikto de Ostrów Wlkp.)
III ∞ 1867 Gostyczyna al
Marianna Mielczarek (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Józefa Bursztynowicz * 22.02.1868 Węgry (distrikto de Ostrów Wlkp.)

Branĉo de Walenty Bursztynowicz el Węgry


FRANCISZEK Worsztynowicz (rymarz, rogatkowy na granicy prusko-rosyjskiej 1862-1868, dzierżawca sadów, gepatroj: Wojciech Worsztynowicz & Zuzanna Kaczmarek) La kvara generacio
* 24.01.1828 Raszków, † 07.09.1900 Ostrów Wielkopolski
∞ 08.11.1853 Raszków al
(atestantoj: Jan Worsztynowicz, kuśnierz & Andrzej  Krzymiński, stolarz)
Karolina Pawlicka (gepatroj: Jan Pawlicki & ...)
* 1834 Boczków, † 05.01.1912 Ostrów Wielkopolski
infanoj:
1. Michał Worsztynowicz * 12.09.1854 Raszków, † 20.12.1889 Roszki, ∞ 11.02.1979 Raszków al Katarzyna Lis
   {baptogepatroj: Franciszek Pawlicki & Eleonora Worsztynowicz)
2. Antoni Worsztynowicz * 31.05.1857 Raszków, † 29.10.1928 Skalmierzyce, ∞ 03.11.1870 Raszków al Teofila Arnold
    {baptogepatroj: Michał Haraszkiewicz & Franciszka Pawlicka}
3. Adam Worsztynowicz * 24.12.1858 Raszków, † 194.. Raszków, ∞ 24.12.1880 Raszków al Wiktoria Worsztynowicz
   {baptogepatroj: Jan Worsztynowicz & Franciszka Haraszkiewicz}
4. Jan Worsztynowicz * 02.06.1861 Raszków, † post 1945 Hamburg, I ∞ al .... Claussen, II ∞ al Emma Weigt
   {baptogepatroj: Tomasz Pawlicki & Katarzyna Pawlicka}
5. Franciszek Worsztynowicz * (naskiĝis en rusa parto de Pollando, loĝis en Berlino ?)
6. Piotr Worsztynowicz alias Bursztynowicz * (naskiĝis en rusa parto de Pollando, ŝuisto, loĝis en Gaworzyce = Quaritz, disktrikto de Głogów, menciita en adreslibroj 1910-1943)
7. Stefan Worsztynowicz * (naskiĝis en rusa parto de Pollando, bakisto, multfoje translokiĝadis, fraŭlo)
8. Józef Worsztynowicz * 26.01.1869 Raszków, † 01.02.1869 Raszków
   {baptogepatroj: Tomasz Pawlicki & Franciszka Pawlicka}
9. Walenty Worsztynowicz * 26.01.1869 Raszków, † 27.01.1869 Raszków
   {baptogepatroj: Marcin Morawski & Katarzyna Hartrlińska}
10. Teofil Worsztynowicz * 10.04.1870 Raszków, † 17.08.1957 Śrem, ∞ 16.04.1901 Raszków al Antonina Łuczak
   {baptogepatroj: Augustyn Pajchert & Wiktoria Pawlicka}
11. Stanisława Worsztynowicz * 10.04.1870 Raszków, † 09.08.1870 Raszków
   {baptogepatroj: Franciszek Pawlicki & Teofila Michalska}
12. NN filino *† 22.12.1873 Raszków
13. Paweł Worsztynowicz alias Bursztynowicz * 16.06.1875 (kolejarz ?, mieszkał w Hanowerze ?)

