Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Potomkowie braci czeskich
Idaro de ĉeĥaj fratoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Gento - Ród - Sippe - Family
Smolny • Smolný
Branĉo de Jan / Johann Smolny (∞ ~1817)
kompilita de Edward Wojtakowski

Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Page initiale
Hauptseite
Página inicial
Homepage
Statystyka
Statistiko
Statistika
Estatística
Statistik
Statistique
Statistics
Rodziny
Familioj
Rodiny
Famílias
Familien
Familles
Families
Śluby 1
Nuptoj 1
Svatby 1
Casamentos 1
Traungen 1
Mariages 1
Weddings 1
Śluby 2
Nuptoj 2
Svatby 2
Casamentos 2
Traungen 2
Mariages 2
Weddings 2
Odnogi żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Ramos femininos
Weibliche Zweige
Branches femelles
Female branches
Czeskie pochodzenie
Ĉeĥa deveno
Český původ
Origem tcheca
Tschechische Herkunft
Origine thèque
Czech origin
Rody przodków Renaty
Praulaj gentoj de Renata
Rody předků Renaty
Famílias de antepassados
Sippen Renates Vorfahren
Familles des ancêtres de R.
Ancestral families of Renata
W księgach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In directories
In Adreßbücher
Dans les annuaires
In directories
 

I generacja

JAN Smolny (może Jan Karol Smolny?)
*
∞ ~ 1817
Susanne Pohl
*
dzieci:
Marianna Susanna Smolny * 26.06.1818 Ulrikenfeld = Ulrykowo = Rekińce (gmina Mikstat)
Marie Smolny * 1820, ∞ 1840 PE Ostrzeszów → Christan Drobnik
Johann Smolny * 1824, ∞ 1853 PE Ostrzeszów → Susanne Walenska
Michael Smolny * 1828, ∞ 1852 PE Ostrzeszów → Johanna Grella
Helena Smolna * 1828, ∞ 1852 PE Ostrrzszów → Karol Twardy
Catharine Smolna * 1831, ∞ 1852 PE Ostrzeszów → Friedrich Baumann
Barbara Smolny * 28,11.1833
Carl Smolny * 1836, ∞ 1861 PE Ostrzeszów → Anna Latusek
Susanne Smolma * 1840, ∞ 1864 PE Ostrzeszów → Gottlieb Traugott Zapora


II generacja

MARIE Smolna (gepatroj: Johann Smolny & Susanne Pohl)
* 1820 Rekińce, † 17.10.1884 Kaliszkowice Kaliskie
∞ 29.06.1840 PE Ostrzeszów, wpis 22
Christian Drobnik (Wirth, gepatroj: Christian Drobnik)
* 1805
infanoj:
Johanna Drobnik * 1848, ∞  1878 USC Przytocznica (gmina Doruchów, pow. Ostrzeszów) → Traugott Sapora
Susanne Drobnik * 1852. ∞ 1869 PE Ostrzeszów → Adalbert Goczlink
Rosalie Drobnik * 04.09.1857 Kaliszkowice Kaliskie, ∞ 24.10.1885 USC Mikstat → Johann Goral
Anna Pauline Drobnik * 1862, ∞ 1885 USC Mikstat → Johann Goral
Wilhelm Drobnik


MICHAŁ Smolny (gepatroj: Johann Smolny & Susanne Pohl) ••• → 1817
* 1828
∞ 3.10.1852 PE Ostrzeszów, wpis 21
Anna Grella (gepatroj: Martin Grella & Elisabeth Gwożdziak)
* 1828
infanoj:
Antoni Smolny * 23.04.1856, † 26.06.1856
Jan Smolny (ev, Mauergeselle) * 1860 Chlewo, † 31.01.1884 Grabów →  USC Grabów, wpis 22 matrikulo
Rozalia Paulina Smolna * 1865, ∞ 1887 PE Sobiesęki → Jakub Fidelak
Tomasz Smolny * 1874, † 11.05.1877 Książenice →  USC Grabów, wpis 155 matrikulo


HELENE Smolna (gepatroj: Johann Smolny & Susanne Pohl) ••• → 1817
* 1828
∞ 15.02.1852 PE Ostrzeszów, wpis 8
Carl Twardy (gepatroj: Carl Twardy & Marie Moszczyńska)
* 1820
infanoj:
Carl Matthias Twardy * 1853, ∞ 1882 USC Grabów → Antonie Jarych
Johann Emil Twardy * 1855, ∞  1882 USC Ostrzeszów → Marie Pietrzak
Rosalie Twarda * 1858, ∞  1878 USC Grabów → Friedrich August Bernau


CATHERINE Smolna (filiino de Johann Smolny & Susanne Pohl)
* 1831
∞ 14.04.1852 PE Ostrzeszów, wpis 11
Friedrich Baumann (gepatroj: Carl Friedrich Baumann & Eva Förster)
* 1815


