Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Potomkowie braci czeskich
Idaro de ĉeĥaj fratoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Gento - Ród - Sippe - Family
Smolny • Smolný
Branĉo de Jan Smolny (∞ ~1811)
kompilita de Edward Wojtakowski

Strona główna
Hlavní stránka
Hauptseite
Página inicial
Ĉefa paĝo
Czeskie pochodzenie
Český původ
Tschechische Herkunft
Origem tcheca
Ĉeĥa deveno
Statystyka
Statistika
Statistik

Estatística
Statistiko
Śluby 1
Svatby 1
Traungen 1
Casamentos 1
Nuptoj 1
Śluby 2
Svatby 2
Traungen 2
Casamentos 2
Nuptoj 2
Odgałęzienia żeńskie
Ženské větve
Weibliche Zweige
Ramos femininos
Inaj branĉoj
Rody przodków Renaty
Rody předků Renaty
Sippen Renates Vorfahren
Famílias de antepassados
Praulaj gentoj de Renata
W książkach adresowych
V adresářích
In Adreßbücher
In directories
En adreslibroj
 

 
Objaśnienia • klarigoj • objasnění • Erklärungen:
matrikulo (lgilo) • metryka (link) • matrika (odkaz) • Urkunde (Link)
••• → odsyłacz do ślubu rodziców
PEvR = parafia ewangelicko-reformowana • evangeliana-reformita paroko
PE = parafia ewangelicko-augsburska • evangeliana-augsburga paroko
PK = parafia katolcka • katolika paroko • katolická farnost
USC = Urząd Stanu Cywilnego • Oficejo pri la Civila Stato • Matriční úřad • Standesamt
gmina = komunumo • obec • Gemeinde
pow. = powiat • distrikto • okres • Kreis
gepatroj: x & y =  syn x i y (ojciec i matka) • syn x a y (otec a matka)
gepatroj: x & y =  córka x i y  (ojciec i matka) • gcera x a y (otec a matka)
infanoj = dzieci • děti • Kinder
baptogepatroj = rodzice chrzestni
vidvo = wdowiec • vdovec • Witwer •
vidvino = wdowa • vdova • Witwe
vidvino post = wdowa po • Witwe nach
 

I generacja

JAN Smolny (w 1812 r.zamieszkały w młynie „Piekło“)
* 1782
∞ ~1811 (??1805
Marianna Furman
* 1782
infanoj:
?? Jan Smolny * 1806, ∞ 02.02.1829 PK Góra (gmina Warta, pow. Sieradz) → Marianna Sulwińska (el Korzenica)
Franciszek Smolny * 03.10.1812 Krajanka (gmina Czastary,  pow. Wieruszów) → PK Czastary, wpis 31, † 1831 Zielęcin   ???
Gottlieb Smolny * 09.10.1815 (chrzest Ostrzeszów), ∞ 1836 PEvR Zelów → Anna Marie Wesołowska, I voto Heislerowa
Mariana Smolna  * 12.06.1818 (chrzest Ostrzeszów)
Daniel Smolny * 16.08.1822 Kobyla Góra (chrzest 18.08.1822 Ostrzeszów), ∞ 9.11.1845 PE  Ostrzeszów → Susanne Kempa
 


II generacja

BOHUMIL (Gottlieb) Smolny (gepatroj: Jan Smolny & Marie Fuhrman)
* 09.10.1815 (chrzest Ostrzeszów)
∞ 1836 PEvR Zelów, wpis 20
Anna Marie Wesołowska, I voto Heislerowa (vidvino post Jan Heilser, gepatroj: Václav Vesolovský & Alžběta Šulitková), II ∞ 9.02.1864 PEvR Zelów → Jan Dušek
* 1815
infanoj:
Anna Smolny * 20.08.1837 Zelów
Maria Smolna * 10.01.1840 Zelów, † 02.01.1842 Zelów
Elżbieta Smolna * 05.03.1842 Zelów, ∞ 16.11.1858 Zelów → Jan Marek
Maria Smolna * 20.04.1844 Zelów. ∞ 29.01.1861 Zelów → Jan Wesołowski
Karolina Smolna * 11.10.1846 Zelów, ∞ 19.01.1864 Zelów → Józef Swoboda
Fryderyk Smolny * 20.02.1849 Zelów
Zofia Smolna * 13.03.1851 Zelów, † 06.096.1852 Zelów
Jan Smolný * 06.10.1853, ∞ 30.01.1872 PEvR Zelów → Alžběta Smetana
Pavel Smolný * 15.08.1855, ∞ 05.03.1878 PEvR Zelów → Alžběta Jersák
Zofia Smolna * 29.03.1858 Zelów, † 09.02.1859 Zelów


DANIEL Smolny (gepatroj: Johann Smolny & Marie Fuhrmann)
* 16.08.1822 Kobyla Góra,  † 28.11.1893 Kaliszkowice Kaliskie → USC Mikstat, wpis 121 matrikulo
∞ 9.11.1845 PE  Ostrzeszów, wpis 37
Susanne Kempa (gepatroj:  Michael Kempa & Marie Kula)
* 1825
dzieci:
Johann Smolny * 11.10.1846 Ignaców (gmna Kobyla Góra),  † 01.02.1875 Biernacice (gmina Sieroszewice), ∞ 1872 PE Grabów → Marie Franzke
Carolina Johanna Smolny * 29.09.1849, * 29.09.1849,  ∞ 1870 PE Ostrzeszów, wpis 34 → Friedrich Ditfeld
Marianna Susanna Smolny * 21.12.1851
Carl Smolny * 01.12.1853 Ignaców, , ∞ 01.01.1877 USC Grabów → Susanna Pustal
Maria Smolny * 13.06.1856
Adalbert Smolny * 11.04.1864 Przedborów (gmina Mikstat), ∞  1885 USC Grabów → Caroline Sęk
Krzysztof Jakub Smolny * 10.04.1866 Huta Przedborowska, ∞ 09.02.1891 USC Mikstat → Catharina Pustal


III generacja

Elżbieta Smolna
* 05.03.1842 Zelów,
 ∞ 16.11.1858 PEvR Zelów → wpis 26
Jan Marek
*


MARIA Smolna
* 20.04.1844 Zelów.
∞ 29.01.1861 PEvR Zelów → wpis 3
Jan Wesołowski
*


KAROLINA Smolna
* 11.10.1846 Zelów,
∞ 19.01.1864 PEvR Zelów → wpis 1
Józef Swoboda
*


ANNA Smolna
*
∞ 1864 PEvR Zelów → wpis 10
Jan Duszek
*


KAROLINA Johanna Smolna (gepatroj: Daniel Smolny & Zuzanna Kempa)
* 29.09.1849,
∞ 1870 PE Ostrzeszów, wpis 34
Friedrich Dittfeld (robotnik, gepatroj: Anton Dittfeld - cieśla & Rosina Mohr) ? Dittfeld)
* 1844 Strzyżew, † 12.01.1895 Raduchów → USC Wielowieś, wpis 6 matrikulo
infanoj:
Friedrich Wilhelm Diedfeld * 07.12.1877 Biernacice → USC Wielowieś, wpis 171 matrikulo
Julianna Diedfeld * 18.12.1882  Kania, ∞ 11.02.1904 USC Wielowieś → Bogumił Jan Simon
Karolina Diedfeld * 21.11.1884 Biernacice → USC Wielowieś, wpis 148 matrikulo
Paulina Diedfeld * 02.07.1887 Kania → USC Wielowieś, wpis 99 matrikulo , † 07.09.1888 Kania → USC Wielowieś, wpis 72 matrikulo
Wilhelm Dittfeld * 1889, † 1892
Emiia Augusta Dittfeld * 1892


JAN Smolný (gepatroj: Bohumil Smolny & Anna Marie Wesołowska)  ••• → 1836
* 6.10.1853
∞ 30.01.1872 PEvR Zelów
Alžběta Smetana
*
infanoj:
Jan Smolný * 1875, ∞ 22.10,1908 PEvR Zelów → Bronislava Nevečeřal
Pavel Smolný * 28.01.1877 Zelów, ∞ 02.02.1899 PEvR Zelów →  Amalie Stejskal   wyjechał do Argentyny
Alžběta Smolna * 1885, ∞  7.03.1905 PEvR Zelów →  Josef Jersák


JOHANN Smolny (komornik, gepatroj: Daniel Smolny & Zuzanna Kempa) ••• → 1845
* 1846 Ignaców (gmina Kobyla Góra),  † 01.02.1875 Biernacice (gmina Sieroszewice) → USC Wielowieś, wpis 8 matrikulo
∞ 1872 PE Grabów (pow. Ostrzeszów), wpis 7
Marie Franzke (gepatroj: Gottlieb Franzke & Helene Sygmunt), II ∞ 1875 Wielowieś Klasztorna (gmina Sieroszewice, pow. Ostrów Wlkp) → Carl Fidelak
*


Marie Franzke, I voto Smolna (vidvino post Johann Smolny, gepatroj: Gottlieb Franzke & Helene Siegmund) ••• → 1872
* 1851
∞ 1875 USC Wielowieś Klasztorna (gmina Sieroszewice, pow. Ostrów Wlkp), wpis 33 ••• PE Grabów, wpis 2
Carl Fidelak (gepatroj: Adalbert Fidelak & Rosalie Góral)
* 1852
infanoj:
Karol Fidelak * 13.12.1877 Biernacice


CARL Smolny (ev, Tagelöhner el Kaliszkowice Ołobockie, gepatroj: Daniel Smolny & Susanna Kempa) ••• → 1845
* 01.12.1853 Ignaców (gmina Kobyla Góra),
∞ 01.01.1877 USC Grabów, wpis 21 matrikulo parto Amatrikulo parto B
(świadkowie: Karol Matysik, Karol Grabicki)
Susanna Pustal (ev, el Kaliszkowice Ołobckie, gepatroj: Martin Pustal & Susanna Nazarek)
* 20.12.1855 Kaliszkowice Ołobockie


PAVEL Smolný (gepatroj: Bohumil Smolny & Anna Veselovská) ••• → 1836
*1855
∞  5.03.1878 PEvR Zelów, wpis 5
Alžběta Jersák (gepatroj: Karel Jersák & Charlotta Anderš)
* 1859


WOJCIECH Smolny (ev, Tagelöhner, el Kaliszkowice Ołobockie, gepatroj: Daniel Smolny & Susanne Kempa  ••• → 1845
* 01.04.1864 Przedborów (gmina Mikstat)
∞ 28.08.1885 USC Grabów (pow. Ostrzeszów), wpis 20 matrikulo parto A matrikulo parto B
Karolina Sęk (ev, el Ulrikenfeld = Ulrykowo = Rekińce (gmina Mikstat), gepatroj: Michał Sęk & Johanna Barcz)
* 01.03.1859 Parczew (gmina Sieroszewice)
dzieci:
Marianna Smolna * 1879, † 1879
Jan Smolny * 24.06.1886 Rekińce (gmia Mikstat) → USC Grabów, wpis 133 matrikulo
Julie Smolna * 24.10.1888 Rekińce → USC Grabów, wpis 184, † 20.01.1941 Barnburg / Saale


KRZYSZTOF JAKUB Smolny (ev, Arbaiter el Kaliszkowice Kaliskie, gepatroj: Daniel Smolny & Zuzanna Kempa)
* 10.04.1866 Huta Przedborowska
 ∞ 09.02.1891 USC Mikstat, wpis 21 matrikulo parto A matrikulo parto B  
(atestantoj: Karl Twardy & Franciszek Chmielina)
Catharina Pustal (ev, el Kaliszkowice Ołobockie, gepatroj: Martin Pustal & Susanna Nazarek)
* 26.08.1866 Kaliszkowice Ołobockie
infanoj:
Paul Smolny * 1891, † 1891
Julianna Ewa Smolna * 1893


JOSEF Smolny (gepatroj: Pavel Smolny & Alžběta Jersák) ••• → 1876   ••• 12 Branĉo de Jan (∞ ~ 1811)
* 1882
∞ 27.02.1906 PEvR  Zelów, wpis 6
Anna Jersák (gepatroj: Josef Jersák & Marie Jersák)
* 1883


JAN Smolny (gepatroj: Pavel Smolný & Anna Smetana) ••• → 1900
* 1903
∞ 13.04.1925 PEvR  Zelów, wpis 7
Olga Koutecká  (gepatroj: Wilhelm Koutecký & Otylie Hejmenec)
* 1904


IV generacja

PAWEŁ Smolný (gepatroj: Jan Smolny & Elżbieta Smetana)    ••••  wyjechał do Argentyny
* 28.01.1877 Zelów → PEvR Zelów, wpis 12 matrikulo
∞ 02.02.1899 PEvR Zelów → 
Amalie Stejskal
*