Branĉo de Franciszek Worsztynowicz el Raszków

1855

IGNACY Orsztynowicz (o. Adam Orsztynowicz - okupnik, m. Dorota Czerwińska)
* 23.01.1833 Smólniki metryka • matrikulo, † ok. 1905
I ∞ 27.09.1855 Osiek Wielki metryka • matrikulo
Małgorzata Gruberska (o. Maciej Gruberski - Rosocha, kowal, m. Urszula Trafny)
* 13.06.1833 Rosocha  metryka • matrikulo, † 7.12.1891 Smólniki  metryka • matrikulo
dzieci • infanoj:
1. Marianna Orsztynowicz * 4.12.1857 Smólniki metryka • matrikulo,  † , ∞  1879 Dęby Szlacheckie → Antoni Rudowicz
2. Wiktoria Orsztynowicz * 23.12.1858 Smólniki metryka • matrikulo,  † , ∞ 15.11.1886 Dęby Szlacheckie   metryka • matrikuloWojciech Krzyżak
3. Stanisław Orsztynowicz * 23.04.1861 Smólniki metryka • matrikulo, † 15.08.1863 Smólniki metryka • matrikulo
4. Antoni Orsztynowicz * 13.04.1863 Smólniki metryka • matrikulo, † 16.12.1863 Smólniki metryka • matrikulo
5. Michał Orsztynowicz * 26.08.1864 Smólniki metryka • matrikulo
6. Józefa Orsztynowicz * 14.02.1867 Smólniki metryka • matrikulo,  † , ∞ 23.01.1893 Dęby Szlacheckie  metryka • matrikulo → Józef Świątek
7. Teofila Orsztynowicz * 3.04.1872 Smólniki metryka • matrikulo
8. Anna Orsztynowicz * 8.07.1874 Smólniki metryka • matrikulo
9. Andrzej Orsztynowicz * 03.11.1877 Smólniki metryka • matrikulo, † 09.02.1954 Lipiny Kolonia, ∞ 7.02.1898 → Józefa Walczak  metryka • matrikulo
II ∞ 29.02.1892 Dęby Szlacheckie metryka • matrikulo
Antonina Ciesielska (o. Józef Ciesielski, m. Aniela Kaczorowska)
* 12.10.1873 Smólniki metryka • matrikulo, †
dzieci • infanoj:
1. Marianna Orsztynowicz * 1.01.1893 Smólniki metryka • matrikulo
2. Władysława Orsztynowicz * 22.06.1894 Smólniki  metryka • matrikulo
3. Elżbieta Orsztynowicz * 10.07.1895 Smólniki metryka • matrikulo
4. Rozalia Orsztynowicz * 03.09.1896 Smólniki  metryka • matrikulo, , † 26.01.1976 Mostków
5. Adam Orsztynowicz * 8.12.1898 Smólniki metryka • matrikulo
6. Michalina Orsztynowicz * 21.09.1900 Smólniki metryka • matrikulo, † , ∞ 23.07.1934 Dęby Szlacheckie → Andrzej Wiśniewski
7. Czesław Orsztynowicz * 12.07.1902 Smólniki metryka • matrikulo
8. Wiktoria Orsztynowicz * 08.02.1904 Smólnikii metryka • matrikulo
9. Antoni Orsztynowicz * 8.02.1904 Smólniki  metryka • matrikulo, † 12.05.1943 Alleshausen, DE

Branĉo de Ignacy Orsztynowicz el Smólniki


MARIANNA Orsztynowicz (gepatroj: Józef Orsztynowicz & Brygida Sobczak) La kvara generacio
* 1830,
I ∞ 12.08.1855 Śrem al
Wojciech Krystkowiak (gepatroj: )
* 1817 Esterpole, † 01.07.1872 Śren
infanoj:
1. Franciszka Krystkowiak * 28.03.1858 Błociszewo
2. Agnieszka Krystkowiak * 05.01.1859 Błociszewo
3. Krystyna Krystkowiak * 16.04.1862 Błociszewo
4. Józefa Krystkowiak * 16.03.1864 Marszewo, † 14.09.1865 Śrem
5. Marianna Krystkowiak * 08.01.1866 Śrem, † 04.01.1867 Śrem
6. Marcin Krystkowiak * 25.10.1867 Śrem
7. Marianna Krystkowiak * 15.08.1870 Śrem
8. Stanisław Krystkowiak * 16.08.1972 Śrem
II ∞ 24.07.1881 Śrem al
Franciszek Małecki (gepatroj: )
* 1843


ZUZANNA Orsztynowicz (gepatroj: Błażej Orsztynowicz & Urszula Majcher) La kvara generacio
* 14.10.1833 Karmin,
∞ 09.10.1855 Karmin al
Maciej Żeligowski (gepatroj: )
* 1829
infanoj:
1. Wojciech Żeligowski * 1863, † 05.01.1874 Sośnica
2. Franciszka Żeligowska * 04.08.1865 Karmin, ∞ 16.11.1907 Pleszew al Wojciech Michalski
3. Jan Żeligowski * 21.03.1867 Kaczyniec
4. Maria Żeligowska * 04.09.1870 Kaczyniec
5. Magdalena Żeligowska * 28.03.1875 Sośnica

1858

MARCIN Orsztynowicz (gepatroj: Błażej Orsztynowicz & Urszula Majcher) La kvara generacio
* 07.12.1830 Karmin, † 02.03.1911 Stajkowo,
∞ 08.02.1858 Karmin {atestantoj: Ignacy Kozieraż & Tomasz Banaszak} al
Michalina Białas (gepatroj: )
* 1829
infanoj:
1. Antoni Orsztynowicz * 28.05.1859 Karmin
    {baptogepatroj: Maciej Orsztynowicz & Antonina Banaszak}
2. Agnieszka Orsztynowicz * 05.04.1861 Karmin
    {baptogepatroj: Tomasz Banaszak & Konstancja Ewiak}
3. Antonina Orsztynowicz * 14.01.1863 Karmin, ∞ al Michał Lafer
    {baptogepatroj: Jan Kuplerski & Franciszka Zienkielewicz}
4. Stanisław Kostka Orsztynowicz alias Ostynowicz * 07.11.1865 Karmin, † 04.10.1919 Sławno, ∞ al Anna Justyna Vogt
    {baptogepatroj: Wojciech Wojciechowski & Zofia Grobleska el Czarnuszka}
5. Zofia Orsztynowicz * 04.05.1869 Sośnica, † 09.08.1870 Sośnica
    {baptogepatroj: Andrzej Jackowiak & Maria Godlewska}

Branĉo de Marcin Orsztynowicz el Karmin

1859

WINCENTY Bursztynowicz (gepatroj: Walenty Bursztynowicz & ) La kvara generacio
* 1825, † 10.05.1900 Pleszew
∞ 06.03.1859 Pleszew {atestantoj: Gaspar Ligęziński & Tomasz Jezierski} al
Rozalia Kempińska (gepatroj: )
* 1833, † 19.07.1880 Pleszew)
infanoj:
1. Marianna Bursztynowicz * 10.09.1860 Pleszew, ∞ 27.01.1885 Pleszew al Karol Banaś
2. Ignacy Bursztynowicz * 17.07.1862 Pleszew
3. Franciszka  Bursztynowicz * 05.03.1865 Pleszew, † 29.10.1939, ∞ al Józef Skowroński
4. Jan Bursztynowicz * 25.06.1867 Pleszew, ∞ 23.06.1903 Pleszew al Anna Konieczna
5. Roman Bursztynowicz * 07.08.1870 Pleszew, ∞ 05.05.1896 Pleszew al Marianna Liberska

Branĉo de Wincenty Bursztynowicz el Pleszew


Marianna Worsztynowicz (gepatroj: Stefan Worsztynowicz kaj Ktarzyna Karasińska)
* 05.03.1827 Raszków, † , 
∞  1859 Kosmów →
Michał Kubiak (gepatroj:
*
infanoj:
Stanisława Kubiak * 1870 Chlewo

1861

JAN Bursztynowicz (buĉisto, gepatroj: Stanisław Bursztynowicz & Elżbieta Płonkiewicz) La kvara generacio
* 22.06.1823 Pieruszyce, † ?
∞ 28.04.1861 Pleszew {atestantoj: Jan Michałowic & Jan Dąbkiewicz} al
Urszula Dąbkiewicz (I voto Staszewska, gepatroj: )
* 21.10.1829 Pleszew
infanoj:
1. Franciszka Bursztynowicz * 26.03.1862 Pleszew, ∞ 27.02.1881 Pleszew al Wacław Kordulasiński
2. Juliann Bursztynowicz * 14.06.1864 Pleszew, † 15.04.1871 Pleszew
3. Marianna Bursztynowicz * 1866, † 19.04.1867 Pleszew
4. Ignacy Bursztynowicz * 23.01.1868 Pleszew, † 12.12.1881 Pleszew
5. Józef Bursztynowicz * 13.03.1870 Pleszew, † 12.12.1881 Pleszew

Branĉo de Jan Bursztynowicz el Pleszew

1862

MARIA Bursztynowicz (gepatroj: Józef Bursztynowicz & Anna Kaczmarek) La kvara generacio
* 29.08.1832 Chuby,
∞ al
Jan Kucharski (gepatroj: )
*
infanoj:
1. Jadwiga Kucharska * 16.09.1863
2. Adam Kucharski * 24.06.1866 Kaczyniec, † 25.06.1866 Kaczyniec
3. Małgorzata Kucharska * 25.05.1867 Kaczyniec

1863

JÓZEFA Woźniacka (gepatroj: Katarzyna Worsztynowicz kaj Józef Woźniacki)
* 1840 Sobótka, †
∞ 1863 Kosmów → Parafia katolicka Kosmów, wpis  / 1863  matrikulo
Antoni Wieczerski (kowal, gepatroj: Wojciech Wieczerski kaj Marianna Kalinowska)
* 1838

1864

ADAM Orsztynowicz (gepatroj: Błażej Orsztynowicza & Urszula Majcher) La kvara generacio
* 05.06.1837 Karmin, † 17.11.1899 Karminek,
∞ 06.11.1864 Karminek {atestantoj: Ignacy Kozieraż & Jakub Blandzi} al
Karolina Mikołajczak (gepatroj: Mikołaj Mikołajczak & Katarzyna Majchrzak)
* 1841, † 17.03.1901 Karminek
infanoj:
1. Antoni Orsztynowicz * 03.01.1867 Karminek
    {baptogepatroj: Marcin Orsztynowicz & Eleonora Mikołajczak}
2. filino sennoma *† 28.11.1868 Karminek
3. Jan Orsztynowicz * 26.12.1869 Karmin
    {baptogepatroj: Tomasz Mikołajczak & Apolonia .....}

Branĉo de Adam Orsztynowicz el Karminek

1871

Zygmunt Rajewicz (gepatroj: Antoni Rajewicz kaj Jadwiga )
*  ok.1847, † ,
∞ 1871 Środa →
Katarzyna Waligóra
* 1852
infanoj:


wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami