Transgentaro
Translimaj gentoj

Esperanto

беларуская мова

čeština

Deutsch

English

español

français

italiano

polski

português

slovenčina

українська мова

 

        Gento - Ród - Sippe - Family • Famille
Karaśkiewicz

 
Strona główna
Page initiale
Hauptseite
Página inicial
Ĉefa paĝo
Homepage
Statystyka
Statistique
Statistik
Estatística
Statistiko
Statistics
Rodziny Karaśkiewiczów
Familles Karaśkiewicz
Karaśkiewicz-Familien
Famílias Karaśkiewicz
Familioj Karaśkiewicz
Families Karaśkiewicz
Śluby 1
Mariages 1
Traungen 1
Casamentos 1
Nuptoj 1
Weddings 1
Śluby 2
Mariages 2
Traungen 2
Casamentos 2
Nuptoj 2
Weddings 2
Odgałęzienia żeńskie
Branches femelles
Weibliche Zweige
Ramos femininos
Inaj branĉoj
Female branches
Rody przodków Marii
Familles des ancêtres de Maria
Sippen von Marias Vorfahren
Famílias de antepassados
Praulaj gentoj de Maria
Ancestral families of Maria
W książkach adresowych
Dans les annuaires
In Adreßbücher
In directories
En adreslibroj
In directories
 

Familioj • Rodziny


Objaśnienia • klarigoj • objasnění • Erklärungen:
matrikulo (lgilo) • metryka (link) • matrika (odkaz) • Urkunde (Link)
•• → = rok ślubu rodziców • nuptojaro de geoatroj • Hochzeitsjahr der Elternano de casamento dos pais • весільний рік батьків
PEvR = parafia ewangelicko-reformowana • evangeliana-reformita paroko
PE = parafia ewangelicko-augsburska • evangeliana-augsburga paroko
PK = parafia katolcka • katolika paroko • katolická farnost
USC = Urząd Stanu Cywilnego • Oficejo pri la Civila Stato • Matriční úřad • Standesamt
gmina = komunumo • obec • Gemeinde
pow. = powiat • distrikto • okres • Kreis
gepatroj = rodzice
filo = syn
filino = córka
infanoj = dzieci • děti • Kinder
baptogepatroj = rodzice chrzestni
atestantoj (świadkowie)
vidvo = wdowiec • vdovec • Witwer
vidvino = wdowa • vdova • Witwe
vidvino post = wdowa po • Witwe nach

 

1701-1750


~ 17xx

 


1751-1800


~ 1770

SZYMON Karaśkiewicz   ☼ Linio de Szymon el Lądek
*

Łucja Kostrzewska (filino de Michał Kostrzewski & Monika)
* 1746, † 1816 → PK Lądek, wpis
(atestantoj: Szymon Karaśkiewicz & Kasper Szopniewski - bofilo)
infanoj:
Jakub Karaśkiewicz * 1771,  ∞ 1817 Lądek → Cecylia Kaczmarek
Jadwiga Karaśkiewicz * 1778, ∞ ~1810→ Kasper Szopniewski
Marianna Karaśkiewicz * ,
∞ ~1814 → Ludwik Opieliński

1786

TEODOZJA Karaśkiewicz
*

Jacek Pliskiewicz
*
infanoj:
Paweł Pliśkiewcz * 1787, ∞ 1831 Kowalewo (gmina Slupca) → Wiktoria Butler

1798

KATARZYNA Karaśkiewicz
*

Walenty Teresiński
*
imfanoj:
Marianna Teresińska * 1799, ∞ 1819 Środa → Piotr Woskiewicz

1800

SZYMON Karaszkiewicz
*
∞ 1800 Chodecz → PK Chodecz, wpis 42 / 1800
Marianna Smolińska
*



1801 ‒ 1850


1801

JAN Karaśkiewicz (vidvo)
* 1757
∞ 1801 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 4 / 1801
Rozalia Tuszańska (vidvino)
* 1756

1802

FRANCISZEK Karaszkiewicz
* 1778
∞ 1802 Poznań → PK Poznań‒św. Mikołaj, wpis 4 / 1802
Marianna Andrzejewska
* 1777


MACIEJ Karaśkiewicz
* 1782
∞  1802 Poznań → PK Poznań‒św. Mikołaj, wpis 13 / 1802
Marianna Malinowska
* 1783
II  ∞ 1842 Ponań → PK Poznań - św, Małgorzata, wpis 16 / 1842
Anna Lilke
* 1809

1805

MARCIN Karaśkiewicz (vidvo)
* 1771
∞ 1805 Poznań → PK Poznań‒św. Mikołaj, wpis 3 / 1805
Helena Obrębowicz
* 1781

1810

JADWIGA Karaśkiewicz (filino de Szymon Karaśkiewicz & Łucja Kostrzewska [ Regina ?] ) ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1778, † 1853 → PL Lądek, wpis  / 1853

Kasper Szopniewski (filo de Franciszek Szopniewski & Petronella )
* 1773, † 1846 → PK Lądek, wpis  / 1846
infanoj:
Walenty Szopniewski * 1810, † 1817
Jan Szopniewski * 1811,  ∞ 1839 Kazimierz Biskupi → Józefa Wojtaszewska
Anna Szopniewska * 1813, ∞ 1838 Lądek → Konstanty Matelski
(atestantoj: Szymon Karaśkiewicz & Mateusz Kostrzewski)
Józefa Szopniewska * 1816, ∞ 1832 → Franciszek Frankiewicz
(atestantoj: Józef Gioderski & Wojciech Gośliński)

1812

JAN Karaśkiewicz
*
∞ 
Cecylia
*
infnoj:
Marianna Karaśkiewicz * 1813, ∞  1839 Mogilno → Wawrzyniec Czerwiński

1813

PAWEŁ Karaszkiewicz
* 1790
∞  1813 Rogowo (pow. Żnin) → PK Rogowo.wpis 2 / 1813
Nepomucena  Żołecka
* 1796
infanoj:
Łukasz Karaśkiewicz * 1822, ∞ 1853 Żnin → Marianna Przybylińska  PK Żnin, wpis 4 / 1853
Józefa Karaszkiewicz * 1818, ∞ 1835 Góra (gmina ) → Walenty Czerwiński


ANDRZEJ Karaszkiewicz
*
∞ 1813 Murowana Goślina → PK Murowana Goślina, wpis 15 / 1813
Franciszka Kukulanka
*

1814

MARIANNA Karaśkiewicz (filino de Szymon Karaśkiewicz & Łucja Kostrzewska) ••• 1770 ☼ Linio de Szymon el Lądek
*

Ludwik Opieliński
*
infanoj:
Tomasz Opieliński * 1815, ∞ 1842 Zagórów → Julianna Winniecka, II ∞ 1854 Konin → Józefa Kamińska, I voto Lewandowska

1816

IGNACY Karaszkiewicz
*
∞ 1816 Środa Wielkopolska → PK Środa, wpis 11 / 1816
Jadwiga Ladwichowna
*


JAN Stefan Karaśkiewicz
* 1793
∞ 1816 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 13 / 1816
Zuzanna Klara Brukarzewicz
* 1791
infanoj:
Tekla Karaszkiewicz * 1817, ∞ 1840 Grodzisk → Jakub Janiszewski
Walenty Karaśkiewicz * 1821, ∞ 1847 Grodzisk → Justyna Kożucka

1817

JAKUB Karaśkiewicz (filo de Szymon Karaśkiewicz & Łucja Kostrzewska)   ••• → 1870 ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1771, † 1846 → PK Lądek, wpis / 1846 (atestantoj: Walenty Hilgier - bopatro de filo, Karol Kamiński)
∞ 1817 Lądek → PK Lądek, wpis / 1817
(atestantoj: Kasper Szopniewski, Mateusz Kostrzewski, Nepomucen Uznański.Andrzej Szklarkowski)
Cecylia Kaczmarek (filino de Wojciech Kaczmarek & Petronella)
* 1781 (1785), † 1848 → PK Lądek, wpis  / 1848 (atestantoj: Walenty Hilgier & Józef Kostrzewski)
infanoj:
Tomasz Karaśkiewicz * 1817, ∞  1837 Lądek → Józefa Hilgier
(atestantoj: Mateusz Kostrzewski & Ignacy Barański)
Wojciech Karaśkiewicz * 1821
(atestantoj: Cyprian Kamiński & Maciej Dąbrowski)

1819

MARIANNA Teresińska (filino de Walenty Teresiński & Katarzyna Karaśkiewicz)
* 1799,
∞ 1819 Środa →
Piotr Woskiewicz (filo de Stanisław Woskiewicz & Brygida Rużycka)
* 1787


ANDRZEJ Karaszkiewicz
* 1897
∞ 1819 Mogilno → PK Mogilno, wpis 11 / 1819
Katarzyna Nowak
* 1893

1821

WALENTY Karaśkiewicz
* 1787
∞ 1821 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 8 / 1821
Agata Cygańska
* 1799
infanoj:
Marcel Karaśkiewicz * 1822, I ∞ 1846 Stęszew → Wiktoria Grębowicz, II ∞ Poznań 1868 → Karolina Wasińska
 

1823

WALENTY Karaśkiewicz
* 1799
∞  1823 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 6 / 1823
Wiktoria Krajewska
* 1802


TEKLA Karaśkiewicz
*

Michal Ladwicz
*
infanoj:
Antoni Ladwicz * 1824

1824

MELCHIOR Karaśkiewicz (filo de Franciszek Karaśkiewicz & Magdalena )
*
∞  1824 Dobrzyń n.W.→ PK Dobrzyń n,W, wpis 17 / 1824
Wiktoria Molska (filino de Piotr Molski & Helena )
*


PAWEŁ Karaśkiewicz (filo de Wojciech Karaśkiewicz & Apolonia Wawrzyn )
*
∞ 1824 Domaniewice (pow. Łowicz) → PK Domaniewice, wpis 20 / 1824
Katarzyna Okrasa (filino de Jan Okrasa & Apolonia Sałek)
*
infanoj:
Marianna Karaśkiewicz * 11.04.1829 Reczyce (gmina Domaniewice)ñ pow. Łwicz) → PK Domaniewice, wpis 33 / 1829
Tekla Karaśkiewicz * 20.09.1830 Reczyce → PK Domaniewice, wpis 93 / 1830
Urszula Karaśkiewicz * 19.10.1825 Reczyce → PK Domaniewice, wpis 101 / 1825


JAN Karaszkiewicz (vidvo)
* 1786
∞  1824 Poznań → PK Poznań - Maria Magdalena.wpis 13 / 1824
Katarzyna Muselska
* 1794

1825

MACIEJ Karaśkiewicz
* 1802
∞  1825 Poznań → PK Pozmań - św.Marcin, wpis 43 / 1825
Anna Schiller
* 1804


MATEUSZ Karaśkiewicz
* 1787
∞  1825 Poznań → PE Poznań - św. Krzyż, wpis 16 / 1825
Anna Lütke
* 1803

1829

AGNIESZKA Barakomska I voto Karaśkiewicz (vidvino post Szymon Karaśkiewicz, filino de Józef Barakomski & Helena ) III voto Koprowska ∞ 1833 Chodecz → Szymon Koprowski
* 1799
∞ 1829 Chodecz (pow. Włocławek) → PK Chodecz. wpis 29 / 1829
Jakub Karasiewicz (vidvo, filo de Józef Karasiewicz & Anna)
* 1796


FRANCISZKA Karaszkiewicz
* 1801
∞ 1829 Poznań → PK Poznań - św. Marcin, wpis 16 / 1829
... Ulikowski (vidvo)
* 1784

1830

TEKLA Karaśkiewicz
*
∞ 1830 Raciążek (gmina Nieszawa, pow, Włocławek) → PK Raciążek.wpis 8 /1830
Antoni Józef Rybczyński
*

1831

PAWEŁ Pliśkiewcz (filo de Jacek Pliskiewicz & Teodozja Karaśkiewicz)
* 1787,
∞ 1831 Kowalewo (gmina Slupca) →
Wiktoria Butler (filino de Łukasz Butler & Ludwika Bąkowska)
* 1806

1832

JÓZEFA Szopniewska (filino de Kasper Szopniewski & Jadwiga Karaśkiewicz) ••• → 1810 ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1816,
∞ 1832 → PL Lądek, wpis 25 / 1832
(atestantoj: Jan Bielawski & Augustyn Gogulski)
Franciszek Frankiewicz (filo de Józef Frankiewicz & Monika Wesołowicz)
* 1805


HELENA Karaszkiewcz (filino de Piotr Karaszkiewcz & Justyna)
* 1810
∞ 1832 Kazimierz Biskupi → PK Kazimierz Biskupi, wpis 14 / 1832
Walenty Łgocki (filo de Andrzej Łagocki & Agnieszla_
* 1805

1833

Agnieszka Karaśkiewicz (vidvino popst Jakub Kraśkewicz, filino de Józef & Helena)
* 1793
∞ 1833 Chodecz → PK Chodecz, wpis 21 / 1833
Szxymon Koprowski (vidvo, filo de Fabian Koprowski & Marianna)
* 1788


MARIANNA Bugnay. I voto Walter (filino de Antomiugnay & Franciszka Karaśkiewicz)
* 1800
∞  1833 Konin → PK Konin, wpis 11 / 1833
Ernest Rudolf (filo de  Ksian Rudolf & Maianna Belau)
* 1811

1834

FRANCISZEK Karaśkiewicz (filo de Piotr Karaśkiewicz & Zuzanna )
* 1809
∞ Czempiń (pow. Kościan) → PK Czenpiń.wpis 3 / 1834
Marianna Jaśkiewicz (filino de Stanisław Jaśkiewic & Marianna )
* 1814


FRANCISZEK Karaśkiewicz
*

Katarzyna P.
*
infanoj:
Józef Karaśkiewicz * 1835, ∞ 1854 Nieszawa → Marianna Augustyniak


WALENTY Karaśkiewicz
*

Marianna Lewandowska
*
infanoj:
Barbara Karaśkiewicz * 1835. I  ∞ x → Gajewski, II ∞ 1866 Gorszyce → Jan Kurek, III ∞ 1879


KONSTANCJA Karaszkiewcz (filino de Paweł Karaszkiewcz & Nepomucena Ziołecka)
* 1812
∞ 1834 Samoklęski (gmina Szubin) → PK Samoklęski, wpis 48 / 1834
Jan Zempol (filo de Jan Zempol & Zuzanna Fuhserberger)
* 1811

1835

JÓZEFA Karaszkiewicz (filino de Paweł Karaszkiewcz & Nepomucena Ziołecka) ••• → 1813
* 1818,
∞ 1835 Góra (gmina Żnin) → PK Góra, wpis 6 / 1835
Walenty Czerwiński (vidvo, dilo de Szymon Czerwiński & Franciszka Kalisz)
* 1796

1836

Elżbieta Karaśkiewicz
* 1800
∞  1836 Pniewy → PK Pniewy, wpis 7 / 1836
Teodor Szafrański (vidvo)
* 1790


MARTIANNA Karaśkiewicz, I voto Napierała
* 1792
∞ 1836 Pniewy → PK Pniewy, wpis 1 / 1836
Bartłomiej Wieczorkiewicz (vidvo)
* 1759

1837

TOMSZ Karaśkiewicz (filo de Jakub Karaśkiewicz & Cecylia Kaczmarek) ••• → 1816 Linio de Szymon el Lądek
* 1817
∞  1837 Lądek → PK Lądek, wpis 17 / 1837
Józefa Hilgier (filino de Walenty Hilgier & Łucja Kujawińska)
* 1815
infanoj:
Jóef Karaśkiewicz * 1839
Franciszka Karaśkiewicz * 1841, ∞ 1866 Lądek → Konstanty Kamiński
Antoni Karaśkiewicz * 1842, ∞   → Karolina Bruszkiewicz
Agnieszka Karaśkiewicz * 1847, ∞  1874 Laŝek → Józef Witkowski
Andrzej Karaśkiewicz * 1848, ∞  1873 Lądek → Marianna Trębaczkiewicz
Marianna Karaśkiewicz * 1960, ∞  1881 Lądek → Antoni Kaczmarski


MARIANNA Karaśkiewicz
* 1816
∞  1837 Poznań → PK Poznań - św.Małgotzata, wpis 39 / 1837
Antoni Spilski (vidvo)
* 1799

1838

ANNA Sypniewska [Szopniewska] (filino de Kacper Szopniewski & Jadwiga Karaśkiewicz)  ••• → 1810 ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1815,
∞ 1838 Lądek → PK Lądek, wpis 13 / 1838
Konstanty Metelski (filo de Bernard Metelski & Nepomucena Gogulska)
* 1819


ANTONINA Karaśkiewicz (filino de Marcin Karaśkiewicz & Helena ) ••• ?? → 1806
* 1816
∞  1838 Wyganów (gmina Kobylin, pow, Krotoszyn) → PK Wyganów, wpis 3 / 1838
Filip Grzylewski (filo de Wojciech Grzylewski & Wiktoria )
* 1814
in fanoj:
Józef Grzylewski * 1839

1839

MARIANNA Karaśkiewicz (filino de Jan Karaśkiewicz & Cecylia ) ••• → 1812
* 1813,
∞  1839 Mogilno →  PK Mogilmn, wpis 27 / 1839
Wawrzyniec Czerwiński (filo de Marcin Czerwiński & Teresa )
* 1814


JAN Szopniewski [Sypniewski] (filo de Kasper Szopniewski & Jadwiga Karaśkiewicz)  ••• → 1810 ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1811, 
∞ 1839 Kazimierz Biskupi (pow.Konin) → PK Kazimierz Biskupi, wpis 29 / 1839
Józefa Wojtaszewska (filino de Tomasz Wojtaszewski & Marianna Janicka)
* 1820


JÓZEFA Karaszkiewicz
* 1815
∞ 1829 Tulce (gmina Kleszczewo, pow, Poznań) → PK Tulce. wpis 10 / 1839
Tomasz Glonny
* 1809

1840

MAŁGORZATA Karaśkiewicz (filino de Onufry Karaśkiewicz & Marianna Matejkowska)
* 1818
∞ 1840 Żnin → PK Żnin, wpis 6 / 1840
Kazimierz Sobieralski (filo de Stanisław Sbieralski & Łucja Hejze)
* 1815
infanoj:
Tomasz Sobieralski * 1842,
 ∞ 1876 Żnin → Magdalena Jurek
Marianna Sobieralska * 1849,  ∞  1877 Żnin → Ludwik Feldmayer


PIOTR Karaśkiewicz (filo de Jan Karaszkiewicz & )  el Grodzisk ???
* 1815 Poznań † 30.06.1879 Niechanowo (pow, Gniezno) → USC Gniezno, wpis 245 / 1879 matrikulo ??
∞   1840 Kościan → PK Koscian, wpis 32 / 1840
Rozalia Gąsiorowicz (Gąsiorkiewicz, Gąsiorowska)
* 1823, † 1897 → USC Szczytniki Duchowne (gmina Gniezno), wpis / 1897
infanoj:
Ludwig Karaśkiewicz * 1841, † 1878 Poznań,  ∞   Antonina Wesołowska
Aniela Karaśkiewicz * 1844, † 1879 → USC Piaski, ∞  Anton von Loga
Leon Wojciech Karaśkiewicz * 1860
Wincenty Karaśkiewicz * 1863, ∞  1902 Jarocin → Agata Mikołajczak
Rozalia Karaśliewicz *  ∞ 1888  PK Kędzierzyn ••. USC Szczytniki → Władysław Łabuziński


TEKLA Karaszkiewicz (filino de Jan Karaszkiewicz & Zuzanna Klara Brukarzewicz) ••• → 1816
* 1817,
∞ 1840 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 19 / 1840
Jakub Janiszewski (filo de Tomasz Janiszewski & Elżbieta )
* 1817

1842

AUGUST Bjałęcki (filo de Andrzej Bjałęcki & Franciszka Karaśkiewicz)
* 1818
I ∞ 1842 Mogilno → PK Mogilno, wpis 39 / 1842
Antonina Stolarek
* 1822
II ∞  Gębice (gmina Mogilno) → USC Gębice, wpis 3 / 1886
Agnieszka Urszula Bukiewicz, I voto Szafarkiewicz (filino de Wincenty Bukiewicz & Justyna Radomska)
* 1828


TOMASZ Opieliński (filo de Ludwik Opieliński & Marianna Karaśkiewicz) ••• → 1814 Linio de Szymon el Lądek
* 1815
I ∞  1842 Zagórów (pow, Słupca) → PK Zagórów, wpis 19 / 1842 [Zagórów i Lądek to sąsiadująe gminy w powiecie Słupca)
Julianna Winniecka (filino de Antoni Winniecki & Marianna Cynkier)
*
II ∞ 1854 Konin → PK Konin, wpis 5/ 1854
Józefa Kamińska, I voto Lewandowska (filino de Antoni Kamiński & Balbina Jaroszewska)
* 1824


MARCJANNA Garczyńska (filino de Bartłomiej Garczyński & Genowefa Karaśkiewicz)
* 1822
 ∞ 1842 Gosławice (gmina Konin) → PK Goslawice, wpis 1 / 1842
Michał Trzebiński (vidvo, filo de Jakub Trzebiński & Małgorzata)
* 1802


BENIAMIN Karaśkiewicz
* 1813
∞ 1842 Siedlec (gmina Kostrzyn) → PK Siedlec, wpis 3 / 1842
Franciszka Lanwnica
* 1820


AGNIESZKA Karaśkiewicz
* 1809
∞ 1842 Mórka (gmina Śrem) → PK Mórka, wpis 1 / 1842
Feliks Łaznowski
* 1810

1843

FRANCISZKA Karaśkiewicz
* 1822
∞  1843 Grodzisk → PK Grodzisk, wp[is 35 / 1842
Marcin Liczbański
* 1815

1844

PAWEŁ Umański (filo de Jan Umański & Malgorzata Karaśkiewicz)
* 1820
∞  1844 Sinarzewo (gmina Koneck, pow\. Aleksandrów Kujawski) → PK Sinarzew,.wpis 2 / 1844
Malgorzata Piernikowska (filino de x Piernikowski & Łucja Kosińska)
* 1825


JAKUB Karaśkiewicz
* 1815
∞  1844 Poznań → Poznań - św, Małgorzata, wpis 22 / 1844
Anastazja Nowacka
* 1821

1845

JAN Karaśkiewicz
* 1820
∞ 1845 Mosina (pow. Poznań → PK Mosina, wpis 12 / 1845
Marianna Budna
* 1822


TOMASZ Karaśkiewicz
* 1819
∞  1845 Ostrów Wlkp → PK Ostrów Wlkp, wpis 19 / 1845
Zofia Kryzan
* 1825

1846

MARCEL Antoni Karaśkiewicz (filo de Walenty Karaśkiewicz & Agata Cygańska) ••• → 1821
* 16.01.1822 Grodzisk
I ∞ 1846 Stęszew
Wiktoria Grębowicz
* 1820
infanoj:
Walenty Karaśkiewicz → PK Grodzisk, wpis 17 / 1847
Rozalia Karaśkiewicz * 1847. ∞ 1868 Stęszew → Tomasz Zaleśny
II ∞ 1868 Poznań → PK Poznań - Maria Magdalena, wpis 2 / 1868
Karolina Wasińska
* 1823


IGNACY Gableski (Kasper Galber & Katarzyna Karaśkiewicz)
* 1824
∞  1846 Brodnica → PK Brodnica, wpis 6 / 1846
Rozalia Pierzyk (filino de Benedyjt Pierzyk & Krystyna )
* 1826

1847

WALENTY Karaśkiewicz (filo de Jan Karaśkiewicz & Zuzanna Brukarzewicz)  ••• → 1816
* 1821
∞ 1847 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 17 / 1847
Justyna Kożucka
* 1823
infanoj:
Katarzyna Karaśkiewicz * 1857, ∞  1885 Kamieniec (pow, Grodzisk) → Stanisław Ellmann

1848

KSAWERY Karaśkiewicz
* 1817
∞ 1848 Poznań → Poznań - św, Malgorzata, wpis 18 /1848
Wiktoria Przybylska
* 1826


WALENTY Karaśkiewicz (vidvo)
* 1798
∞ 1848 Niepruszewo (gmina Buk, pow, Poznań) → BK Niepruszewo, wpis 19 / 1848
Franciszka Nowicka (vidvino)
* 1803

1850

ANTONI Ladwicz (filo de Michał Ladwicz & Tekla Karaśkiewicz)
* 1824
∞ 1850 Gołańcz (pow, Wągrowiec) → PK Gołańcz, wpis 6 / 1850
Marianna Radke (filino de Augustyn Radke & Justna Schoenfeld)
* 1828


1851 ‒ 1900


1851

TEOFILA Karaśkiewicz
* 1829
∞ 1851 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 6 / 1851
Józef  Neyman (vidvo)|
* 1814

1852

ŁUKASZ Karaśkiewicz
* 1824
∞ Grodzisk → PK Grodzsk, wpis 24 / 1852
Rozalia Hoffmann
* 1832
infanoj:
Mikołaj Karaśkiewicz * 1853,  ∞ 1877 Dakowy Mokre (gmina Opalenca) → Franciszka Kwiatkowska


JAN Karaśkiewicz
* 1824,
∞ 1852 Grodzisk → PK Grodzisk. wpis 19 / 1852
Antonina Hanus
* 1826

1853

ANNA Karaśkiewicz
*
∞ Raciążek (gmina Nieszawa)
Mateusz Waskowski
*


ŁUKASZ Karaśkiewicz (filo de Paweł Karaśkiewicz & Nepomucena  ••• → 1813
* 1822,
 ∞ 1853 Żnin → PK Żnin, wpis 4 / 1853
Marianna Przybylińska  (filino de Ignacy Przybyliński & Marianna)
* 1832
infanoj:
Joanna Karaśkiewicz * 1859, ∞ 1878 Jaksice → Walenty Domowicx

(elmigris al Hudson, Plains Township, Luzerne County)

1854

JÓZEF Karaśkiewicz (filo de Franciszek Karaśkiewicz & Katarzyna P ) ••• → 1834
* 1835
∞ 1854 Nieszawa (pow. Aleksandrów Kujawski) → PK Nieszawa, wps 1 / 1854
Marianna Augustyniak (filino de Józef Augustyniak & Cecylia Afeltowicz)
* 1835

1855

MIKOŁAJ Karaśkiewicz
*
∞ 1855 Pobiedziska → PK Pobiedziska, wpis 17 / 1855
Katarzyna Dargel
*

1856

FRANCISZEK Karaśkiewicz
*
∞ 1856 Przedecz (pow. Koło) → PK Przedecz, wpis 18 / 1856
Agnieszka Dzioba
*


Antonina Antosz, I voto Karaśkiewicz (vidvino)
* 1816
II ∞ 1856 Gniezno → PK Gniezno - św, Michał, wpis 4 / 1856
Józef Rosiński (vidvo)
* 1811


KATARZYNA Wulkowska (filino de Wawrzxyniec Wulkowski & Franciszka Karaśkiewicz)
* 1832
∞  1856 Poznań → PE Poznań-św, Piotr, wpis 44 / 1856
Carl Eduard Otto Baeuker (filo de Wilhelm Naeuker & Johanna Richter)
* 1829

AGNIESZKA Karaśkiewicz
* 1839
∞  1856 Czempiń → PK Czempiń, wpis 4 / 1856
Michał Tomczxak
* 1832

1858

WIKTORIA Karaśkiewicz, I voto Gryszczyńska (vidvino)
* 1821
∞ 1858 Poznań → PK Poznań- św.Małgorzata, wpis 40 / 1858
Ksawery Musielski
* 1827


KASPER Karaśkiewicz
* 1827
∞  1858 Poznań → PK Poznań - św, Małgorzata, wpis 3 / 1858
Stanisława Zakrzewicz
* 1837


MICHALINA Karaśkiewicz
* 1825
∞  1858 Swarzędz → PK Swarzędz, wpis 3 / 1858
Karol Dąbrowski
* 1824

1859

KLEMENS Karaśkiewicz
* 1833
∞  1859 Poznań → PK Poznań - Maria Magdalena, wpis 25 / 1859
Walentyna Miękiewicz
* 1837

1860

ROZALIA Karaśkiewicz, I voto Kręglewska (vidvino)
* 1828
∞ 1860 Poznań → PK Poznań - św.Ma;gorzata, wpis 30 / 1860
Władyslaw Wielermański
* 1836

1862

ANASTAZJA Karaśkiewicz
* 1838
∞ 1862 Poznań → PK Poznań - św. Małgorzata, wpis 25 / 1862
Jakub Kwieciński
* 1836

1863

FELICJAN Karaśkiewicz
*
∞ 1863 Służewo (gmina Aleksandrów Kujawski) → PK Służewo, wpis 42 / 1863
Marianna Kujawa
*

1864

MARCEL Karaśkiewicz
*

Elżbieta Marcinkowska
*
infanoj:
Wladysław Karaśkiewicz * 1865, † 1865 Stare Miasto (pow, Konin)


JAN Karaśkiewicz (vidvo)
* 1827
∞ 1864 Grodzisk → PK Grodzisk, wpis 22 / 1864
Domicella Boczt
* 1834

 

1865

ANTONINA Karaśkiewicz
* 1841
∞ 1865 Poznań → PK Poznań - św. Mal;gorzata, wpis 14 / 1865
Kasper Maksymilian Hamelski
* 1838

1866

FRANCISZKA  Karaśkiewicz (filino de Tomasz Karaśkiewicz & Józefa Filgier) Linio de Szymon el Lądek
* 1841,
∞ 1866 Lądek →
Konstanty Kamiński (filo de Edmund Kamiński & Marianna Borysiewicz)
* 1843


WALERIA Karaśkiewicz
* 1849
∞ 1866 Czempiń → PK Czempiń, wpis 3 / 1866
Wojciech Tuliszkiewicz
* 1843

1867

JÓZEFA Karaśkiewicz
* 1845
∞ 1867 Poznań → PL Poznań - św, Magdalena
Michał Błotny
* 1834

1868

ANTONI Karaszkiewicz (syn Tomasza Karaśkiewicza i Józefy Hilgier) ••• → 1837  Linio de Szymon el Lądek
* 1842 → PK Lądek
∞ 
Karolina Bruszkiewicz  (filino de Konstanty Bruszkiewicz & Regina Szumańska)
* 1845
infanoj:
Sylweser Karaszkiewicz * 1869 → PK Lądek (pow. Slupca), wpis 1 / 1869
(baptogepatroj: Antoni Hilgier & Jan Marciniak)
Arkadiusz Karaśkiewicz * 13.01.1878 Lądek mtrikulo, ∞ 1909 Chiswick, GB → Mabel Insley
(baptogepatroj: Paweł Formanski & Agnieszka Marcinkowska)

??? infanoj de Antoni aŭ infanoj de Sylwester:

Feliks Karaśkiewicz * 1892 Lądek
Antoni Karaśkiewcz * 1892 Lądek
Helena Karaśkiewicz * 1894 Lądek


ROZALIA Karaśkiewicz (filino de Marcel Karaśkiewicz & Wiktoria) ••• → 1846
* 1847
∞ 1868 Stęszew → PK Stęszew, wpis 3 / 1868
Tomasz Zaleśny (vidvo)
* 1824


PELAGIA Karaśkiewicz
* 1848
∞ 1868 Poznań → PK Pozmnań - św, Magdaleny, wpis 72 / 1868
August Wayman
* 1838


WALENTY Karaśkiewicz (vidvo)
* 1837
∞ 1868 Poznań → PK Poznań - św. Małgorzaty, wpis 11 / 1868
Marianna Augustyniak
* 1833

1869

MACIEJ LUDWIK Karaśkiewicz
* 1842
∞ 1869 Gniezno → PK Gniezno - św, Trójcy, wpis 3 / 1869
(atestantoj: Ludwik Wesołowski & Józef Jerzykiewicz)
Antonina Wesołowska
* 1847
infanoj:
Zofia Rozalia Karaśkiewicz * 1869
(baptogepatroj:Józef Jerzykiewicz & Aniela Karaśkiewicz)
Feliks Stanisław Karaśkiewicz * 1870
(baptogepatroj: Władysław Wierzbicki & Florentyna Kugler)
Józefa Kazimiera Karaśkiewicz * 1872
(baptogepatroj: Piotr Karaśkiewicz & Józefa Rakowska)
Wacław Michal Karaśkiewicz *1873
(baptopgepatroj: Antomi Loga & Rozalia Karaśkiewicz)

1870

ROZALIA Karaśkiewicz
* 1851
∞ 1870 Piaski (gmina Kruszwica) → PK Piaski, wpis 9 / 1870
Michał Dukowski
* 1847


WINCENTY Karaśkiewicz
* 1832
∞ 1870 Gołańcz → PK Gołańcz, wpis 1 / 1870
Teofila Gąsiorowska
* 1837

1871

WIKTORIA Czerwińska (filino de Walenty Czerwiñski & Józefa Karaśkiewicz)
* 1848
∞ 1871 Źnin → PK Źnin, wpis 27 / 1871
Tomasz Reszewski (filo de Hubert Reszewski & Marianna Jabłońska)
* 1850

1872

Wiktoria Karaśkiewicz (vidvino, fiino de Michał & Wiktoria)
* 1845
∞ 1872 Gościeszyn (gmia Rogowo, pow, Źnin) → PK Gościeszyn, wpis 1/ 1872
Walenty Abramowicz (vidvo, filo de Michał Abramowicz & Marianna
* 1836


ANDRZEJ Karaśkiewicz
* 1836
∞ 1872 Poznań → PK Poznań - Maria Magdalena, wpis 15 / 1872
Marianna Sandmann
* 1848

1873

ANDRZEJ Karaśkiewicz (filo de Tomasz Karaśkiewicz & Józefa Hilger) ••• → 1837  Linio de Szymon el Lądek
 * 1848,
∞  1873 Lądek → PK Lądek, wpis 23 /1873
Marianna Trębaczkiewicz (filino de Józef Trębaczkiewicz & Eleonora Merlińska)
* 1855

1874

AGNIESZKA Karaśkiewicz (filino de Tomasz Karaśkiewicz & Józefa Hilger) ••• → 1837  Linio de Szymon el Lądek
* 1847,
 ∞  1874 Lądek → PK Lądek, wpis 31 /18574
 Józef Witkowski (filo de Melchior Witkowski & Antonina Korbańska)
* 1845


IGNACY Bartkowiak (filo de Jan Bartkowiak & Maria Karaśkiewicz)
* 1851
 ∞  1874 Kościan → USC Kościan, wpis L-6 / 1874
(atestantoj: Andrej Bartkowiak & Franciszek Ogrodowczyk)
Franciszka Maćkowiak (filino de Battłomiej Maćkowiak & Franciszka Urbaniak)
* 1853

1875

LUDWIK Karaśkiewicz
* 1851
 ∞ 1875 Poznań → PK Poznań  - św.Marcin, wpis 91 / 18575
Rozalia Deregowska
* 1846

1876

IGNACY Karaśkiewicz
* 1849
 ∞ 1876 Komorniki (pow, Poznań) → PK Komorniki, wpis 8 / 1876
Magdalena Iwańska
* 1852


TOMSZ Sobieralski (filo de Kazimierz Sobieralski & Małgorzata Karaśkiewicz)  ••• → 1840
* 1842,
 
∞ 1876 Źnin → PK Źnin, wpis 8 / 1876
Magdalena Jurek (filino de Katarzyna Jurek)
* 1847


JÓZEF Borkowski (filo de Melchior Borkowski & Karolina Karaśkiewicz)
* 1850
 ∞ 1876 Kostrzyn → USC Kostrzyn, wpis 22 / 1876
Jóefa Wadyńska (filino de Antoni Wadyński & Teofila  Tomaszewska)
* 1844

1877

MARIANNA Sobiealska (filino de Kazimierz Sobieralski & Małgorzata Karaśkiewicz)  ••• → 1840
* 1849,
 ∞  1877 Źnin →  PK Źnin, wpis 2 / 1877
Ludwik Feldmayer (filo de Bogusław Feldmayer & Anna L:eśniewicz
* 1838


MIKOŁAJ Karaśkiewicz (filo de Łukasz Karaśkiewicz & Rozalia Hoffman)   ••• → 1852
* 1853,  
∞ 1877 Dakowy Mokre (gmina Opalenca) → PK Dakowy Mokre, wpis 5 / 1877
Franciszka Kwiatkowska (filino de Józef Kwiatkowski & Jadwiga Cieplińska)
* 1858

1878

FRANCISZEK Karaśkiewicz (filo de Mateusz Karaśkiewicz & Anna Schiller)
* 1841
∞ 1878 Poznań → PK Poznań - św. Marcin, wpis 105 / 1878 ••• USC Poznań, wpis 481 / 1878
Martianna Emilia Jastrzębska (filino de  Feliks Jastrzebski & Michalina Zickfeld)
* 1858


EMIL HILARY Schonert (filo de Zygmunt Schonert & Katarzyna Kraśkiewicz
* 1843
∞ 1878 Poznań → USC Poznań, wpis1123 / 1878
Józefa Slotała (filino de Stanisław Slotała & Brygida Szymańska)
* 1843


JOANNA Karaśkiewicz (filino de Łukasz Karaśkiewicz & Marianna Przybylińska) elmigris al Usono   ••• → 1853
* 1859
∞ 1878 Jaksice (gmina Inowrocław) → PK Jaksice, wpis 5 / 1878
Walenty Domowicz (filo de Kazimierz Domowicz & Jadwiga Kwiatkowska)
* 1856

1879

 

1880

TEODOR Karaśkiewicz (filo de Klemens Karaśkiewicz & Walentyna Minkiewicz)
*
 ∞ 1880 Owińska → USC Owińska, wpis 11 / 1880
Melania Janina Guhl (filino de Wojciech Guhl & Franciszka Więdzewska)
* 1861infanoj:
Edmund Karaśkiewicz * 1899, † 1973

1881

MARIANNA Karaśkiewicz (filino de Tomasz Karaśkiewicz & Józefa Hilger) ••• → 1837  Linio de Szymon el Lądek
* 1960,
∞  1881 Lądek → PK Lądek, wpis 32 / 1881
Antoni Kaczmarski (filo de Tomasz Kaczmarski & Julianna Mencel)
* 1854

 

1883

 

1884

LEON ALBERT Karaśkiewicz (filo de Piotr Karaśkiewicz & Rozalia Gąsiorowicz)
* 2.04.1860 Niechanowo (pow.Gniezno) → PK Niechanowo (Nietrzanowo, pow. Środa)?
I ∞  13.02.1884 Skarboszewo → PK Skarboszewo, wpis 3 / 1884 •••  Strzałkowo (pow, Słupca) → USC Strzałkowo, wpis 5 / 1884
Katarzyna Nowak (filino de Wawrzyniec Nowak & Katarzyna Antkowiak)
* 7.11.1863 Unia (gmina Strzałkowo)
infanoj:
Marianna Leokadia * 1884, † 1884 Parusewo
Ignacy Marian * 1886 Parusewo (gmina Strzałkowo, pow. Słuopca)
II ∞  1902 Kurnatowice (gmina Kwilcz, pow. Międzychód) → USC Kurnatowice
(atestantoj: Stanisław Karaśkiewicz = lat 52 Koscian, Julianna Dumek)
Waleria Franciszka Raczkowska (filino de Melchior Raczkowski & Teofila Grandkowska)
* 1860

1885

Katarzyna Karaśkiewicz (filino de Walenty Karaśkiewicz & Justyna Kożucka) ••• → 1847
* 1857,
∞  1885 Kamieniec (pow, Grodzisk) →
Stanisław Ellmann
*
infanoj:
Anna Ellmann * 31.03.1897 Grodzisk, ∞  → Konstanty Grupiński * 19.02.1894 Szczepanowice(gmina Opole)

1886

 

1887

 

1888

 

1890

 

1892

WALENTY Karaszkiewicz (filo de Wincenty Karaszkiewicz & Maria Nowicka)
* 1867
∞  1892 Gołańcz (pow, Wagrowiec) → PK Gołańcz, wpis 3 / 1892 ••• USC Gołańcz, wpis 11 / 1892
Marianna Stręk (filino de Marcin Stręk & Agnieszka Paszkiet)
* 1859

1893

 

1895

JÓZEF Karaszkiewicz (filo de Wincenty Karaszkiewicz & Teofila Gąsiorowska)
* 1872
∞   1895 Gołańcz → USC Gołańcz, wpis 27 / 1895
Antoonina Gipka (filino de Marcin Gipka & Agnieszka Knopińska)
* 1877

FRANCISZKA Karaśkiewicz
*

Ludwik Gruszkiewicz
*
infanoj:
Jadwiga Gruszkiewicz

1896

 

1897

 

1898

 

brak daty ślubu

SYLWESTER Karaśkiewicz (filo de Antoni Karaśkiewicz & Karolina Bruszkiewicz) ••• → 1868 ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 1.01.1869 → PK Lądek (pow. Slupca), wpis 1 / 1869, † 1940
I ∞
xx
*
infanoj:
xx
II ∞
Aniela Tłusta

infanoj:
Regina Karaśkiewicz  * 06.01.1932 Mogilno, † 24.04.2002 Rościszów, ∞ 22.04.1952 Paszowice → Romuald Pawlaczek
 


1901 ‒ 1950


1902

Wincenty Karaśkiewicz  (filo de Piotr Karaśkiewicz & Rozalia Gąsior...
* 1863,
∞  1902 Jarocin → USC Jarocin, wpis  / 190\2
Agata Mikołajczak (filino de Jan Mikołajczak & Rozalia Woźniczka)
* 1872

1903

JAN Karaśkiewicz (filo de Piotr Karaśkiewicz & Anna Kieszkowska)
*
1903 Mokowo (gmina Dobrzyń n.W.) → PK Mokowo, wpis 20 / 1903
Anna Kamińska (filino de Jan Kamiński & Marianna Jabłońska)
*

1907

FRANCISZKA Karaśkiewicz
*
∞ 1907 Raciążek (gmina Nieszawa, pow. Aleksandrów Kujawski), PK Raciazek, wpis 31 / 1907
Józef Barłowski
*

1909

ARKADIUSZ Karaśkiewicz alias Percy Brown (filo de Antoni Karaśkiewicz & Karolina Bruszkiewicz) ••• → 1868   ☼ Linio de Szymon el Lądek
* 13.01.1878 Lądek
∞ 1909 Chiswick, GB →  PK Chiswick
Mabel Insley
*

1920

MIKOŁAJ Karaśkiewicz
*
∞ 1920 Bydgoszcz-Fara → PK Bydgoszcz-Fara, wpis 133a / 1920
Marta Graj
*

19xx

 


Fontoj • Źródła • Quellen • Fonti • Джерела • Fuentes • Zdroje:
1) własne badania w archiwach państwowych i kościelnych
2) informacje otrzymane od zainteresowanych rodzin
3)
BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
4) Projekt indeksacji małżeństw z Wielkopolski dla lat 1800-1899


wielojęzyczne strony oferujące użytkownikom internetu przystępne nformacje o esperancie oraz bezpłatne kursy tego języka.
https://lernu.net/pl
http://kurso.com.br/index.php?pl
Esperanto to żywy język doskonale nadający się do międzynarodowej komunikacji z dalekimi kuzynami