JULIANNA Diedfeld (el Raduchów, gepatroj: Fryderyk Diedfeld & Karolina Smolna)
* 18.12.1882 Kania
∞ 11.02.1904 USC Wielowieś. wpis → 21 matrikulo
Bogumił Jan Simon (ev, robotnik, gepatroj: Bogumił Simon - Windmiller el Jaginów & Karolina Hering)
* 04.03.1882 Domaradzka Kużnia (Dammrau,, Hammer, pow. Opole)
infanoj:
Gertruda Simom


ELŹBIETA (Alžběta) Smolna (gepatroj: Jan Smolny & Elżbieta Smetana)
* 1885,|
 ∞  7.03.1905 PEvR Zelów → 
Josef Jersák
*


JAN Smolný (gepatroj: Jan Smolny & Elżbieta Smetana)
* 1875,
∞ 22.10,1908 PEvR Zelów →
Bronislava Nevečeřal
*


V generacja

 


VI generacja

 


((Andrzej Smolny servus de Osiek  chrzestny u  Marcina Koniecznego i Agaty Banasiak 31.08.1838  Stawim (parafia Gostyczyna, gmina Nowe Skalmierzyce))

 


Dotychczas zebrane informacje o rodzie Smolnych w latach 1730-1950 prezentujemy w formie gałęzi. Protoplaści tych gałęzi byli rodzeństwem lub kuzynami. Niestety z braku metryk nie udalo się dotychczas połączyć tych gałęzi.

Gałąź
Branĉo de
  Zawody
Profesioj
Miejscowości
Lokoj
Uwagi
Rimarkoj
01 Andrzej ∞ ~ 1820 ev   Mielęcin, Weronikopole, Jawor  
02 Bogumił ∞ ~1810  → Anna Galas ev rolnik Mielęcin, Weronikopole, Przybyszów  
03 Gottlieb  ∞ ~ 1818 ev      
04 Bogumił ∞ ~ 1815  → Rozalia Jeszke ev młynarz Wójcin, Gola  
05 Friedrich ∞  ~ 1863  → Rosina Kaiser ev   Mąkoszyce (Mangschütz)  
06 Godfryd  ∞ ~ 1802     Raduchów, Wielowieś  
07 Henryk ∞ ~ 1820  → Hanka Klusz        
08 Jakub ∞ ~ 1783 kat Mąkoszyce
09 Jakub ∞ ~ 1805 ev młynarz ? Słupia  
10 Jakub ∞ ~ 1790  → Rosina Lorek ev młynarz Rojów, Szklarka Myślniewska, Kozły  
         
12 Jan ∞ ~ 1811  → Marianna Furman ev młynarz Krajanka, Kobyla Góra, Zelów, Argentyna  
13 Jan ∞ ~ 1792  → Maria Bąk (Buchwald?) ev   Niedźwiedź  
14 Jan  ∞ ~ 1787  → Anna Wojtas ev młynarz Nosale  
15 Jan  ∞ ~  1817  → Susanna Pohl     Kaliszkowice, Szklarka, Chlewo, Grabów, Księżenice, Otok  
16 Jan ∞ ~ 1808 → Zuzanna Preder     Nalepa, Marcinki  
17 Jan Cierpka a Smolny ∞ ~ 1876 ev stolarz Ignaców, Kobyla Góra, Brazylia, Niemcy  
         
19 Jerzy ∞ ~ 1790 ev
kat
młynarz Siekierzyn  
20 Józef ∞ ~ 1808  → Zuzanna Krysiak ev młynarz Krajanka, Kobylniki, Gora, Buczek, Chaborów, Kakowa  
21 Krystian ∞ ~ 1826  → Marianna Kuś ev nłynarz    
22 Krzysztof ∞ ~ 1785        
23 Michał ∞ ~ 1782  → Maria Fresia        
24 Michał ∞ ~ 1808 ev   Bierzów, Myślniew  
25 Michał ∞ 1811 → Rozalia Wawrzyniak (Drogowna) kat   Kobyla Góra  
         
         
28 Tomasz ∞ ~ 1810  → Rozalia Smuk     Walichnowy, Maksymów  
29 Wojciech ∞ ~ 1798     Kierzno  
30 Wojciech  ∞ ~ 1808  → Elżbieta Śmieła   młynarz Joanka  
         

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
http://kurso.com.br/index.php?pl
https://lernu.net/pl/esperanto
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami