Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Potomkowie braci czeskich
Idaro de ĉeĥaj fratoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

Gento - Ród - Sippe - Family
Smolny • Smolný
Branĉo de Bogumił Smolny (~1815)
kompilita de Edward Wojtakowski

Strona główna
Ĉefa paĝo
Hlavní stránka
Page initiale
Hauptseite
Página inicial
Homepage
Statystyka
Statistiko
Statistika
Estatística
Statistik
Statistique
Statistics
Rodziny
Familioj
Rodiny
Famílias
Familien
Familles
Families
Śluby 1
Nuptoj 1
Svatby 1
Casamentos 1
Traungen 1
Mariages 1
Weddings 1
Śluby 2
Nuptoj 2
Svatby 2
Casamentos 2
Traungen 2
Mariages 2
Weddings 2
Odnogi żeńskie
Inaj branĉoj
Ženské větve
Ramos femininos
Weibliche Zweige
Branches femelles
Female branches
Czeskie pochodzenie
Ĉeĥa deveno
Český původ
Origem tcheca
Tschechische Herkunft
Origine thèque
Czech origin
Rody przodków Renaty
Praulaj gentoj de Renata
Rody předků Renaty
Famílias de antepassados
Sippen Renates Vorfahren
Familles des ancêtres de R.
Ancestral families of Renata
W księgach adresowych
En adreslibroj
V adresářích
In directories
In Adreßbücher
Dans les annuaires
In directories
 

I generacja

BOGUMIŁ Smolny (młynarz na rzece Prosna en Wójcin, gmina Łubnice, pow. Wieruszów, poste en Rudniki, poste en Gola)
* 1783, † 10.02.1847 Gola → PE Wieluń, wpis 85  (pozostawił żonę, syna i 3 córki)
∞ ~1815
Rozalia Jeszke
* 1794
infanoj:
Karol Jan Smolny * 13.06.1816  Wójcin → PK Wójcin, wpis 21
Bogumił Smolny * 18.11.1817 Wójcin → PK Wójcin, wpis 51 , † 09.06.1841 Rudniki → PE Wieluń.wpis 19 matrikulo
Karolina Smolna *  20.08.1819 Wójcin → PK Wójcin, wpis 28
Anna Rozalia Smolna * 30.03.1821 Wójcin  → PK Wójcin, wpis 20 , ∞ 1839 PE Wieluń → Jan Gromadka
Marianna Smolna * 1823 Wójcin, ∞ 1841 PE Wieluń → Józef Pogorzelski
Ludwika Smolna * 27.06.1828 Wójcin → PE Wieluń, wpis 20
(atestantoj: Karol Neugebauer - kowal & Jan Mencel - owczarz, baptogepatroj: Karol Krauze - mlynarz & S...)
syn


II generacja

ROZALIA Smolna (gepatroj: Bogumił Smolny & Rozalia)      Branĉo de Bogumił (∞ ~1815)
* 1821
∞ 1839 PE Wieluń, wpis 14
Jan Gromadka (płóciennik el Gola, gepatroj: Krystian Gromadka & Rozalia)
* 1812
infanoj:
Zuzanna Marianna Gromadka * 18.09.1843 Gola → PE Wieluń, wpis 43 , ∞ 1861 PE Wieluń → Jan Nibyś
(atestantoj: Daniel Król - młynarz el Gola & Krystyna Schubert & aliaj)
Anna Rozalia Gromadka * 19.03.1850 Gola →  PE Wieluń, wpis 39 
(baptogepatroj: Henryk Małasiewicz - borowy el Chróścina, Teofil Fuhrmann - młynarz el Gola, Joanna Fuhrmann - panna & Anna Schubert el Łubnice)


MARIANNA Smolna (gepatroj: Bogumił Smolny & Rozalia) ••• → 1819 
* 1823
∞ 1841 PE Wieluń, wpis 16
Józef Pogorzelski (el Cieciołów, gepatroj: Antoni Pogorzelski & Wiktoria)
* 1816