JOHANN Smolny (gepatroj: Johann Smolny & Susanne Pohl)
* 1824
∞ 1853 PE Ostrzeszów, wpis 14
Susanne Walenska
* 1826
infanoj:
Zuzanna Marianna Smolna * 1853, ∞ 1892 PK Cieszęcin (gmina Wieruszów) → Paweł Głuch
Andrzej Smolny * 18.04.1860 Szklarka Myślniewska, ∞ 1886 Sokolniki (pow. Wieruszów) → Marianna Cieślak


KAROL Smolny (gepatroj: Jan Smolny & Susanne Pohl)
* 1836
∞ 08.09.1861 PE Ostrzeszów, wpis 28
Anna Latusek (fiino de Andrzej Latusek & Maria)
* 1844
infanoj:
Adam I Smolny * 13.12.1871 Prusinowice (gmina Szadek, pow, Zduńska Wola) → PK Szadek, wpis 227, † 19.07.1873 Otok → PK Zadzim. wpis 82
Józef Smolny * 16.01.1874 Otok (gmina Zadzim, pow. Poddębice) → PK Zadzim, wpis 6, ∞ 1896 Łódź NMP → Bronisława Będkowska
Antoni Smolny * 8.06.1878 Otok → PK Zadzim, wpis 58, ∞  1904 PK Malyń → Józefa Kotas
Aleksy Smolny * 17.07.1880 Otok → PK Zadzim, wpis 69
Adam II Smolny * 26.05.1883 Otok, † 27.03.1969 Głogowiec (gmina Nowosolna, pow. Łódź)


SUSANNE Smolna (gepatroj: Johann Smolny & Susanne Pohl)
* 1841
∞ 06.11.1864 PE  Ostrzeszów, wpis 40
Gottlieb Traugott Zapora (gepatroj: Jacob Zapora & Rosalie Mistczak)
* 1835
infanoj:
Emilie Rosalie Zapora * 1872, ∞ 1899 USC Podzamcze (gmina Wieruszów), wpis 8 → Carl Kula


III generacja

SUSANNE Drobnik (ev, gepatroj: Christian Drobnik & Marie Smolna)
* 1842 Kaliszkowice Kaliskie, † 27.02.1881 Kaliszkowice Kaliskie → USC Mikstat, wpis 29
∞ 1869 PE Ostrzeszów, wpis 50
Adalbert Gottschling (Tagelöhner, gepatroj: Johann Goczlink & Johanna Góral)
* 1846


JOHANNA Drobnik (gepatroj: Christian Drobnik & Marie Smolna)
* 1848
∞ 1878 USC Przytocznica (gmina Doruchów, pow. Ostrzeszów), wpis 34
Traugott Sapora (gepatroj: Jacob Sapora & Rosina Mayeszak)
* 1838


ROZALIE Twarda (gepatroj: Carl Twardy & Helene Smolna)
* 1858
∞ 1878 USC Grabów, wpis 42
Friedrich August Bernau (gepatroj: Gottlieb Bernau & Susanne Frentzke)
* 1840


CARL MATTHIAS Twardy (ev, Maurer el Grabów, gepatroj: Carl Twardy & Helene Smolny)
* 02.02.1853 Przedborów
∞  04.11,1882 USC Grabów, wpis 38
(atestantoj: Friedrich Krikhahn & Carl Opitz)
Antonie Jarych (kat,. gepatroj: Susanne Jarych)
* 06.01.1852 Grabów


JOHANN EMIL Twardy (gepatroj: Carl Twardy & Helene Smolny)
* 1855
∞ 1882 USC Ostrzeszów, wpis 39
Marie Pietrzak (gepatroj: Stanislaus Pietrzak & Elisabeth Pakula)
* 1852


ANNA PAULINE Drobnik  (gepatroj: Christian Drobnik & Marie Smolna)
* 1862
 ∞ 1884 USC Mikstat, wpis 39
Carl Fabian (gepatroj: Johann Fabian & Susanne Polit)
* 1860


ROSALIA Drobnik (ev, gepatroj: Christian Drobnik - Wirt † & Marie Smolna †)
* 04.09.1857 Kaliszkowice Kaliskie
∞ 24.10.1885 USC Mikstat wpis 31 matrikulo parto Amatrikulo parto B 
Jan Goral (ev,. vidvo, gepatroj: Jan Goral † & Rosalia Sęk †)
* 01.05.1844 Kaliszkowice Kaliskie


ANDRZEJ Smolny (gepatroj: Jan Smolny & Zuzanna Wałęcka)
* 18.04.1860 Szklarka Myślniewska
∞ 1886 PK Sokolniki (pow. Wieruszów), wpis 11
Marianna Cieślak (gepatroj: Stanisław Cieślak & Teofila Wróbel)
* 1865


ROZALIA PAULINA Smolna (gepatroj: Michał Smolny & Anna Grella)
* 1865
∞ 1887 USC Sobiesęki (gmina Brzeziny, pow, Kalisz), wpis 5
Jakub Fidelak (gepatroj: Maciej Fidelak & Zuzanna Kornet)
* 1862


ZUZANNA MARIANNA Smolna (gepatroj: Jan Smolny & Zuzanna Waleńska)
* 1853
∞ 1892 PK Cieszęcin (gmina Wieruszów), wpis 33
Paweł Głuch (vidvo, gepatroj: Wawrzyn Głuch & Konstancja Żelazna)
*


JÓZEF Smolny (gepatroj: Karol Smolny & Anna Latusek)
* 16.01.1874 Otok → PK Zadzim, wpis 6, † 20.05.1951 Łódż → USC Łóŝź-Śródmieście, wpis 2453
 ∞ 26.07.1896 Łódź - NMP, wpis 493
Bronisława Będkowska (gepatroj: Walenty Będkowski & Józefa Maciejewska)
* Chełm
infanoj:
Karol Smolny * 22.03.1911 Łódź → PK Łódź -św. Józef, wpis 326, † 1916 Łódź
Henryk Józef Smolny * 27.12.1912 Łódź → PK Łódź -św. Józef, wpis 1354


EMILIE ROSALIE Zapora (gepatroj: Gottlieb Traugott Zapora & Susanne Smolna)
* 1872
∞ 1899 USC Podzamcze (gmina Wieruszów), wpis 8
Carl Kula (gepatroj: Johann Kula & Bertha Wiesner)
* 1877


ANTONI Smolny (gepatroj: Karol Smolny & Anna Latusek)
 * 8.06.1878 Otok → PK Zadzim, wpis 58,
 ∞  13.11.1904 PK Małyń (gmina Zadzim), wpis 40
Józefa Kotas (gepatroj: Jakub Kotas & Ludwika Wojtas)
* 1884
infanoj:
Antoni Smolny * , † 1916


IV generacja

 


V generacja

 


VI generacja

 


Oryginały metryk znajdują się w Archiwum Państwowym ( Poznań, Kalisz, Łódź), a skany pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.


Dotychczas zebrane informacje o rodzie Smolnych w latach 1730-1950 prezentujemy w formie gałęzi. Protoplaści tych gałęzi byli rodzeństwem lub kuzynami. Niestety z braku metryk nie udalo się dotychczas połączyć tych gałęzi.

Gałąź
Branĉo de
  Zawody
Profesioj
Miejscowości
Lokoj
Uwagi
Rimarkoj
01 Andrzej ∞ ~ 1820 ev   Mielęcin, Weronikopole, Jawor  
02 Bogumił ∞ ~1810  → Anna Galas ev rolnik Mielęcin, Weronikopole, Przybyszów  
03 Gottlieb  ∞ ~ 1818 ev      
04 Bogumił ∞ ~ 1815  → Rozalia Jeszke ev młynarz Wójcin, Gola  
05 Friedrich ∞  ~ 1863  → Rosina Kaiser ev   Mąkoszyce (Mangschütz)  
06 Godfryd  ∞ ~ 1802     Raduchów, Wielowieś  
07 Henryk ∞ ~ 1820  → Hanka Klusz        
08 Jakub ∞ ~ 1783 kat Mąkoszyce
09 Jakub ∞ ~ 1805 ev młynarz ? Słupia  
10 Jakub ∞ ~ 1790  → Rosina Lorek ev młynarz Rojów, Szklarka Myślniewska, Kozły  
         
12 Jan ∞ ~ 1811  → Marianna Furman ev młynarz Krajanka, Kobyla Góra, Zelów, Argentyna  
13 Jan ∞ ~ 1792  → Maria Bąk (Buchwald?) ev   Niedźwiedź  
14 Jan  ∞ ~ 1787  → Anna Wojtas ev młynarz Nosale  
15 Jan  ∞ ~  1817  → Susanna Pohl     Kaliszkowice, Szklarka, Chlewo, Grabów, Księżenice, Otok  
16 Jan ∞ ~ 1808 → Zuzanna Preder     Nalepa, Marcinki  
17 Jan Cierpka a Smolny ∞ ~ 1876 ev stolarz Ignaców, Kobyla Góra, Brazylia, Niemcy  
         
19 Jerzy ∞ ~ 1790 ev
kat
młynarz Siekierzyn  
20 Józef ∞ ~ 1808  → Zuzanna Krysiak ev młynarz Krajanka, Kobylniki, Gora, Buczek, Chaborów, Kakowa  
21 Krystian ∞ ~ 1826  → Marianna Kuś ev nłynarz    
22 Krzysztof ∞ ~ 1785        
23 Michał ∞ ~ 1782  → Maria Fresia        
24 Michał ∞ ~ 1808 ev   Bierzów, Myślniew  
25 Michał ∞ 1811 → Rozalia Wawrzyniak (Drogowna) kat   Kobyla Góra  
         
         
28 Tomasz ∞ ~ 1810  → Rozalia Smuk     Walichnowy, Maksymów  
29 Wojciech ∞ ~ 1798     Kierzno  
30 Wojciech  ∞ ~ 1808  → Elżbieta Śmieła   młynarz Joanka  
         

mehrsprachige Webseite, auf der du dich über Esperanto informieren und es lernen kannst - kostenlos und einfach.
https://lernu.net/de
http://kurso.com.br/index.php?de
Esperanto ist eine lebendige Sprache, die sich hervorragend für die internationale Kommunikation mit ferne Cousins eignet.