1841

ślub

Akt16, Panki, ślub Józefa Pogorzelskiego z Cieciółowa i Marianny Smolnej, córki Bogumiła młynarza w Rudnikach, świadkowie Jan Smolny płóciennik - Gola, Jakub Plewnia - Panki


III generacja

ZUZANNA MARIANNA Gromadka (el Gola, gepatroj: Jan Gromadka & Rozalia Smolny) ••• → 1839
* 1843
∞ 1861  PE Wieluń, wpis 28
Jan Nibyś (gepatroj: Krystian Nibyś & Józefa Fryd)
* 1838


IV generacja

 


V generacja

 


VI generacja

 


Oryginały metryk znajdują się w Archiwum Państwowym ( Poznań, Kalisz, Łódź), a skany pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.


Dotychczas zebrane informacje o rodzie Smolnych w latach 1730-1950 prezentujemy w formie gałęzi. Protoplaści tych gałęzi byli rodzeństwem lub kuzynami. Niestety z braku metryk nie udalo się dotychczas połączyć tych gałęzi.

Gałąź
Branĉo de
  Zawody
Profesioj
Miejscowości
Lokoj
Uwagi
Rimarkoj
01 Andrzej ∞ ~ 1820 ev   Mielęcin, Weronikopole, Jawor  
02 Bogumił ∞ ~1810  → Anna Galas ev rolnik Mielęcin, Weronikopole, Przybyszów  
03 Gottlieb  ∞ ~ 1818 ev      
04 Bogumił ∞ ~ 1815  → Rozalia Jeszke ev młynarz Wójcin, Gola  
05 Friedrich ∞  ~ 1863  → Rosina Kaiser ev   Mąkoszyce (Mangschütz)  
06 Godfryd  ∞ ~ 1802     Raduchów, Wielowieś  
07 Henryk ∞ ~ 1820  → Hanka Klusz        
08 Jakub ∞ ~ 1783 kat Mąkoszyce
09 Jakub ∞ ~ 1805 ev młynarz ? Słupia  
10 Jakub ∞ ~ 1790  → Rosina Lorek ev młynarz Rojów, Szklarka Myślniewska, Kozły  
         
12 Jan ∞ ~ 1811  → Marianna Furman ev młynarz Krajanka, Kobyla Góra, Zelów, Argentyna  
13 Jan ∞ ~ 1792  → Maria Bąk (Buchwald?) ev   Niedźwiedź  
14 Jan  ∞ ~ 1787  → Anna Wojtas ev młynarz Nosale  
15 Jan  ∞ ~  1817  → Susanna Pohl     Kaliszkowice, Szklarka, Chlewo, Grabów, Księżenice, Otok  
16 Jan ∞ ~ 1808 → Zuzanna Preder     Nalepa, Marcinki  
17 Jan Cierpka a Smolny ∞ ~ 1876 ev stolarz Ignaców, Kobyla Góra, Brazylia, Niemcy  
         
19 Jerzy ∞ ~ 1790 ev
kat
młynarz Siekierzyn  
20 Józef ∞ ~ 1808  → Zuzanna Krysiak ev młynarz Krajanka, Kobylniki, Gora, Buczek, Chaborów, Kakowa  
21 Krystian ∞ ~ 1826  → Marianna Kuś ev nłynarz    
22 Krzysztof ∞ ~ 1785        
23 Michał ∞ ~ 1782  → Maria Fresia        
24 Michał ∞ ~ 1808 ev   Bierzów, Myślniew  
25 Michał ∞ 1811 → Rozalia Wawrzyniak (Drogowna) kat   Kobyla Góra  
         
         
28 Tomasz ∞ ~ 1810  → Rozalia Smuk     Walichnowy, Maksymów  
29 Wojciech ∞ ~ 1798     Kierzno  
30 Wojciech  ∞ ~ 1808  → Elżbieta Śmieła   młynarz Joanka  
         

wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami